Het Albert Heijn Voetbaltoernooi 2013 'Het DC heeft een eigen motorstalling' 'Ik kom dat uurtje wel door' 'In de bochten moet je als een skiër meebewegen' Het toernooi De finalisten Aha 16 Maar liefst 184 verschillende winkelteams namen op tweede pinksterdag deel aan het Albert Heijn Voetbaltoernooi 2013. Er werd gespeeld op twee verschillende locaties, daarom ook twee teams op de eerste plaats! FC De Vijfhoek, het team van AH 1362 in Deventer, was daar één van! 17 Aha 'De fiets? Dat gaat me net even te langzaam. Een auto? Te duur! Alleen het parkeren al... in Amsterdam betaal je op veel plaatsen drie tot vier euro per uur. Precies daarom heb ik vier jaar geleden een motor gekocht: de Yamaha R6, een racemotor. Hij schijnt 300 km/u te kunnen, maar dat heb ik nog niet uitgeprobeerd. Vanuit het centrum van Zaandam ben ik in vijf minuten op mijn werk. Files rijd ik lachend voorbij en parkeren kan overal. Bij het distributie centrum hebben we zelfs een eigen motor stalling. Nee, toertochten rijd ik niet, daarvoor is een toermotor of chopper meer geschikt, die hebben een rechtere zit. Mijn overwegingen zijn praktisch van aard: een motor is gemakkelijk, snel en voordelig. Alleen bij vorst laat ik hem thuis, als het glad is pak ik toch maar de fiets.' Igor Sijlbing (25), Teamleider, DC Zaandam 'Een uur doe ik erover om van Amsterdam IJburg naar de Albert Heijn to go bij het World Trade Center te komen. Eerst neem ik de tram naar het Centraal Station, daarna metro 51 naar Station Zuid. Met de scooter zou mijn reistijd nog een kwartier langer zijn. En duurder, want ik heb een OV-jaarkaart. Op het Centraal Station is de metro nog leeg, dus ik heb altijd een zitplaats. Helaas zijn de stoelen vrij hard en niet echt comfortabel; je kunt beter in de bus zitten. Toch vermaak ik me prima, want je komt altijd wel iemand tegen: bekenden uit de buurt, of van het roc waar ik detailhandel studeer. De route gaat langs het Amstelpark, dus ook buiten is er genoeg te zien. Een boek? Nee, ik ben niet zo'n lezer. Liever luister ik naar muziek, hiphop of rap. Zo kom ik dat uurtje wel door.' Nadiem de Kruif (19), Medewerker Verkoopklaar, Albert Heijn to go 5703 Amsterdam 'Het voedt zich met elektriciteit, het zoemt, heeft een groot wiel vóór en twee kleintjes achter, en haalt 28 km/u... Ken je het? Het is de Qugo, een soort snorfiets, waar je op staat. Een cadeau van mijn vriend voor mijn verjaardag. Zeventien kilometer fietsen van mijn woonplaats Limmen naar Albert Heijn in Alkmaar vind ik net te veel, vooral ook omdat we ons niet kunnen douchen op het werk. Dankzij de Qugo ben ik toch lekker buiten én actief bezig, want in de bochten moet je net als een skiër meebewegen. Nadeel is dat hij na 25 km aan het stopcontact moet. En dat je onderweg door iedereen wordt aangegaapt, haha! De reacties zijn altijd positief, dat wel. Vooral kinderen vinden het prachtig: "Cool ding!", roepen ze dan als ik langs kom zoemen.' Nanda Gerbers (46), Assistent Supermarktmanager, AH 1403 Alkmaar mttï±L Ijj^ERSWOONSTVLE AANVALLEN! De jongens van FC De Vijfhoek deden vooral mee voor de gezelligheid. Voorgaande jaren waren ze al vroeg uit geschakeld, dus hoop op een finaleplek hadden ze niet. Maar het balletje rolde anders. Verdediger Koen de Wit: 'Onze eerste wedstrijd ging moeizaam en eindigde in een gelijkspel, maar van de volgende vijf voorrondewedstrijden wonnen we er vier. Daarmee waren we door naar de kwartfinales.' Ondertussen was het team van tactiek veranderd. 'Eerst gingen we vol in de aanval en vergaten we te verdedigen. Later voetbalden we meer verdedigend, dat bleek goed te werken.' Uiteindelijk belandde het team in de finale. Tegen De Baasjes, het team van AH 1567 in Amsterdam, begon FC De Vijfhoek weer redelijk afwachtend, maar de eerste kans was meteen raak. Koen: 'Ruben Gertsen schoot 'm er mooi in. Daardoor werd het gemakkelijk voetballen. Het ging redelijk gelijk op, maar wij hadden geluk bij het afmaken. Lars Kamperman Leferink maakte uiteindelijk 2-0 en Jason Westerkamp 3-0.' Blij verrast waren de jongens van FC De Vijfhoek met Het toernooi van 2013 werd in tegenstelling tot voorgaande jaren op één dag gespeeld. Wel waren er nog twee verschillende locaties: de complexen van USV Elinkwijk in Utrecht en vv Gemert in Gemert. Op elk complex waren er drie winnaars, bij de mannen, vrouwen en mixteams. Behalve met een beker gingen zij met nóg een prijs naar huis: een uitnodiging voor de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal op zaterdag 27 juli! hun onverwachte overwinning. We rekenden nergens op, hadden zelfs niet van tevoren getraind. Alles wat je wint, is dan mooi meegenomen.' Bij het volgende Albert Heijn Voetbaltoernooi is het team dus titelverdediger. Koen lacht: 'Er rust nu een zware druk op ons. Daar maken we nu al grapjes over.' In Gemert: Berkel United, AH 1585 Berkel-Enschot (heren) Dames 1, AH 1555 Eindhoven (dames) De Zachte Balletjes, AH 1198 Rosmalen (mixteam) In Utrecht: FC De Vijfhoek, AH 1362 Deventer (heren) Ypenstein, AH 1819 Heiloo (dames) Team AH 1284, Amsterdam

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9