samen uit, samen thuis We klaren samen een klus! 0R<* Nieuws van de OR Kiein dageiijks geiuk op je werkpiek ervaart iedereen anders. Het kan een vers kopje thee zijn tijdens een weiverdiende pauze, of een giimiach van een kiant. Fijne coiiega's, voiie vakken of een schone werkpiek. Zoon Gino (22) 'haait de dozen' naar het DC in Zaandam. Van daaruit stuurt vader Jeiie (56) aiies op tijd door naar de winkeis. Waar dochter Demi (15) de spuiien uitpakt. Het Amsterdamse 'famiiiebedrijf Buitendam in actie! Het kleine zusje We doen het samen Betere werkplek Goede buur Betere winkel Het goede voorbeeld 9 Aha combineert hij zijn studie Rechten met het werk op de afdeling Replenishment in het distributiecentrum in Zaandam. 'Als we gelijktijdig pauze hebben, drink ik samen met mijn vader een kop koffie', zegt hij. 'Gezellig wat bijkletsen. Op het werk zie ik hem namelijk vaker dan privé.' Zus Demi is dolblij met haar bijbaan als Medewerker Verkoopklaar in dezelfde winkel waar haar broer ooit begon. Ze spaart voor een reis naar New York, die voor 2016 gepland staat. Ze lacht: 'Ik vind het best dat Gino hier niet meer werkt; hij weet het namelijk altijd beter. Bij Albert Heijn wil ik niet "het kleine zusje" zijn.' 'We zitten alle drie op een plek die bij ons past', vertelt Jelle. 'Gino bewaakt op het DC het logistieke proces. Veel com- puterwerk, veel bellen met leveranciers. Hij vindt dat prachtig, maar het is niets voor mij.' Vijfentwintig jaar werkte Jelle in verschillende Albert Heijn-winkels totdat hij vijftien jaar geleden Teamleider Houdbaar werd in het DC in Zaandam. 'Ik wilde de andere kant weleens zien', vertelt hij. 'Verder ben ik blij dat hier geen vergadercultuur heerst. We klaren samen een klus en ik kan me lekker tussen de mensen bewegen.' Gino begon al op jonge leeftijd bij AH 1106 in Diemen, sinds februari I vulshift. Dit draagt allemaal bij aan een prettige werksfeer. Maar je hebt hierin ook zelf verantwoorde lijkheden. Jij kunt zelf dingen in beweging zetten. Oprechte aandacht scoort. Dat is eigenlijk de samen vatting. Geef jij weleens iemand een compliment? Het kost helemaal geen moeite. Belangstelling, even écht luisteren, het maakt veel verschil. Jij bepaalt daarmee ook zelf de werksfeer. Probeer het vandaag of morgen, als je weer op je werk bent. Je zult merken dat het werkt. Word jij ergens heel ongelukkig van? Bel dan Marco Veen van de ondernemingsraad: 088 659 27 35. Klein dagelijks geluk Op je werkplek gelden regels en afspraken. CAO, werkschema's en vul- of colli-normen zijn voorbeelden hiervan. Niet per se definities waar je heel gelukkig van wordt. Wel zijn zulke afspraken nodig, om de gezamenlijke belofte 'Iedere dag beter' waar te maken. Een betere werkplek, een goede buur en een betere plek om boodschappen te doen. Je gaat met plezier naar je werkplek als iedereen elkaar met respect behandelt. Als je goede arbeids voorwaarden hebt die ook worden nageleefd. Als je mogelijkheden hebt om jezelf te ontwikkelen. Klein dagelijks geluk zit in aandacht en begeleiding van je leidinggevende en in beloning voor je prestaties. Kun jij hier zelf ook iets aan doen richting jouw collega's? Je bent een goede buur als je zorgt voor een schone stoep zonder zwerfvuil. Als je even bukt om rotzooi op te rapen op je kantoor, in je distributiecentrum of in je winkel. Voel jij je wel eens opgelaten als je net een stapje extra zet? Niet doen, geef het goede voorbeeld! Een betere plek voor de klant om boodschappen te doen, is zorgen voor de juiste voorraad. Ook een schone winkel, geen rijen bij de kassa en klanten echt groeten als ze jou zien, is heel belangrijk. Kun jij hier nog een stapje extra in doen? Van je leidinggevende mag je een goed voorbeeld verwachten. Hij of zij behandelt je met respect en er wordt naar je geluisterd. Hij of zij toont belangstelling, geeft complimen ten en afspraken worden nagekomen: elk kwartier wordt betaald en tentamens gaan voor een (extra)

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 5