,ertne>v u stiêl°Isesteel>,N^ werkt *Een goede sfeer Albert Heijn raakt niet binnen AD —-V Delbaize Belgische iper- narkten >oeden zich ^oor Albert Heijn Je hoeft nergens anders meer naartoe' 'We willen onze klanten zo goed mogelijk begrijpen en bedienen' 1 AI 'Ik heb met Belgische ogen leren kijken' Verder groeien Kwaliteitsmedewerker Herman Nijhof en zijn dochter Cathelijne, Medewerker Verkoopafhandeling, zijn al ruim tien jaar collega's bij AH 1126 Nijverdal. 'Dé winkel van het dorp', volgens de twee. Tweede thuis Zaken scheiden Aha 6 Bij het betreden van de Belgische markt wordt veel aandacht besteed aan de begeleiding van de medewer kers. 'In twee jaar tijd zijn er ruim vijfhonderd colle ga's aan het werk gegaan voor Albert Heijn in België', vertelt Corné. We groeien razendsnel. De meesten van die collega's werken nog geen jaar bij Albert Heijn. Als een nieuwe winkel opent, moeten zo'n vijftig kersverse medewerkers met elkaar leren samenwerken in een cultuur en omgeving die voor hen allemaal onbekend zijn. Dat betekent dat je veel tijd en energie moet steken in opleiding, begeleiding, het smeden van een hechte groep en het uitademen van de Albert Heijn- cultuur. Daar doen we erg ons best voor.' Ook de samenstelling van het assortiment is een voortdurend punt van aandacht. De Vlaamse klant is minder uitgesproken dan de Nederlandse klant, weet Corné uit ervaring. 'Om te ontdekken wat de Vlaming wil, moet je het gesprek aangaan. Dat doen we dus ook. Waar hebben ze behoefte aan? Welke producten missen ze? We willen onze klanten zo goed mogelijk begrijpen en bedienen.' De groeiplannen voor de Belgische markt zijn ambi tieus. Het streven is om het aantal winkels dit jaar te verdubbelen. Voor de zomer moeten er winkels openen in Gent, Antwerpen en Kortrijk. En Wallonië? Daar gaan we de komende tijd niet naartoe', verzekert Corné. 'Wallonië is een totaal andere markt, waarbij je bovendien te maken krijgt met een taalbarrière. Supermarktmanager Omar Nahari is vorig jaar betrokken geweest bij het opzetten van drie nieuwe Albert Heijn-winkels: in Antwerpen, Harelbeke en Oudenaarde. 'Omdat Vlamingen toch een beetje dezelfde taal spreken, denk je onwillekeurig dat dingen in België hetzelfde werken. Maar over de grens is eigenlijk alles anders. Alleen al wet- en regelgeving, waardoor we in de winkel bijvoorbeeld met veel meer fulltimers werken dan we gewend zijn in Nederland. Ook de cultuur verschilt sterk. Belgen zijn minder direct dan Nederlanders. Tijdens een sollicitatiegesprek zijn ze gereserveerd. Bij een Belg moet je eerst het vertrouwen zien te winnen, daarna leer je ze beter kennen. En de taal is een valkuil. Een gangpad, stelling of kantine? Een Belg heeft het over rayons, rekken en het cafetaria. Er zijn veel meer verschillen dan ik dacht. Ik heb geleerd om m'n Nederlandse bril af te zetten en met Belgische ogen te kijken. We zetten een Nederlands concept neer in een geheel nieuwe markt. De Belgische collega's waarderen de hartelijke sfeer. Klanten stellen de persoonlijke service op prijs. En de "Hollandse prijzen" natuurlijk. Dit avontuur is een geweldige ontdekkingsreis. Ik vind het mooi om mee te bouwen aan het succes van Albert Heijn in België. Straks ga ik aan de slag met een nieuwe winkel in het district Hoboken, in Antwerpen. Ik heb er nu al zin in.' Klanten Raymonda Winters en Rudy Van Hove uit Beveren gaan graag naar Albert Heijn. 'Iedereen was verheugd over de komst van Albert Heijn in Beveren', vertellen ze. 'De winkel is zo warm, gezellig en verzorgd. Als je binnenkomt, liggen de groenten al te pronken. De winkel is ruim, het personeel zegt je vriendelijk gedag en is zeer behulpzaam. Wij kopen er graag bakolie, groenten en laatst hoeslakens uit de folder. Wij zijn alle bei met pensioen en heel prijsbewust. Bij Albert Heijn vind je alles. Pas had ik veters nodig voor m'n kleinzoon. Gewoon gevonden, hoor! En schoensmeer hebben ze ook. Je hoeft nergens anders meer naartoe.' Voorlopig richten we ons volledig op Vlaanderen. Daar liggen nog heel veel kansen. We hebben ons in de afgelopen twee jaar soms echt in de arm moeten knijpen. Is dit een droom? Maar het is echt waar. De ontwikkelingen in België gaan voorlopig precies zoals we hadden gehoopt. So far, so good!' r vader aanste- klanten. Vader Herman heeft 'winkelgenen'. Zijn ouders runden een kruideniers zaak in Rijssen, die later door zijn oudere broer werd voortgezet als reformwinkel. Zelf startte hij in 1969 bij Albert Heijn in Hengelo, hij haalde onder meer zijn groente- en slijterdiploma's en vervulde in diverse Albert Heijn-winkels tal van functies. Zelfs die van lintjesknipper 'Klopt! Als oudste medewerker mocht ik in oktober de openingshandeling verrichten van onze nieuwe winkel. Eervol en leuk om te doen.' Sinds 2009 is Herman als kwaliteits medewerker verantwoordelijk voor de kwaliteit, hygiëne en veiligheid in de winkel in Nijverdal. Verder springt hij bij als de nood aan de man is. Bijvoor beeld achter de kassa's, waar dochter Cathelijne werkt. Maar ze treffen elkaar niet vaak, want Cathelijne is er maar acht uur in de week. 'Meer lukt niet', legt ze uit, 'omdat ik lijd aan cystic fibrosis, oftewel taaislijmziekte. In november 2011 heb ik een longtransplantatie onder ga" A1" mijn lichaam daarvan hersteld is, gaat het hopelijk steeds wat beter. Dan wil ik ook werk gaan zoeken binnen het laboratoriumonderzoek, waarvoor ik ben opgeleid.' Ondertussen geniet ze van de uurtjes bij Albert Heijn. Een tweede huis, noemt ze het. 'Met ont zettend veel leuke collega's.' Haar knikt: 'De goede sfeer hier werkt kelijk; dat hoor ik ook terug van Cathelijne woont sinds 2010 op zichzelf, samen met vriend Rob. Op de koffie bij haar ouders is Albert Heijn uiteraard onderwerp van gesprek, zeker als haar zus Nienke aanschuift, die tien jaar werkte in dezelfde winkel. Cathelijne: 'Dan hebben we het bijvoorbeeld over de hoogte van de kerst- of paasomzet, daar maken we met het hele team altijd pooltjes voor op het werk, haha!' Herman: We hebben het altijd over leuke dingen dus.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4