mijn laatste werkdag Meld je aan! L - Pim de Ruiter weet het op de dag af: hij heeft 40 jaar, 4 maanden en 6 dagen voor Albert Heijn gewerkt. Met ups en downs, maar altijd met veel overgave. Toch ziet hij niet op tegen zijn pensioen. Integendeel! Moeilijke periode Nieuwe fase Aha 16 Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl. vrouw. Momenteel speel ik nog samen met twee dierbare ex-collega's, of treed ik op met mijn muzikale gezin. Ik ga aan een nieuwe fase beginnen en daar ben ik helemaal klaar voor.' Pim begon als assistent supermarkt manager, maar werd na anderhalf jaar al supermarktmanager. Hij heeft nooit meer getaald naar een andere functie of baan. 'Wat het zo leuk maakte? Ik vond het iedere dag weer een uitdaging om een goede win kel te draaien. Met tevreden klanten en medewerkers die alle kansen krijgen om zichzelf te ontplooien. Wat dat betreft is de oude Albert Heijn altijd een inspirator geweest. Zijn visie was: wie goed is voor zijn mensen, verdient dat uiteindelijk terug. Zo heb ik ook altijd gewerkt. Het heeft me goed gedaan, op commercieel en menselijk vlak. Ik heb veel vrienden gemaakt.' Toch ging niet alles over rozen. In 1997 kreeg Pim een burn-out. 'Ik ben in ver- schillende winkels supermarktmanager geweest, maar in één winkel liep het niet lekker. Ik raakte overspannen. Na een paar maanden thuiszitten, wist ik het: ik moet gewoon doorgaan met dit vak, maar dan in een andere winkel. Ik heb een paar gesprekken gehad met een psycholoog en toen was ik er helemaal bovenop. Ik ben er uiteindelijk sterker uitgekomen. Daarna heb ik nog drie winkels gerund, waarvan de laatste acht jaar een kleine winkel in Boskoop.' 'Ik heb met veel plezier gewerkt, maar nu is het tijd om te stoppen. Ik kijk uit naar de vrijheid. Ik weet dat velen het pensioen als een zwart gat zien, maar dat heb ik niet. Waarom zou ik? Ik ben gezond, heb een vrouw en twee leuke dochters. En hobby's genoeg. Ik ben een enthousiaste amateur fotograaf, een handige doe-het-zelver, en ik ben zanger en bassist in een vette blues band. Albert Heijn is mijn eerste passie, maar muziekmaken mijn tweede. In de jaren negentig heb ik de AH Clusterband opgericht, met een paar collega's en mijn Wie: Pim de Ruiter (64) Wat: Supermarktmanager Laatste locatie: AH 1590 Boskoop In dienst: 2 oktober 1972 Uit dienst: 8 januari 2013

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9