De winnaars van de Winkelwedstrijd Aha 12 Innovaties Ze hebben er een jaar lang keihard voor gewerkt. Maar het resultaat mag er zijn. De winnaars van de Winkelwedstrijd blinken uit in klantvriendelijkheid en creativiteit. Tijdens de Retail Operationsdag kregen ze hun prijzen uitgereikt. Winnaar award voor 'continue topprestatie' Winnaar Albert Heijn Supermarkten Winnaar Albert Heijn XL 13 Aha Marioliekes tip: 'Als je van mensen houdt, dan volgen omzet en resultaten vanzelf Eddies tip: 'Motiveer alle medewerkers en deel de successen' Twans tip: 'Zorg dat je op een positieve manier zicht baar bent in de buurt' Met je mobiele telefoon scan je de QR-code op de pagina en kun je een filmpje afspelen. Elk fotoboek wordt zorgvuldig gecontroleerd. Met je mobiele telefoon scan je de QR-code op de pagina en kun je een filmpje afspelen. Ook de kaft kan heel persoonlijk worden gemaakt. bekijken elk boek zorgvuldig of er geen technische foutjes in zijn geslopen, bijvoorbeeld scheef afgedrukte pagina's. Florien: 'Na de verzending komt Albert Heijn weer in beeld. Tenminste, als de klant heeft aangegeven het boek in de winkel op te halen. Want ze kunnen er ook voor kiezen om het thuisgestuurd te krijgen.' In de afgelopen jaren zijn er steeds meer mogelijkheden ontstaan op het gebied van het AH Fotoboek. Zoals verschillende kleuren van kaft en pagina's, ontwerpen, formaat foto's én boeken, en lettertypes. In de komende jaren zijn bij de Albert Heijn Fotoservice waarschijnlijk innovaties te verwachten als applicaties voor mobiele telefoons en de mogelijkheid om video's toe te voegen aan het fotoboek. Een afbeel- ding van een negatiefstrookje bij de foto geeft dan aan dat er een filmpje bij hoort. Door de QR-code te scannen met een mobiele telefoon, wordt het filmpje op de telefoon afgespeeld. Niet alleen de AH Fotoboeken zijn heel populair. Klanten bestellen ook steeds vaker andere fotocadeaus, eveneens geproduceerd door CEWE. De showroom staat vol met voorbeelden: kalenders, mokken, T-shirts, kussenslopen, iPad- en iPhone-hoezen, wanddecoraties, klokken en schorten. Ilona: 'Foto's staan voor emoties. Met deze producten kun je een super persoonlijk cadeau geven.' Arnold kijkt terug op een geweldige middag: 'Niet alleen kan ik onze klanten enthousiast maken voor het hele assortiment fotocadeaus, ook mijn collega's kan ik vertellen welke innovaties dit jaar wellicht nog komen.' zogenaamde Hochzeitsmachine (Hochzeit betekent trouwerij) komen kaft en inhoud samen. De scanner herkent de twee iden tieke klantcodes van de kaft en de pagina's. Het is een prachtig gezicht: de pagina's worden verenigd met de openstaande kaft, ter plekke gelijmd en op mooie stapels gelegd. 'Een volledig computergestuurd proces', zegt Ilona trots. 'En elk exemplaar is uniek.' Arnold is diep onder de indruk. 'Ongelofelijk. Heel gaaf om te zien hoe zo'n boek tot stand komt. Ik heb er laatst zelf één gemaakt. Dat ging zó simpel dat je niet beseft wat er daarna allemaal bij komt kijken. En: alle klanten krijgen honderd procent kwaliteitsgarantie.' Ten slotte gaan de fotoboeken naar de afdeling Kwaliteitscontrole. Medewerkers Bloed, zweet, tranen trofeeën Twan van Meel, Ondernemer AH 8791 Made 'Dit is echt de kroon op ons werk. De top halen is één ding, aan de top blijven is een tweede. Dat kun je alleen bereiken met een uitzonderlijk goed team, en dat hebben wij. We geven iedere dag het beste van onszelf. Ons motto is: we willen geen klanten, maar fans. Dat doen we door evenementen te organiseren. Maar het zit 'm ook in kleine dingen. Zo begroeten wij iedere klant die binnenkomt. Het kan een knikje zijn of een glimlach, iedereen krijgt aandacht. Klein gebaar, groot effect!' Eddie Schoemacher, Supermarktmanager AH XL 1857 Venlo 'We hebben alles uit de kast gehaald en daar zijn we voor beloond. Ik ben vooral blij voor alle medewerkers, want zij hebben zich van hun beste kant laten zien. Doordat we goed scoorden in de voorrondes, werd iedereen steeds fanatieker. De winkel was altijd spic en span, we liepen het vuur uit onze sloffen voor de klant en we bedachten leuke, omzet- verhogende acties. De wedstrijd heeft ons veel gebracht.' Mariolieke Emmerich, Supermarktmanager AH 1081 Beverwijk 'Waarom we hebben gewonnen? We zijn gewoon de gezelligste supermarkt van Nederland. Vorig jaar zijn we verhuisd naar een groot nieuw pand. We ver dubbelden in aantal vierkante meters en gingen van 60 naar 106 medewerkers. Toch is het gelukt om dat "buurtsuper"- gevoel te behouden. De oude medewerkers hebben de nieuwe "opgevoed" als het gaat om klantvriendelijkheid. Ik ben ongelooflijk trots op ze.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7