'Klanten verwachten van ons dat we hen helpen met slimme oplossingen' 'Klanten komen allemaal terug' Sinds november vorig jaar in vol bedrijf: de Pick Up Points van Albert Heijn. Klanten kunnen hier hun online bestellingen ophalen, op de dag en tijd dat zij het willen. Snel, efficiënt en supermakkelijk. 'Binnen vijf minuten staan de boodschappen in de kofferbak.' 'Ik verwacht juist ook meer klanten in de winkel' Aha 4 Binnen vijf minuten weer op weg 5 Aha Klanten verklaren hun liefde aan het Pick Up Point Merel Nagtegaal Reden voor een feestje: onlangs maakte de 50.000e klant gebruik van één van de Pick Up Points van Albert Heijn. Deze nieuwe service is in een halfjaar tijd uitgegroeid tot een groot succes. 'Klanten krijgen het steeds drukker en hebben steeds minder tijd om boodschappen te doen', zegt Jessica Boonstra, Director Business Development e-Commerce. 'Ze verwachten van ons dat we hen helpen met slimme oplossingen. Zoals een boodschappenlijstje in Appie of online je boodschappen bestellen, waarbij je kunt kiezen of deze bij je thuisbezorgd worden of dat je deze zelf komt ophalen bij een Albert Heijn Pick Up Point. En dit hoeft niet alleen met de auto, er komen ook genoeg klanten op de brommer, fiets of lopend.' Eind vorig jaar opende het eer ste Pick Up Point in Heemstede. Inmiddels zijn er zeven Pick Up Points en zullen er in de loop van dit jaar nog meer volgen. Altijd op plekken die voor klanten ge makkelijk bereikbaar en toegankelijk zijn, bijvoorbeeld langs doorgaande wegen. 'Als klanten eenmaal zijn geweest komen ze terug. En ze vertellen elkaar hoe geweldig ze het vinden. Op alle locaties Merel Nagtegaal is Teamleider van de Pick Up Points in Naarden en Heemstede. 'Ik heb jarenlange ervaring in de winkel, maar werken bij een Pick Up Point is heel anders', vertelt ze. 'Het team is klein, waardoor je zeer intensief samenwerkt. Omdat het een nieuw concept is, liggen processen nog niet zo vast als in de winkel. Dat maakt het enorm leuk en spannend. Je bent continu aan het ontdekken hoe het nog beter kan. Klanten zijn heel erg enthousiast over het Pick Up Point. Wij horen reacties als: "Super- handig dit!", "Binnen vijf minuten weg, geweldig!" Het scheelt hun enorm veel tijd. Ik zie ze allemaal terugkomen. Het leuke is dat we hun namen weten omdat deze op de factuur staan. Zo kun je elke klant persoonlijk begroeten. Dat vinden ze prachtig Vooral op donderdag avond is de sfeer onderling ook nog eens super. Dan zien we op onze groepsapp namelijk hoeveel orders er zijn voor de vrijdagavond. Dat is kicken hoor!' krijgen we een rapportcijfer tussen de 8,8 en de 9', aldus een trotse Jessica. Het idee achter het Pick Up Point is heel eenvoudig. Bij het online bestellen van de boodschappen kan de klant kiezen voor de optie Pick Up Point, waar hij keuze heeft uit een groot assortiment, met dezelfde prijzen en aanbiedingen als in de winkel. De klant klikt aan op welke locatie, dag en tijdstip hij zijn bestelling wil ophalen. Een sms herinnert hem eraan dat de boodschappen klaarstaan en geeft ook een code. De klant toetst deze code in op de aanmeldpaal bij het Pick Up Point. Dat is voor een van de medewerkers het signaal om het krat boodschappen naar de auto - of ander vervoermiddel - te brengen, deze in de kofferbak te zetten en af te rekenen. De klant kan in zijn auto blijven zitten en is binnen vijf minuten weer op weg. Jessica: 'De rol van de medewerkers is dus heel erg belangrijk. Zij zorgen voor de persoonlijke benadering. Klanten hebben echt het gevoel dat ze worden verwend met deze service. En de Jeroen van der Wal Het Pick Up Point is volgens Supermarktmanager Jeroen van der Wal een heel mooie kans voor AH XL 1385 in Alkmaar om iets toe te voegen aan de dienstverlening. 'We hebben een gedeelte van ons magazijn ingeruimd voor deze service en voelen ons er zeer bij betrokken. Voor klanten is het een geweldige aanvulling. Voor jonge gezinnen bijvoorbeeld, met twee werkende ouders, is het echt een uitkomst. Ik geloof niet dat dit ons omzet gaat kosten. Het is nog wat vroeg, maar ik verwacht juist dat dit op termijn meer klanten zal aantrekken. Zoals forensen die over de A9 rijden en heel gemakkelijk bij ons Pick Up Point kunnen langsrijden om hun bestelling op te halen en zo ook fan van onze winkel worden. Ik ben ervan overtuigd dat de sociale functie die de winkel heeft, zal blijven bestaan. Veel mensen vinden het ook gewoon gezellig om boodschappen te doen en een praatje te maken. Dat moeten we vooral zo houden.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3