mijn laatste werkdag m A loed stroom qooraan haar dóchter Meld je aan! Meer dan 23 jaar werkte Ans de Weert bij AH 1274 in Gouda. De eerste zes jaar op de slagerijafdeling en de afgelopen zeventien jaar op de bakkerij. Daar werkte ze met haar dochter aan haar zijde. 'Zij neemt het nu van mij over, mooi toch?' Werken in stilte Zeeën van tijd Aha 16 Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl. 'Het is niet zo gek dat dochter Valerie ook het supermarktvak is ingerold', begint Ans te vertellen. Toen ze in 1973 zwanger was van Valerie werkte Ans namelijk ook een paar jaar bij Albert Heijn, in Voorburg. Logisch dus dat bij haar dochter het blauwe bloed door de aderen stroomt. 'Ik heb mijn werk altijd erg leuk gevonden, dat heb ik op mijn kinderen overgebracht. Mijn beide dochters zijn als tieners bij Albert Heijn gaan werken. De jongste deed het als bijbaan naast haar studie en is later iets anders gaan doen. Mijn oudste dochter is gebleven.' Ans en Valerie werken regelmatig samen op de bakkerijafdeling. Ze zijn goed op elkaar ingespeeld. Ans doet het brood, Valerie het kleinbrood. Er wordt natuurlijk wel eens gekletst, maar vaak werken ze in stilte. 'Dat is juist zo heerlijk, dat je niets hoeft te zeggen om toch prettig samen te werken', vertelt Ans. Valerie is steeds meer taken gaan overnemen van Ans. 'Tja, ik merkte toch dat ik een dagje ouder word. Ik kon alle namen van die nieuwe meiden niet meer onthouden en dat is lastig als je roosters moet maken. Het was fijn dat Valerie dat van me over kon nemen.' Met pensioen gaan, is een hele omschake ling voor Ans. Ze heeft altijd veel gewerkt. 'Jarenlang werkte ik 40 uur, sinds een paar jaar 32 uur. Dat betekent dat ik steeds in de weer was, want in mijn vrije tijd wacht te altijd het huishouden. Nu heb ik opeens zeeën van tijd. Hoe ik dat de komende tijd ga invullen? Dat weet ik nog niet precies.' Na haar laatste werkdag vertrok Ans samen met haar man voor drie weken naar Florida. 'Daar ga ik eens rustig nadenken over de toekomst als ik op het strand lig.' Wie: Ans de Weert (63) Wat: Medewerker Verkoop Laatste locatie: AH 1274 Gouda In dienst: 1 mei 1990 Uit dienst: 31 januari 2013

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9