'No problem, relax* 'Niets ligt lekkerder dan je eigen bed' 'Napraten aan de keukentafel' Op vakantie gaan is heerlijk. Thuiskomen ook! Al schakelt de een wat makkelijker om dan de ander en valt het niet mee als je nog nadromend van tropische stranden de Nederlandse regen op je gebruinde hoofd voelt tikken. Collega's vertellen over hun recente vakanties in Jamaica, Dubai en Schotland. En vooral ook over die eerste dagen weer thuis. Aha 20 21 Aha Nadromen van tropische stranden en cocktails 'Als je terugkomt van vakantie, moet je altijd even wennen aan de drukte in Nederland. Dat geldt al helemaal als je drie weken in Jamaica bent geweest! Ze zijn daar zó relaxed. "No problem", die woorden heb ik wel duizend keer gehoord. "We only have situations, no problems", zeggen ze dan. Ik vind het een prachtig, zonnig land, met veel leuke, ontspannen mensen. Terug op Schiphol was ik snel uit de flow. De bagageband stond stil en gelijk was de spanning te snijden. Stress! Drukte. Welkom thuis! Toch probeer je dat vakantiegevoel zo lang mogelijk vast te houden. Na het uitpakken van de koffers heb ik met mijn vrouw Helga dan ook genoten van een lekker glaasje rum uit Jamaica. Die is wat zoeter en drinkt makkelijk weg. In gedachten zaten we alweer op het strand... Aan werk wil je nog niet denken. Je ziet die bruine kleur op je gezicht, en je lichaam en geest staan nog in de "vakantieversnelling". Toch schakel ik doorgaans vrij snel om. Na een uurtje bij Albert Heijn had ik mijn ritme alweer te pakken. In het begin roep je dan nog wel eens "Yeah man, relax", maar een paar dagen later holde ik weer net zo hard als iedereen om me heen, haha!' Naam: Karel ter Horst (58) Functie: Kwaliteitsmedewerker Locatie: AH 1123 Heemskerk Bestemming: Karei ging in maart met zijn vrouw en een bevriend stel drie weken naar Jamaica. Waarom: 'Jamaica is het geboorteland van Bob Marley. Als reggae- liefhebber en zonaanbidder moet je daar een keer geweest zijn.' Naam: Fred de Ram (50) Functie: Coördinator Facility Locatie: DC Pijnacker Bestemming: Fred ging in oktober vorig jaar met zijn vrouw, haar nichtje en diens man naar Schotland. Waarom: 'Het is een schitterend land met ruwe natuur en heel open en toegankelijke mensen.' Naam: Shirley (23) Stanley de Heer (21) Functie: Teamleider Verkoopafhandeling Teamleider Verkoopklaar Locatie: AH 1274 Gouda Bestemming: Shirley en Stanley gingen in januari met hun moeder en opa negen dagen naar Dubai. Waarom: 'De reis was een cadeau van onze opa. Oma heeft vliegangst en moest op het laatste moment afzeggen, daarom is mijn moeder in haar plaats meegegaan.' 'Hoog, groot, extreem, luxe en overweldigend. Dat is Dubai. De inwoners leven in rijkdom en niets is te gek: skibanen in shoppingmalls, gebouwen van onder tot boven bekleed met marmer en goud. Wij hebben ontzettend ge noten, vooral ook omdat die stad zó anders is. De supermarkten? Daar kijk je met speciale ogen naar, natuurlijk. Opvallend vonden we de enorme versafdelingen, met uitpuilende bakken groenten en fruit in alle kleuren. En de verse vis op ijs; een prachtig gezicht. Op vakantie gaan is super, maar thuiskomen ook. Zeker als familie en vrienden op Schiphol staan te wachten. Je bent dan weer in je ver trouwde omgeving en dat voelt goed. Thuis hebben we koffie en thee gezet en gezellig nagepraat met de hele familie. Nee, opstart problemen na de vakantie hebben we nooit. We passen ons snel aan. Eén stap over de drempel en we zijn weer de teamleiders die met beide benen op de grond staan, het team motiveren en de klanten tevreden de winkel uit laten gaan!' 'Het eerste wat ik na terugkomst van vakantie deed, was onze twee honden ophalen bij vrienden. Daarna snel door naar Delft, naar huis, waar onze dochter Brenda wachtte. Ik kom graag thuis, ben een echte familieman. Mijn twee broers en mijn moeder wonen gelukkig dicht in de buurt. Weet je wat ook zo fijn is? Slapen in je eigen bed! Niet voor niets gaat mijn kussen altijd mee op vakantie, haha. Nog voor mijn eerste werkdag loop ik thuis mijn e-mails door, meestal zijn dat er zo'n twee- tot driehonderd. Lekker om dat alvast klaar te hebben. Zo kan ik me op de zaak tenminste meteen richten op het werk en rustig met iedereen wat bij praten: hoe is het geweest? Waar liep je tegenaan? Natuurlijk komen dan ook de vakantieverhalen aan bod. Onze laatste vakantie was in oktober, naar Schotland. Heel bewust tijdens de bronsttijd, want dan kan je de herten horen burlen. Een indrukwekkend oergeluid! Maar Schotland is sowieso een feest voor natuurliefhebbers. Je kunt er prachtige wandelingen maken door de bossen, in de bergen, langs de meren. In september gaan we weer en het zal niet de laatste keer zijn.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 11