mijn laatste werkdag werkte op Meld je aan! Zo'n drieëndertig jaar geleden begon Leny Vuijk als werkende moeder met een fulltimebaan. Dat was toen nog helemaal niet zo gewoon. Maar Leny negeerde de kritische opmerkingen en ging iedere dag fluitend naar haar werk. Uitdagingen Klussen, kinderen en kleinkinderen Aha 24 Wie: Leny Vuijk (65) Wat: Medewerker Verkoop Laatste locatie: AH XL 1516 Purmerend In dienst: 28 januari 1980 Uit dienst: 7 maart 2013 Leny is een doener, thuiszitten is niets voor haar. Dus toen haar oudste dochter naar de middelbare school ging, besloot Leny fulltime te gaan werken. Ze begon haar carrière bij Miro, een keten die later door Albert Heijn werd overgenomen. 'Ik merkte dat er vreemd tegenaan werd gekeken dat ik fulltime werkte. Vooral omdat ik ook nog eens op de doe-het-zelf- afdeling stond. Een vrouw die advies gaf over een boormachine, dat was niemand gewend. Ach... ik heb me er nooit wat van aangetrokken. En later, toen ik naar de afdeling met huishoudelijke producten ging, werd het vanzelf beter.' Toen Miro werd omgetoverd tot Albert Heijn zag Leny dat vooral als een nieuwe kans. 'Ik zag mezelf wel werken bij zo'n groot en vooruitstrevend bedrijf. Bovendien kreeg ik de kans om weer allemaal nieuwe dingen te leren.' Leny ging onder andere werken op de notenafdeling, de afdeling Delikaas en de zuivelafdeling. 'Ik heb het altijd leuk gevonden om me te verdiepen in nieuwe producten', gaat ze verder. 'Ik houd van werken met mijn handen, maar ook met mijn hoofd.' Daarom was Leny ook actief in de ondernemingsraad. 'Ik vond het interessant om te zien hoe zo'n groot bedrijf bestuurd wordt. En ik kon me ook nog eens sterk maken voor "vrouwenzaken". Ik vond het bijvoorbeeld belangrijk dat vrouwen een duobaan mochten hebben.' Nu Leny met pensioen is, heeft ze zeeën van tijd voor haar grote hobby: klussen. 'Ik heb net een nieuwe woning, dus ik kan mijn hart ophalen', zegt ze. 'Ik sta nu nog de hele dag met een verfkwast of een schroevendraaier in mijn hand. En als het klaar is, ga ik heel veel tijd aan mijn kinderen en kleinkinderen besteden, want zij zijn echt mijn lust en mijn leven.' Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 13