Alfred Levi is de nieuwe Directeur Commercie Even voorstellen: Alfred Levi, de nieuwe Directeur Commercie van Albert Heijn. De redactie van Aha zocht hem op en sprak met hem over zijn ideeën, zijn plannen en over hemzelf. 'De liefde voor de klant is de ziel van dit bedrijf.' 'Het is mijn ambitie om de echte smaak terug te krijgen in Nederland' Je had een succesvol eigen bedrijf. Vanwaar de keuze om over te stappen naar Albert Heijn? Wat zijn je eerste indrukken? Vertel En wat betekent dit voor het assortiment? 5 Aha 'Dit was een stap van HET HART 'Dit was echt een stap van het hart. Vorig jaar, op de laatste dag van de meivakantie, zei ik tegen mijn vrouw Inge dat ik het leuk zou vinden om nog één keer iets anders te doen. Mijn bedrijf 3MO liep eigenlijk erg goed. We hadden geweldige klanten, voor wie we de mooiste marketingstrategieën bedachten, onder andere voor Albert Heijn. Maar na ruim twaalf jaar had ik zin in iets nieuws. Misschien had het ook te maken met het feit dat ik vijftig werd. Het idee dat ik nu nog een heel andere stap zou kunnen maken. Kort daarna, geloof het of niet, belde Sander van der Laan met de vraag of ik er iets voor voelde om bij Albert Heijn te komen werken. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Albert Heijn is een fantastisch merk, deze baan een mooie uitdaging. Bovendien erg spannend om aan de andere kant van de tafel te kunnen zitten bij één van de leukste klanten van 3MO.' 'De Albert Heijn die je aan de buitenkant ziet is maar één klein deel. Aan de binnen kant zie ik nu hoe enorm veel werk er door iedereen elke dag wordt verzet om een goed resultaat neer te zetten. Ik heb ook onwaarschijnlijk veel bewondering en respect gekregen voor alle mensen in de winkels. De permanente invloed van buitenaf waar ze dagelijks mee te maken hebben en goed mee om moeten gaan: de concurrentie, de pers, belanghebbenden, en, niet in de laatste plaats, de klanten. Klanten die goed moeten worden bediend, die veeleisend kunnen zijn of soms niet goed weten wat ze willen. De winkels vormen het hart van ons bedrijf. Wat we ook verzinnen, het zal nooit werken als onze mensen in de winkels niet begrijpen waaróm we het zo willen doen. De voor waarde voor ons succes is dat we het iedere dag beter moeten doen. Hoe we deze belofte willen waarmaken moeten we onze medewerkers wel goed uitleggen.' 'Iedere dag beter betekent om te beginnen iedere dag beter voor de klant. In mijn eerste weken bij Albert Heijn heb ik veel gelezen over onze oprichters. Die liefde voor de klant, daar ligt de ziel van ons bedrijf. Neem Beppie, het beeld dat hier in Zaandam voor de deur van het hoofd kantoor staat. Ze staat symbool voor: hou van je klant. Dat gevoel was enigszins aan het tanen. Albert Heijn werd een beetje te afstandelijk. We moeten ons realiseren dat we het allemaal voor onze klanten doen. Met een klein beetje meer warmte, persoonlijke touch, passie voor het product en liefde voor elke klant maak je een heel groot verschil. Ik heb het verhaal over Beppie opnieuw verteld aan alle supermarkt managers en managers van de distributie centra. Er was veel herkenning. Diep in ons hart houden we allemaal van de klant. Maar dat wordt af en toe overschaduwd door het gevoel dat in onze winkels vooral efficiënt werken centraal staat en er relatief weinig tijd is voor de klant. Dat is niet zo en de komende jaren zullen we dat heel sterk blijven benadrukken.' 'Veel. Want, heel essentieel, liefde voor de klant houdt óók in dat we de lekkerste supermarkt zijn, voor elke portemonnee. Dat we fantastische producten, met veel smaak, in ons assortiment hebben en ons daarbij onderscheiden met topkwaliteit

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3