samen uit, samen thuis Een beetje eigenwijs moet je zijn' Geen geflikflooi op het werk h VW M©Tl©£ V .«sltimnu&s r»*' Als cockpitmedewerker moest Bert Bent (53) leidinggeven aan zijn zoons Gerrit (28) en Rob (25) bij het DC in Zwolle. 'Dat was geen enkel probleem', zegt hij. 'Ik heb een goede relatie met ze, dan neem je gemakkelijk iets van elkaar aan.' 'Van trouwen komt trouwen', moet Johan Stolte (45) gedacht hebben, toen hij direct na een bruiloftsfeest in de zomer van 1999 zijn collega Anja de Haan (44) aansprak. Of ze een keer met hem uit eten wilde? Daar moest Anja wel eerst even over nadenken. Blijf jezelf Mannenpraat is ook belangrijk V.l.n.r.: Gerrit, Bert en Rob Brent. samen naar en van het DC in Zwolle. Johan: 'Dat we nu dag en nacht bij elkaar zijn, is overdreven. We zoeken elkaar niet op tijdens het werk. Een beetje mannen praat op zijn tijd is ook belangrijk.' Met Marcel de Haan (26) bijvoorbeeld, over wielrennen en motorrijden. Marcel is Anja's broer en hij kwam twee jaar geleden ook bij het distributiecentrum in Zwolle werken. 'In de bouw is het slapjes', vertelt hij. 'Gelukkig kreeg ik een tip van Anja over een mogelijkheid bij het DC.' Zijn vriendin kom je daar niet tegen. 'Haha, nee zij werkt in een koekjesfabriek.' Tilburg. Na mijn studie Geluidstechniek ben ik bij ze ingetrokken en een tijdje later ook aan de slag gegaan in Tilburg, als magazijnmedewerker. Samen rijden we elke dag naar het werk.' 'Je moet je werk goed doen', knikt Gerrit. 'Wie er ook de leiding heeft. Zo simpel is het. Ik vond het alleen maar plezant om samen met mijn broer en vader te werken.' Plezant?! Hij lacht: 'Belgisch, ja! Ik heb het niet eens meer in de gaten! Sinds zeven jaar wonen mijn ouders in België, omdat mijn vader in 2006 cockpit medewerker werd bij het DC in ik daarom wel net als hij cockpit medewerker geworden. Het is mooi werk! Je moet continu reageren op veranderende situaties en dat is heel uitdagend.' Of Bert zijn zonen soms nog van tips voorziet? 'Dat heeft geen zin', geeft hij aan. 'Elke situatie is weer anders, daar moet je in groeien. Blijf jezelf, is een les die ik ze van jongs af aan heb meegegeven.' van het DC merken daar trouwens bijna niets van. 'Ik houd niet van geflikflooi op het werk', zegt Johan beslist. 'Ik zag Johan wel zitten hoor', vertelt ze. 'Op het DC had ik hem leren kennen als een gezellige jongen. Maar ik loop nooit zo hard van stapel. Bovendien was ik totaal verrast door zijn vraag.' De twee spreken af voor koffie bij Anja thuis en daarna wordt het al snel serieus. De collega's Rob bleef in Zwolle. Hij lijkt op zijn vader, denkt hij. We zijn vrij direct, een tikkeltje eigenwijs ook. Misschien ben Inmiddels is het paar uit Nieuwleusen acht jaar getrouwd en rijden ze elke dag

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4