Vernieuwingen op de afdeling Delikaas moeten met passie kunnen vertellen over de producten' 'De aandacht voor vers is niet tijdelijk' 'Medewerkers Het draait bij Albert Heijn om lekkere, verse, voordelige én verrassende producten. Om dat te benadrukken werd eind 2012 een nieuwe 'versstrategie' gelanceerd. Na de AGF-afdeling waait er nu ook op de afdeling Delikaas praat ons bij. een frisse wind. Dries Bögels, Unitmanager Vers, 'Je moet de versheid van de markt naar de winkel halen' 'Je kunt de klant beter bedienen' Onthouden waar mevrouw Jansen van houdt Het smaakt naar bietjes Aha 12 Het gaat weer over het product 13 Aha 'We willen mensen laten genieten van onze producten' De presentatie is verder verfijnd en om klanten beter te kunnen helpen, wordt de productkennis van mede werkers voortdurend bijgespijkerd. Dries is tevreden met de eerste stappen. 'Albert Heijn gaat terug naar de basis. We halen steeds meer verse producten direct bij onze eigen vaste telers en gaan terug naar echte producten. Dat is belangrijk.' Hij geeft een voorbeeld: 'In het begin van dit jaar hebben we bietjes in de schijnwerpers gezet. Thuis zei mijn zevenjarige dochter verbaasd: "Hé pap, het smaakt naar bietjes, maar het ziet er niet zo uit." Zij kende bietjes alleen fijngehakt uit een potje. Dat moet anders. Terug naar echte producten en echte smaak. Medewerkers krijgen de rol van de marktkoopman of -vrouw die de klant met passie kan vertellen over de producten die hij of zij in huis heeft.' Ook klanten reageren enthousiast op de verse producten. 'De promotie van sweet potatoes sloeg bijvoorbeeld enorm aan. De verkopen gingen zo hard, ik denk dat heel Europa zonder zat', lacht Dries. 'Dit is waarvoor we het doen.' De volgende halte is de afdeling Delikaas. 'Op het gebied van kaas en vleeswaren wil Albert Heijn de lekkerste kaas- en vleeswinkel in de buurt zijn', geeft Dries aan. 'We willen mensen laten genieten van onze producten. Minder voorverpakt, meer vers. Daar gaan we aan dacht aan besteden. Een speciaal opleidingsteam bestaand uit vakmensen van bijna al onze leveranciers trainen 1400 medewerkers in winkels met een gemaks bedieningsafdeling. Zij nemen de collega's mee naar onze kaasleverancier Bouter Cheese, waar we ze dicht bij het product brengen. Het opleiden van onze mede- Albert Heijn wil de lekkerste super markt van Nederland zijn. 'Om dat te bereiken, is de versafdeling cruciaal', vertelt Dries. 'De kwaliteit van je verse producten bepaalt of een klant wel of niet voor je kiest. En het begint bij Aardappelen, Groente Fruit, dat is het visitekaartje.' Eind vorig jaar werd afgetrapt met een nieuwe invulling en presentatie van de AGF-afdeling. Bekende en minder bekende groente- en fruitsoorten zijn de af gelopen maanden per toerbeurt in het zonnetje gezet. Kaasexperts komen naar de winkelvloer om met medewerkers en klanten in gesprek te gaan. Klant Christa de Weerd (35) doet bijna al haar boodschappen bij Albert Heijn. 'Bij de afdeling Delikaas haal ik mozzarella, Goudse kaas en af en toe wat vleeswaren: bacon of boterhamworst. Allemaal voorverpakt. Het is gemakzucht. Terwijl ik juist gek ben op verse producten. Vroeger was daar meer aandacht voor. Stond er gewoon iemand in de winkel te koken. Dat moet terugkomen. Je moet de versheid van de markt naar de winkel halen. En meer variatie brengen in het aanbod. Wij gaan regelmatig naar Italië. Daar heb je in de supermarkt heel veel keuze en is alles vers. Tapenades, kazen, vlees waren. Heerlijk. Dat wil ik ook bij Albert Heijn. Geweldig dus, dat daar meer aandacht aan wordt besteed.' werkers is belangrijk en daar blijven we op inzetten de komende jaren. Naast het bezoek aan de leverancier komen er ook nog een aantal kaasexperts naar de winkelvloer. Ze gaan met medewerkers en klanten in gesprek en geven tips. Hoe stel je een goede borrel plank samen? Welke combinaties moet je wel en niet maken met kaas? We moeten leren om goed in te spelen op de klant die een bijzondere kaas wil; ont houden dat mevrouw Jansen dat milde blauwader- kaasje het lekkerst vindt. En we hebben zogenaamde helden nodig: bijzondere producten die je alleen bij Albert Heijn ziet. Mijn persoonlijke favoriet is Twijfelaar, een kaas van koeien-, geiten- en schapen melk. Echt heerlijk, maar je hoort ons er nooit over. Zulke producten gaan we veel meer promoten door klanten het verhaal te vertellen en ze te laten proeven.' Ook winkels zonder gemaksbedieningsafdeling merken dat er vernieuwd wordt. 'We kiezen voor minder E-nummers, bijvoorbeeld bij de salades, en selecteren meer op pure smaak. Onze verse rosbief kent geen enkele toevoeging meer. De klant hoeft alleen nog zelf zout en peper toe te voegen.' Dries merkt dat naast klanten ook medewerkers enthousiast reageren op de aandacht voor verse en pure producten, zeker als ze het verschil proeven. 'Ze slaken soms letterlijk een zucht van verlichting en zeggen: "We gaan het weer over het product hebben." Dat is precies wat we willen doen: nog betere en lekkerdere producten aanbieden. Dat mogen onze klanten elke dag van ons verwachten. De aandacht voor vers is dus niet tijdelijk. We worden nog iedere dag beter.' Anje Postma (47), Sr. Medewerker Verkoop bij AH 1308 in Groningen, werkt inmiddels 25 jaar bij Albert Heijn. 'Vroeger verkochten we alles vers', vertelt ze. 'Dat verschoof in de loop der jaren steeds meer naar voorverpakt.' Ze vindt het een goede zet dat Albert Heijn weer meer vers gaat aanbieden. 'Terug naar de basis, naar wat Albert Heijn altijd heeft uitgestraald. We verkopen in onze winkel al steeds meer verse vleeswaren en kaas. We hebben verbeterde kipfilet en runderrookvlees en nieuwe smaken, zoals runderpastrami en kalfsham. Aan ons als medewerkers de taak om vers de gewenste dikte en hoeveelheid te snijden voor de klant. Niet alleen vleeswaren, maar ook kaas. Want oudere dames die alleen zijn, willen soms 2,5 ons kaas in plaats van een pond. Als je vers verkoopt, kun je de klant beter bedienen. Bovendien heb je een fijner contact met de klant. Die staat weer centraal. Daar doen we het allemaal voor.' Anje Postma

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7