Goedkoop met een ov-jaarkaart in de tram, duurzaam en rustig met de fiets of lekker snel op de motor. Zeven collega's vertellen over hun vaste route van huis naar het werk, hun favoriete vervoermiddel en ontmoetingen onderweg. 'Collega's verklaren me wel eens voor gek' 'Slechts twee minuutjes wandelen...' 'Het is een gezellige m ier van reizen' 'Peugeot is echt mijn merk' Aha 14 15 Aha Zo REIZEN jouw collega's naar het werk 'Fietsen is een verslaving! Collega's verklaren me weleens voor gek, als ik met tien graden vorst kom aangereden. Maar als ik een dag niet fiets, word ik onrustig. Elke ochtend vertrek ik om kwart voor zeven vanuit mijn woonplaats Hulst, voor een tocht van 25 kilometer naar mijn werk in Terneuzen. Zo'n 22 kilometer daarvan gaan door de polder. Prachtig! Laatst zag ik bij een watertje een paar herten oversteken, dan prijs ik me gelukkig. Natuurlijk is het 's winters soms afzien, maar het moet wel erg sneeuwen wil ik de auto nemen. Ik trek mijn thermokleding aan, ruil de racefiets in voor een mountainbike en daar gaan we weer. Ik fiets alleen. Zo nu en dan sluit bij de rotonde van Vogelwaarde iemand aan. Een wat oudere man. Ik weet niet hoe hij heet, waar hij woont, of waar hij werkt. Als ik hem zie, houd ik even in, kijk om, knik en vervolgens rijdt hij "in mijn wiel" een stukje mee. Zonder woorden.' Karel Warnier (41), Assistent Supermarktmanager, AH 1102 Terneuzen Hotel, vlak bij het hoofdkantoor. Twee minuutjes wandelen 's ochtends en ik ben er! Als we de hele voorgeschiedenis vergeten, kan je dus stellen dat ik naar mijn werk toe loop, haha!' Gert Vergauwen (40), Category Manager Vers, AH België 'Als category manager ben ik onderdeel van een gecombineerd Belgisch-Nederlands commercieel team. Op dinsdag en woensdag komen "de Nederlanders" naar Antwerpen en donderdags reizen "de Belgen" naar Zaandam. Voor mij een stevige rit, want ik woon in Roeselare, in het zuiden van West-Vlaanderen. Dat is op tien minuten rijden van de Franse grens en 298 kilometer verwijderd van Zaandam. Vertrek ik op donderdagochtend, dan zit ik om 05.00 uur op de baan. Erg vroeg, maar ik heb gelukkig niet veel slaap nodig. Vaker ga ik woensdag avond al naar het noorden en overnacht ik - net als mijn collega Raf - in het Inntel ''s Ochtends fiets ik in 15 minuten vanuit de Pijp in Amsterdam naar het Centraal Station, daar neem ik de trein. Tussen Amsterdam Centraal en Zaandam rijdt er elke tien minuten wel een, dus ik hoef nooit op de klok te kijken. Het ritje naar station Zaandam duurt twaalf minuten. In die tijd lees ik graag even de krant. Een lekker rustmomentje voordat ik aan mijn werkdag begin. Daarna is het nog vijf minuten lopen naar het hoofdkantoor. Heel ontspannen allemaal! En een gezellige manier van reizen, want ik kom regelmatig collega's tegen; kletsen we even bij over het werk, of over de plannen voor het weekend. Sinds kort hebben we een Albert Heijn to go op kantoor, daar koop ik een sapje of wat lekkers om van te genieten voor als ik weer onderweg ben naar huis. Vervelend zijn eigenlijk alleen de vertragingen, vooral als het koud is.' Laura van der Zee (28), Category Assistant brood en gebak, Hoofdkantoor Zaandam 'Gelukkig is de nieuwe brug bij Ewijk eindelijk klaar! Door de werkzaamheden daar, liep het de laatste jaren steeds vaker vast op de A15 en duurde mijn autorit van Boven-Leeuwen naar het dis tributiecentrum in Geldermalsen gemiddeld 35 minuten, in plaats van 20. Nee, openbaar vervoer is geen alternatief, want dan zou ik anderhalf uur onderweg zijn. De auto brengt me netjes van deur tot deur. Al 42 jaar rijd ik in coupés, sportieve auto's met twee deuren. Ik heb nu een Peugeot RCZ. Peugeot is echt mijn merk. Vanwege de mooie ontwerpen en omdat ik liever de Europese auto-industrie steun dan bijvoorbeeld de Aziatische. Onderweg luister ik naar Radio 2, een goede mix van informatie en muziek. Je zult me nooit zien eten, drinken of me zien scheren in de auto, dat doe ik thuis. Een auto is om in te rijden.' Jos van Oss (61), Supervisor Flex, DC Geldermalsen

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 8