Tweeduizend meningen Loeske de Witte (28) Jessica Kerkhoven (33) Allain Eiland (51) Denise Heijnis (31) Hertine Wongsodikromo (39) Stefan Jordan (35) Ze lezen bijna alles wat er over Albert Heijn wordt geschreven op Twitter en Facebook. En reageren meteen als dat nodig is. Leuk en enerverend werk, vinden de medewerkers van Webcare, onderdeel van de afdeling Customer Support. 'Je moet snel en scherpzinnig zijn.' Aha 12 13 Aha 'We krijgen niet alleen klachten binnen, ook com plimenten. Laatst twitterde iemand. "Hoffelijkheid bestaat nog!" Een AH-medewerker hielp een oud vrouwtje met het inpakken van de boodschappen. Dat valt goed, ook bij onze jonge klanten.' 'Ik had de eer om de allereerste tweet namens Albert Heijn te sturen. Ik vond het superspannend en heb het bericht wel tien keer nagelezen!' 'Een antwoord via social media moet altijd persoonlijk zijn. Een standaard tekstje heeft totaal geen kracht. En omdat alles openbaar is, kun je jezelf er nooit gemakkelijk van afmaken.' 'Dit werk vergt creativiteit. Een antwoord via Twitter be vat vaak een excuus of een advies, het liefst zo geformu leerd dat er een knipoog inzit. En dat in 140 tekens!' 'We krijgen alles binnen waarin typische Albert Heijn-woorden voorkomen. Dat levert leuke verrassingen op. Want mensen die AHAHAHA twitteren als er iets grappigs is gebeurd, komen ook bij ons. En wist je dat er veel Chinezen zijn met de twitternaam Appie? Wat ze te melden hebben, we hebben geen idee!' 'Ik werk al vijftien jaar op deze afdeling, ik begon met de telefoon en de fax. Ik heb mijn werk dus erg zien veranderen. Maar hoe snel ler de techniek gaat, hoe leuker ik het vind!' Een klantenservice via telefoon en e-mail volstaat tegenwoordig niet meer. Daarom startte Albert Heijn in 2010 met de af deling Webcare, onderdeel van Customer Support. Eerst werkte de afdeling alleen via Twitter, sinds vorig jaar ook via Facebook. Hoe het precies werkt? 'Alle Twitter- en Facebookberichten waarin Albert Heijn wordt genoemd, komen bij ons in de digitale verzamelbak terecht', legt Teamleider Loeske de Witte uit. 'We hebben een filter die zoekt op typische Albert Heijn-woorden als "AH", "Appie" en "Bonus". De berichten krijgen een prioriteit toegekend. Bijvoorbeeld tweets en posts van mensen die veel volgers hebben, zoals columniste Sylvia Witteman. Zij heeft meer dan 50.000 volgers en wil nog wel eens wat over Albert Heijn twitteren. Maar ook berichten van klan ten die melden dat ze lang in de rij moeten staan, komen bij ons terecht. Wij reageren dan meestal met een excuus. Natuurlijk zijn er ook mensen die direct een vraag stellen over openingstijden of over bepaalde producten. Wij reageren dan altijd zo snel mogelijk. Dat wordt erg gewaardeerd door klanten. We krijgen vaak bedankjes terug omdat we zo vlot en adequaat antwoorden. Dat geeft een goed gevoel.' Social media leent zich ook goed om de mening van de klant te vragen. Zo werden laatst twee ontwerpen voor de nieuwe homepage van Allerhande.nl op Facebook gezet, met de vraag welke van de twee voorbeelden de klanten het meest aansprekend vonden. Binnen 24 uur kwamen er ruim tweeduizend reacties binnen. En een duidelijke winnaar! Loeske: 'Dat is nog eens een snel, efficiënt en voordelig consumentenonderzoek.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7