beetje betoverd door Albert Heijn' 'Ik raakte een 'Dit jaar stap ik over naar de speciale Albert Heijn-klas' Dankzij de inzet van vele medewerkers kunnen klanten hun boodschappen doen bij Albert Heijn. Om dit zo te houden en het iedere dag beter te doen, geeft Albert Heijn talentvolle collega's de kans zichzelf verder te ontwikkelen en de succesformule van Albert Heijn te leren kennen. Deze collega's hebben daarom bijvoorbeeld gekozen voor het winkeltraineeship. Het winkel traineeship I i -tX Als winkeltrainee volg je de duale opleiding Small Business Retail Management aan de Stenden Hogeschool in Leeuwarden en word je in vier jaar opgeleid tot assistent supermarktmanager bij Albert Heijn. Natuurlijk heb je na de studie ook een volwaardig hbo-diploma (bachelor) op zak. Vanaf dit jaar heeft Albert Heijn een exclusieve samenwerking met de Stenden Hogeschool in Leeuwarden. Dat betekent dat collega's die nu met de opleiding beginnen allemaal in een speciale Albert Heijn-klas komen. Aha 4 5 Aha Jong winkeltalent in ontwikkeling i— Wie: Isabel ten Brink (22) Wat: Teamleider Verkoopafhandeling Waar: AH 1391 Amsterdam Isabel begint in september aan haar studie Small Business Retail Management. 'Dit is niet de eerste hbo-studie waar ik aan begin. Ik heb al twee jaar communicatie management gestudeerd. Het was best interessant, maar ik had geen idee waar ik het voor deed. Ondertussen kreeg ik een bijbaan bij Albert Heijn en daar ging ik iedere dag met veel plezier heen. Toen ik teamleider werd, leerde ik steeds meer over hoe het bedrijf in elkaar steekt; de processen en systemen die erachter zitten. Het klinkt raar, maar ik raakte een beetje betoverd door Albert Heijn. Ik wist opeens: hier wil ik verder! Ik ben gaan kijken naar een mogelijkheid om door te groeien en stuitte op deze opleiding. De selectieproce dure is intensief, maar dat vind ik juist goed. Albert Heijn, maar ook ikzelf, wil natuurlijk wel weten dat ik daar straks op de juiste plek zit. Wat ik t ervan verwacht? Verdieping en ver breding, waardoor ik nog beter word in wat ik nu doe. Ik ben de komende vier jaar al bezig met het opbouwen van mijn carrière. Dat past beter bij me dan vier jaar lang studeren, zonder dat ik zicht heb op waar het me naartoe brengt.' Als winkeltrainee werk je in het eerste studiejaar 20 uur per week als teamleider bij Albert Heijn, in het tweede en derde jaar 24 uur en in het laatste jaar werk je 28 uur per week als assistent supermarktmanager. Vijf keer per jaar heb je een tweedaagse bijeenkomst in Leeuwarden en daarnaast volg je negen keer college op verschillende retaillocaties. Dat kan bij Albert Heijn zijn, maar ook bij andere bedrijven, zoals Ikea, de Bijenkorf of C&A. Verder moet je reke ning houden met tien tot vijftien uur zelf studie in de week. Tijdens de studie word je gecoacht door jouw eigen supermarkt manager en kun je via een online platform contact houden met de leraar en je medestudenten. Wie: Maarten Runia (21) Wat: Teamleider Verkoopklaar Waar: AH 1236 Groningen Maarten is nu tweedejaarsstudent Small Business Retail Management. In september stroomt hij in bij het derde jaar van de speciale Albert Heijn-klas. 'Ik ben nu twee jaar bezig met deze studie. Alles wat ik leer, kan ik direct toepassen. Of het nu gaat over visie, strategie of management, ik maak meteen een link naar mijn dagelijks werk. Daardoor blijft de stof veel beter hangen. Ik ben erg enthousiast over de studie, maar het vergt veel discipline. Het overgrote deel van je studietijd is zelfstudie, dus je moet jezelf steeds aan het werk zetten. Dat lukt me, omdat het me écht interes seert en omdat ik goed gecoacht word door mijn leidinggevende. Ik volg nu de reguliere opleiding Small Business Retail Management, in mijn studiegroep zitten ook winkeltrainees van andere grote winkelketens. Dat is interessant omdat je de verschillen kunt bestuderen, maar ik merk dat ik toch het meeste optrek met andere winkeltrainees van Albert Heijn. Hoe dat komt? Ze zijn net zo ambitieus als ik. We zitten niet stil, we willen vooruit. Albert Heijners willen de besten zijn, dat merk ik heel duidelijk. Dat is ook de reden dat ik overstap naar de speciale Albert Heijn-klas. Dan zit ik in een klas met gelijkgestemden. Bovendien studeer ik dan met mijn collega's van de toekomst. Dat betekent nog meer focus. Geweldig!'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3