Sinds een halfjaar is het in 59 winkels en bij 3 Pick Up Points mogelijk om bol.com-bestellingen af te halen, in de loop van 2013 wordt dit uitgebreid naar bijna alle winkels. Hoe gaat dit precies in z'n werk? Welke weg legt een pakketje eigenlijk af? Nóg meer keuze, gemak en voordeel Uitstekende samenwerking Aha 10 11 Aha 1. Collega Astrid Buch kiest bij haar bestelling voor de optie 'Afhalen bij Albert Heijn'. Ze wil haar bestelling graag ophalen bij AH XL 1027 in Amsterdam. 2. Een medewerker van Docdata verzamelt de bestelde producten in het magazijn in Waalwijk. 3. De bestelling wordt bij Docdata ingepakt en voorzien van een folder en een factuur. Van bol.com naar Albert Heijn Twee vliegen in één klap: je bestelling ophalen en ook meteen de boodschappen doen. En het is natuurlijk ook nog eens erg gemakke lijk: je hoeft niet meer thuis te blijven voor je bestelling. Sinds enkele maanden kunnen klanten van bol.com aangeven of en in welke Albert Heijn-winkel ze hun bestelling willen ophalen. 'Dit is het eerste tastbare resultaat van de samenwerking tussen Albert Heijn en bol.com', vertelt Projectleider Jet Levi van Albert Heijn. 'De bol.com-afhaalpunten bij de service balie in de winkels zijn een fantastische uitbreiding van onze dienstverlening. En de klant waardeert het, zo blijkt uit onderzoek.' Projectleider Mieke Smeding van bol.com vertelt dat het aantal bestellin gen dat afgehaald wordt bij de afhaalpunten van Albert Heijn nu al ruim hun verwach tingen overstijgt. 'De ruime openingstijden van de Albert Heijn-winkels spelen daarbij zeker een belangrijke rol.' Albert Heijn werkt voor deze nieuwe service samen met bol.com, maar ook nog met een aantal andere partijen. Deze partijen worden door bol.com aangestuurd. Vanuit Docdata in Waalwijk vindt bijvoor beeld de bevoorrading plaats, net zoals dit bij Albert Heijn vanuit de distributie centra gebeurt. Met uitzondering van de Nederlandstalige boeken, deze komen via het CB (voorheen Centraal Boekhuis). De klant heeft keuze uit bijna zes miljoen arti kelen, zoals boeken, cd's, speelgoed en sinds kort ook tuingereedschap. Zeer grote en zware spullen, zoals wasmachines, kunnen niet worden afgehaald bij Albert Heijn. Op het moment dat de klant op bestellen klikt en het bol.com-afhaalpunt kiest, wordt de bestelling verwerkt en gesorteerd naar het juiste postcodegebied. Daarbij geldt: vóór 22.30 uur besteld, de volgende dag uiterlijk om 15.00 uur in de winkel. Transportbedrijf DPD verzorgt vervolgens het vervoer naar de winkels waar de pak ketjes worden afgehaald. Eenmaal geleverd in de winkel, worden de pakketjes De overname van bol.com door Ahold was vorig jaar groot nieuws. Het is een belang rijke stap in de strategie, waarmee de groei in online retailing kan worden versneld en de geografische positie kan worden uitgebreid. Bol.com biedt een breed assor timent, zoals boeken, entertainment, elektronica en speelgoed. Het is de meest- bezochte retailwebsite in Nederland, met 4 miljoen actieve klanten. Samen met bol.com kan Albert Heijn zijn klanten nog meer keuze, gemak en voordeel bieden. 4. Vervolgens krijgen de pakketjes een adressticker. 6. Bij koeriersdienst DPD worden de pakketjes gesorteerd naar het juiste postcodegebied. 7 Bij koeriersdienst DPD worden de pakketjes gescand voor Track Trace. 5. De pakketjes worden naar de juiste vrachtwagen gereden. 8. De pakketjes gaan met de koerier mee, onder andere naar de Albert Heijn-winkels.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 6