iviaKKeiijK soinciieren mei de naam Van Wolferen 'Ik heb onwaarschijnlijk veel bewondering en respect gekregen voor alle mensen in de winkels' I l N Albert Heijn wil het beter doen voor de klant, maar ook beter voor de buur. Wat houdt dat concreet in? Over ambitie gesproken: wat zijn de verdere toekomstplannen? En over persoonlijk gesproken: wie is Alfred Levi buiten werktijd? Aha 6 Toen Medewerker Verkoopklaar Tim van Wolferen enkele jaren geleden bij AH 1622 in Oss vertelde wat zijn naam was en dat hij uit Oijen kwam, kon hij meteen beginnen. 'Het was waarschijnlijk het kortste sollicitatiegesprek ooit.' Blauw bloed Goed nadenken 1 'i-'Mi- en passie voor echt lekkere producten. We willen bij Albert Heijn weer terug naar de echte smaak, naar producten zoals ze oorspronkelijk zijn bedoeld. De vernieuwde AGF-afdelingen zijn daarvan een heel mooi voorbeeld. In vier maanden tijd is de omzet enorm gegroeid. Dat ligt deels aan de bete re kwaliteit van de producten. Maar voor zeventig procent is het succes te danken aan de inzet en drive van onze mensen in de winkel. Onze passie voor lekker eten en drinken willen we voor alle producten terugbrengen, of het nu kaas, vlees, chocola of wijn is. En altijd onder het motto: je vindt wat je zoekt, in de winkel die je bezoekt. We willen overal de lekkerste supermarkt zijn, maar het assortiment in een winkel van 400 m2 is natuurlijk minder uitgebreid dan in een AH XL.' 'In een notendop: dat we gezonde producten aanbieden, die op een duurzame, verant woorde manier tot stand zijn gekomen. Zoals de verdergaande verduurzaming van onze eigen merkproducten. Wat ons zorgen baart en waar Albert Heijn nog actiever iets mee wil doen is jeugdobesitas, oftewel overgewicht bij kinderen. We doen mee aan veel verschillende initiatieven, zoals het schoolontbijt en het platform Jongeren Op Gezond Gewicht (JOGG). En we hebben natuurlijk onze eigen actie met keuken- mini's en recepten in Allerhande, om kinderen mét hun ouders op een gezonde manier aan het koken te krijgen. Ook hebben we de belofte uitgesproken dat we het beter willen doen voor de medewerker. Iedereen moet plezier in zijn werk hebben en houden. Onder andere door respect voor elkaar, goede arbeidsomstandigheden, steun van je leidinggevende en voldoende ontwikkelingsmogelijkheden.' 'Albert Heijn is van oudsher dé supermarkt die in Nederland nieuwe smaken en pro- Het standbeeld van Beppie staat voor het hoofdkantoor in Zaandam. ducten heeft geïntroduceerd. Innovatie is heel belangrijk, ik zie dat alleen niet zozeer als doel op zich maar als een strategie om iets te bereiken. Mijn eerste ambitie is om de echte smaak terug te krijgen in Nederland. Wat is nou écht lekker? Welke rosbief, om iets te noemen, is qua textuur en smaak het meest pure product? Welke leveranciers kunnen ons dat leveren? Over een paar jaar moet Albert Heijn zonder een spoor van twijfel, nóg meer dan nu, de lekkerste supermarkt van Nederland zijn. Én van België. Verder wil ik de toe gankelijkheid van Allerhande nog groter maken. Ik zie Allerhande als een belangrijk merk binnen ons bedrijf. Daar kunnen we nog veel meer mooie dingen mee doen, zowel in print als digitaal. Bijvoorbeeld in combinatie met topkok Jamie Oliver, die ook voor Pasen weer allerlei lekkere recepten heeft ontwikkeld speciaal voor Albert Heijn.' 'Ik ben getrouwd met Inge en we wonen in Wassenaar. Achttien jaar geleden kregen we, tot onze grote verrassing, een drieling: Henri, Diederick en Benjamin. Henri heeft als gevolg van de vroeggeboorte een ernstige lichamelijke handicap. Ik werkte toen nog bij Procter Gamble. Mijn volgende stap bij dit bedrijf zou een buitenlandse carrière zijn geweest, maar we wilden vanwege Henri in Nederland blijven. Tot op de dag van vandaag een zeer goede beslissing. Zo zijn we dicht bij hem en hebben we de beste opvang. Verder, het zal niemand verbazen, ben ik een liefhebber van lekker eten en drinken. Géén grootse koker, maar wel lid van een kookclub. En ik vind het heerlijk om een paar keer per maand op de golf baan te staan. Lekker relaxed een balletje slaan en een paar uurtjes lopen op de mooiste plekjes van Nederland.' Het hele gezin Van Wolferen heeft blauw bloed. V.l.n.r. Tom, Marieke, Stefanie en Antoon. Vader Antoon en zussen Marieke en Stefanie hadden de weg geplaveid voor Tim. Antoon werkt al 33 jaar voor Albert Heijn, waarvan lange tijd bij AH 1222 in Oss. Sinds drie jaar is hij weer terug bij AH 1219 in 's-Hertogenbosch. 'In Oss heb ik nog een aantal jaar op zaterdag samengewerkt met mijn dochters', vertelt hij. 'Eerst noemden ze me "pap", maar dat vonden ze toch niet helemaal passen. Daarom werd het voor de grap "vla", net als pap ook een nagerecht. Maar na een tijdje zeiden ze gewoon Antoon, net als iedereen.' Net als haar broer Tim kan ook Marieke zich haar sollicitatie nog goed herinneren. 'Ik zei dat ik bij Albert Heijn wilde werken omdat ik blauw bloed heb', vertelt ze lachend. Het is de waarheid gebleken, want ze werkt er nog steeds. Inmiddels als supermarktmanager bij AH 1174 in Breda. Zus Stefanie had andere interesses. 'Eind 2011 ben ik afgestudeerd en vrijwel meteen gaan werken in de gehandicapten zorg. Wel heb ik nog mijn bijbaan bij Albert Heijn! Heel anders dan mijn vaste werk, dat maakt het voor mij zo leuk.' Moeder Els klappert al lang niet meer met haar oren bij termen als WAP, colli, TL en FiFo, ze kent het AH-jargon inmiddels wel. 'Toen onze dochters nog thuis woonden, moest mijn vrouw wel eens ingrijpen en expliciet vragen om een ander onderwerp', vertelt Antoon. 'Dan was het meestal even stil en moesten we heel goed nadenken.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4