Meld je aan! Jan van de Bosch begon als orderpicker in het distributiecentrum in Tilburg, maar groeide al snel door naar procesbeheerder. Zijn ambitie bracht hem zelfs naar het DC in Zwolle. 'Het was wennen als Brabander boven de rivieren, maar ik heb nooit een dag spijt gehad.' Een moeilijke beslissing Wennen aan vrije tijd Aha 16 Jan weet het nog als de dag van gisteren, het moment dat hij in 1973 voor eerst het distributiecentrum in Tilburg binnenliep. 'Het DC was toen nog gloednieuw', vertelt hij. 'Ik wist niet wat ik zag.' Jan had daar voor in magazijnen gewerkt in de textiel industrie, maar dit was andere koek. 'Groot, druk, dynamisch. Ik wist meteen dat dit de werkgever was waar ik zou blijven. Ook omdat ik zag dat er veel doorgroeimogelijkheden waren. Ik was een man met ambities. Binnen een paar jaar was ik dan ook procesbeheerder.' In 1984 werd het distributiecentrum in Zwolle geopend. Jans toenmalige leidinggevende wist dat daar een heel mooie functie voor hem vrij kwam: circuit beheerder. Een functie die hij in Tilburg niet kon vervullen. 'Het was een moeilijke beslissing, maar uiteindelijke besloot ik te verhuizen. Vrouw en kinderen mee. Het was wennen. In Zwolle heerst een andere sfeer. Mensen zijn stugger, maar daar prik je later wel doorheen. Ik heb er een mooie carrière en een fantastische tijd gehad.' De laatste werkdag van Jan is al geweest, maar hij is nog niet officieel uit dienst. Hij geniet eerst nog van zijn laatste vakantiedagen. Daar had hij er nog een paar van over. 'Ik ben niet zo'n vakantie man. Nooit geweest', legt hij uit. 'Aan het einde van de week wilde ik altijd graag weer aan het werk. Ik houd van bezig zijn, doelen stellen, schouders er onder, dat werk. Aan mijn vrije tijd moet ik dus best een beetje wennen. Daarom ga ik twee ochtenden per week voor de vakbond werken, ik ga fietsen, foto graferen en leuke dingen doen met mijn vier kleinkinderen. Genoeg te doen dus.' Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl. Wie: Jan van de Bosch (64) Wat: Allround Magazijnmedewerker Laatste locatie: DC Zwolle In dienst: 16 juni 1973 Uit dienst: 2 oktober 2013

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9