Het levenswerk van opa Wim Hassink bol 'De piekdagen zijn dinsdag en woensdag' Feiten cijfers Aha 12 Piekdagen Wim Hassink weet het zeker: zijn kleinzoon Wouter van der Mark wordt een heel goede supermarktmanager. Waarom hij dat vindt? 'Omdat hij op mij lijkt!' Andere plannen Soenita Bansropansingh, AH XL 1027 Amsterdam, scant de binnengekomen bestelling van collega Astrid. 11. Soenita zet het pakje voor Astrid in de speciale, afsluitbare bol.com-kast, die bij de Servicebalie staat. 10. Zodra Soenita het pakje heeft gescand, krijgt Astrid een mailtje dat ze het pakje vanaf 15.00 uur kan ophalen in de winkel. 12. 's Avonds besteld, de dag erna al in de winkel: Astrid haalt haar pakje op bij de door haar gekozen winkel in Amsterdam. Voor Soenita is dit een leuke uitbreiding van haar werk. 'Alsof je een kadootje aan de klant geeft.' 9. Medewerker Verkoopafhandeling Thuiswinkelen via internet groeit gestaag: 8 miljoen klanten in 2011 en vorig jaar al 8,5 miljoen. In 2012 waren er 30 procent meer online sinterklaasinkopen vergeleken met 2011. Dinsdag 4 december 2012 was een top dag, toen vonden 1500 pakjes hun weg naar de 59 bol.com-afhaalpunten in Albert Heijn-winkels. Op 'gewone' dagen is dit tussen de 100 en 400 pakjes. Op dit moment verloopt slechts 10 procent van alle aankopen via internet; 90 procent vindt dus nog plaats in 'gewone' winkels. afgehandeld met een handterminal van pakketdienst Kiala. 'De handterminal is een geweldig en eenvoudig te bedienen hulpmiddel', vertelt Jet. 'Zodra het pakje wordt gescand door de medewerker van de servicebalie krijgt de klant automatisch een e-mailtje dat z'n pakketje is gearriveerd.' Ook retourneren gaat heel eenvoudig via de servicebalie. Bol.com neemt Albert Heijn daarbij veel rompslomp uit handen. Mieke: 'Alle vragen en klachten van klanten worden door ons behandeld. We hebben een speciale hotline ingericht voor medewerkers van Albert Heijn, zonder wachtrij.' In de loop van 2013 worden de bol.com- afhaalpunten uitgebreid naar de overige winkels van Albert Heijn. 'Voor de start was er zorg over de extra werkdruk die de bol.com-afhaalpunten zouden kunnen veroorzaken', geeft Jet aan. 'Met name in het weekend. Uit de evaluatie blijkt echter dat de pakketten redelijk verspreid over de dag worden opgehaald. Opvallend is dat de piekdagen dinsdag en woensdag zijn. Want vooral in het weekend wordt er in Nederland druk online geshopt.' Mooie woorden van een trotse opa, die zelf maar liefst zestig jaar voor Albert Heijn heeft gewerkt. Een levenswerk dat begon als boodschappenjongen op de bak fiets in Ommen. Tien jaar later runde Wim zijn eerste winkel in Apeldoorn. Daarna volgden tal van verhuizingen. 'Want als bedrijfsleider woonde je boven of vlak bij je zaak', legt hij uit. In 1973 streek hij neer op het hoofdkantoor. Na zijn pensioen, in 1991, bezocht hij nog tien jaar als vrijwillger huwelijksjubilea en begrafenissen van oud-medewerkers. In de winkels waar Wim de leiding had, was iedereen op zijn hoede. 'Let op daar komt Hassink aan', was dan ook een gevleugel de uitspraak. Kleinzoon Wouter (23): 'Volgens mijn moeder was opa streng, veeleisend, maar altijd rechtvaardig. Medewerkers konden het goed met hem vinden.' Wouter volgt sinds een halfjaar de opleiding Teamleider bij AH 1327 in Nieuwegein. 'Door mijn bijbaantje als medewerker verkoopklaar heb ik ontdekt hoe leuk en dynamisch het werk in de winkel is', vertelt hij. 'Ik heb communi catie gestudeerd, maar op termijn wil ik supermarktmanager worden.' Opa Wim vindt het prachtig dat zijn kleinzoon in zijn voetsporen wil treden. 'Wouter lijkt op mij, hij is een doorzetter, een harde werker, met hart voor de zaak.' Zijn zus Ilse (21) werkt bij AH 1467 in Utrecht. Ze heeft het naar haar zin achter de kaas en het brood, maar na haar studie wil ze zich als onderzoeker gaan ontwik kelen. 'Voor opa was Albert Heijn zijn leven, bij Wouter herken ik eenzelfde gedrevenheid. Elke maandag en woensdag komt hij even langs bij mij op het werk. Even bijkletsen, maar ondertussen "con troleert" hij wel of ik mijn werk goed doe. Hij is echt net mijn opa!'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7