Albert Heijn blijft continu verbeteren De wereld om ons heen is sterk aan het veranderen. Klanten worden steeds kritischer en ze krijgen steeds meer alternatieven om boodschappen te doen. Daarom is het belangrijk om nu de volgende stap te zetten en continu te blijven verbeteren. Iedere dag beter Beter voor Beter voor Je ziet de betrokkenheid groeien' 'Hier kunnen we wat mee' Verbeterplannen Drie beloften Aha 12 13 Aha HET IS TIJD voor de volgende stap Dankzij de inzet van alle medewerkers doen vele miljoenen klanten elke dag boodschappen bij Albert Heijn. Om dat zo te houden, moeten we het iedere dag beter blijven doen. Dat Albert Heijn de beste wil blijven en voorop wil blijven lopen is niet nieuw. Vernieuwen en verbeteren zit in de genen. De klant verwacht niet anders én Albert Heijn wil ook niet anders! Wat wel nieuw is, is hoe Albert Heijn verbetering wil gaan realiseren. Onder de noemer Iedere dag beter worden alle medewerkers betrokken om hun eigen bijdrage te leveren. Van medewerker verkoopklaar tot supermarktmanager, van orderpicker tot team leider DC en van administratief medewerker tot category manager. Iedere dag beter worden. Dat lukt alleen als iedereen elke dag kleine stapjes vooruitzet. Door beloften aan de klant, de buur én de medewerkers te doen en die met elkaar waar te maken. Al die kleine stapjes samen maken dat Albert Heijn voorop blijft lopen. De komen de tijd worden alle medewerkers uitgedaagd om hun eigen bijdrage te leveren. Dat gebeurt op verschillende locaties (winkels, distributiecentra, hoofdkantoor) met groepjes medewerkers. Alle ideeën worden genoteerd: dingen die al heel goed gaan, maar ook mogelijke ver beteringen. Hierna gaan de groepjes samen aan de slag om concrete verbeterplannen te bedenken. Dat kan in kleine dingen zitten, zoals ook blijkt uit de ervaringsverhalen van collega's. Vergelijk het met topsporters: zij trainen continu om hun prestaties naar een nóg hoger plan te tillen. Alles voor die medaille, voor de eerste plaats, voor het kampioenschap. De beste worden én blijven vereist nu eenmaal iedere dag aandacht, hard werken en je grenzen verleggen. Net als in topsport zal ook Albert Heijn zichzelf continu moeten verbeteren om in de 'Champions League' mee te kunnen blijven spelen. Iedere dag beter begint met het beter te doen voor de klant: goede en verse kwaliteit, voldoende beschikbaar heid van de producten die de klant zoekt, goede prijzen en aantrekkelijke acties, gemakkelijk boodschappen doen en vriendelijke en behulpzame medewerkers. Daarnaast wil Albert Heijn het iedere dag beter doen voor de buur. Denk bijvoorbeeld aan het bijdragen aan een prettige buurt, het bieden van verantwoorde producten, ervoor zorgen dat iedereen gemakkelijk en gezond kan kiezen en de zorg voor het milieu. Als laatste, maar zeker niet het minste, wil Albert Heijn het beter doen voor de medewerker. Dankzij de inzet van alle medewerkers heeft Albert Heijn immers zo'n succes. We zullen er samen voor moeten zorgen dat er respect is voor elkaar. Dat de arbeidsomstandigheden goed zijn. Dat er mogelijkheden zijn om jezelf te ont wikkelen. Dat je steun van je leidinggevende hebt en dat er erkenning is voor je prestaties. Alle winkels, distributiecentra en hoofdkantoor afdelingen gaan dit voorjaar kennismaken met het programma Iedere dag beter. Bregje Maes Afgelopen maanden deed AH 1463 in Heemstede als voorloopwinkel mee aan ledem dag beter. Supermarkt manager Bregje Maes vertelt dat de winkel er enorm enthousiast mee aan de slag is gegaan. 'Zo hebben we onszelf kwetsbaar opgesteld, door medewerkers in interviews en groepssessies te vragen wat we kunnen verbeteren, kijkend naar de drie beloften: beter voor de klant, beter voor de buur en beter voor de medewerker. Het mooie is dat verbeterpunten van medewerkers zelf komen, in plaats van alleen van bovenaf. In onze winkel bleek de sleutel voor een succesvolle volgende stap vooral in betere communicatie te liggen. Er kwamen verschillende punten naar boven die we kunnen ver beteren. Zo betrekken teamleiders hun medewerkers nu heel bewust bij wat er speelt in de winkel. We vragen ze ook naar feedback, met name op de punten die uit de groepssessies kwamen. Zoals extra aandacht voor opleidingen, of een extra navulshift. Je ziet daarmee ieders betrokkenheid groeien. En daar heeft uiteindelijk de klant ook weer baat bij.' Mark van Tilburg Mark van Tilburg is Senior Consultant Location Strategy op het hoofdkantoor in Zaandam. 'Onze afdeling is ver antwoordelijk voor het behoud én de versterking van een optimaal winkelnetwerk van Albert Heijn, Etos en Gall Gall', vertelt hij. 'We zoeken naar de beste locaties en spelen daarbij ook in op nieuwe ontwikkelingen, zoals de Pick Up Points van Albert Heijn.' Met veel enthousiasme is de afdeling aan de slag gegaan met de drie beloften. 'Iedereen voelde meteen: hier kunnen we wat mee', geeft hij aan. 'Je kunt ze heel concreet vertalen naar je eigen werk. Neem de belofte Beter voor de klant. Door met elkaar te brainstormen krijg je nóg scherper hoe je beter kunt aansluiten bij verschillende en veranderende klantbehoeften. Bijvoorbeeld met gemaks locaties in de stad inspelen op de groei van het aantal éénpersoonshuishoudens. Of het zorgen voor extra parkeer plaatsen bij onze Belgische locaties, omdat iedereen daar gewend is met de auto boodschappen te doen. Zo maak je de beloften helder, waar we elke dag heel hard voor werken.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7