upermarktgrc 'bert Heijn open ende Vlaamse xtiging "an ÏÏnvacftr** Twee jaar Albert Heijn in België Volkstoeloop voor Albert Heijn Vederland^e w? renu.y Ueten Albert V !)'nX ShoDn! Albert Heijn komt (mogelijk) naar Turnhout Albert Heijn bevestigt*. Limburg op lijstje Albert Heijn scoort in Vlaanderen dankzij de Nederlandse zuivel producten \Vt Op woensdag 16 maart 2011 stonden klanten in Brasschaat rijen dik opge steld voor de opening van de eerste Albert Heijn in België. Nu, amper twee jaar later, telt Vlaanderen elf Albert Heijn-winkels. Het streven is om dat aantal in 2013 te verdubbelen. 'De sfeer is heel familiair' Aanpassen aan cultuur Aha 4 Onder de loep 5 Aha 'Het gaat precies zoals we hadden gehoopt' De sprong naar België kon eigenlijk niet uitblijven. Al jarenlang bezoeken veel Vlamingen in de grensstreek de Nederlandse Albert Heijn-winkels. De prijzen liggen dikwijls lager dan in Belgische supermarkten en het Nederlandse productassortiment spreekt onze zuiderburen aan. Uit de meest recente meting van onderzoeksbureau GfK gaven de Belgische klanten zelfs een topscore voor vriendelijke service, lage prijzen en een breed, kwalitatief aanbod. Daarmee kwam Albert Heijn als nieuwkomer op de Belgische markt op een indruk wekkende tweede plaats in het algemeen klassement terecht. 'Albert Heijn heeft altijd de ambitie om te groeien', vertelt Corné Mulders, General Manager Albert Heijn België. 'Maar het was in 2011 voor het eerst dat we met het merk Albert Heijn de grens overstaken. Dat was natuurlijk best spannend.' Tot nu toe is Corné dik tevreden over de ontwikke lingen van Albert Heijn in Vlaanderen. 'We draaien een prima omzet en de klanten zijn erg enthousiast over onze winkels. Typisch Nederlandse producten en verpakkingen doen het zelfs boven verwachting goed.' Corné somt op: 'Stroopwafels, literpakken vla en yoghurt, Indonesische gerechten, kaas, bloemen, pindakaas en hagelslag - Belgen zijn er dol op.' De Albert Heijn-winkels in België lijken in alles op de winkels in Nederland. Het verschil zit in de details. Om dicht bij de wensen van de Vlaamse klant te blijven, bestaat ongeveer tien procent van het assortiment uit echt Vlaamse producten. 'Belgie kent bijvoorbeeld een heel andere biercultuur', licht Corné toe. 'Heineken en Amstel zijn in Nederland grote pilsmerken, maar die gaan er bij de Belgen maar mondjesmaat in. Ze doen er zelfs een beetje lacherig over. In België verkopen we juist veel Jupiler, Maes en trappistenbier. Het broodassortiment is meer toegespitst op de Belgische smaak en rundvlees producten hebben een andere naam, in België koop je bijvoorbeeld een chateaubriand.' Van onaangename verrassingen heeft Corné nog eigenlijk geen last gehad tijdens het Belgische avontuur. 'We waren goed voorbereid. Wel valt me op dat we zeer nauwlettend in de gaten worden gehouden door allerlei overheidsinstanties, zoals het FAVV - dat is de Belgische Keuringsdienst van Waren - de arbeids inspectie en de Economische Dienst. De controles zijn veel strenger dan ik had verwacht. Maar we slagen telkens met vlag en wimpel en je wilt natuurlijk ook voldoen aan wet- en regelgeving, dus ik maak me daar geen zorgen over.' Medewerker Verkoopklaar Isabelle Waeyaert, AH 3500 Beveren, werkte hiervoor als assis tent-manager groente en fruit bij Carrefour, een groot warenhuis. 'Van Albert Heijn had ik nog nooit gehoord. Tijdens een middagje winkelen in Beveren viel mijn oog op een personeelsadvertentie op een pand waar Albert Heijn zich zou gaan vestigen. Ik ben meteen naar binnen gelopen. Ik had wel zin in een nieuwe uitdaging, kennismaken met een ander concept en nieuwe producten. In juni 2012 ging de winkel open. Ik werk er sindsdien fulltime en met veel plezier. De sfeer is heel familiair, de samenwerking met collega's is prettig. Albert Heijn doet erg zijn best om de saamhorig heid tussen collega's te stimuleren. We hebben al een aantal feestjes achter de rug. De klanten die we hier over de vloer krijgen, zijn leuke mensen. Ze zijn nieuwsgierig en bereid om nieuwe dingen te proberen. Dus ook typisch Nederlandse producten. De literpakken vla zijn populair en ook de per vijf stuks verpakte bananen. Mensen zijn heel positief over de winkel. De sfeer en de netheid zijn aanspre kend. Vlamingen kunnen wat afwachtend zijn als het gaat om nieuwe dingen. Geef hun de tijd om kennis te maken. Ik weet zeker dat Albert Heijn in België een succes wordt.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3