samen uit, samen thuis vullen 'Bij Albert Heijn zit ik goed, want ze doen hier veel aan kennisontwikkeling' Opleidingen in cijfers 'Ik wil steeds een beetje beter worden in wat ik doe' Aha 10 'Een mooiere bijbaan is er niet', zegt studente interieur architectuur Yvonne van Hengstum over haar werk bij Albert Heijn in Houten. Zus Marloes en broers Jan-Willem en Tom zijn het roerend met haar eens. Ander onderwerp Veel afwisseling Door de cursus 'Snijden en Bereiden' kan Jeffrey de klanten beter informeren. Al 46.427 medewerkers hebben een e- learning gevolgd. In 2012 zijn er 700 klassikale trainingen georganiseerd voor winkels en logistiek. Bhv (bedrijfshulpverlening) was de meest gevolgde training (303x). 650 supermarktmanagers volgden een leiderschapsprogramma. In 2013 stappen nog eens 1000 ASM's in. Wie: Jeffrey Leerentveld (22) Wat: Medewerker Verkoop Grill Steak Waar: AH 1621 Nijmegen 'Ik werkte net anderhalf jaar fulltime op de AGF-afdeling toen ik gevraagd werd voor de functie medewerker verkoop Grill Steak. Iets totaal anders, maar toch niet helemaal onbekend. Mijn moeder heeft namelijk jarenlang in een slagerij gewerkt. Mede door haar enthousiasme over het slagersvak ben ik ingegaan op het aanbod. De eerste week heb ik stage gelopen in Arnhem, bij een ervaren collega van wie ik enorm veel heb geleerd. Dat ligt ook een beetje aan jezelf; ik stel veel vragen, wil alles weten, dan hoor je veel. Wat dat betreft zit ik goed bij Albert Heijn, want ze doen hier veel aan kennisontwikkeling. Laatst mocht ik nog meedoen aan de training "Snijden en Bereiden", bij onze rundvleesleverancier. In de ochtend kregen we onder andere presentaties over de herkomst van de runderen. Boeiend, want zo krijg je meer gevoel bij je product en kan je klanten beter informeren over hun aankopen. 's Middags moesten we vlees snijden, onder leiding van een slager die al veertig jaar in het vak zit. Van hem leerde ik bijvoorbeeld hoe je de zeen in biefstuk kunt wegschrapen in plaats van snijden. Maar ook van je vakcollega's pik je dingen op. Jammer alleen dat er maar twee sla gers stonden voor een groep van twintig mensen. Zijn dat er bijvoorbeeld vier, dan kan je meer vragen stellen en dus nog meer leren. Precies wat ik wil: steeds een beetje beter worden in wat ik doe.' VJ.n.r.: Tom, Yvonne, Marloes en Jan-Willem van Hengstum bij AH 1507 in Houten. dfc- i ook buiten werktijd.' Zo organiseerde hij afgelopen juni een AH-zaalvoetbal- toernooi waar 80 van de 230 collega's aan deelnamen. Marloes knikt: 'Jong en oud gaan perfect samen. Al vind ik het vooral leuk dat er zoveel leeftijdsgenoten rondlopen.' Samen met haar zus Marloes staat Yvonne op zaterdag achter het brood en de deli. 'Dat werkt perfect', vertelt Marloes. 'Niet omdat ze mijn zus is, maar gewoon omdat we goed op elkaar zijn ingespeeld. Yvonne woont sinds een jaar niet meer thuis. 'Dus het is gelijk een mooie gelegenheid om een beetje bij te kletsen', lacht ze. Iets verderop in de winkel staan de broers Jan-Willem en Tom op de AGF-afdeling. Ook daar is de taakverdeling prima in orde. 'Ik ben vooral met de producten bezig', vertelt Tom. 'Ligt alles er nog steeds netjes bij, moet ik nog producten aanvullen? Jan-Willem gaat weer wat makkelijker het gesprek aan met de klanten.' Acht jaar geleden begon Yvonne als eerste bij Albert Heijn. Inmiddels hebben dierenarts in wording, Jan-Willem (zes jaar bij Albert Heijn), student werktuig bouwkunde Tom (vier jaar bij Albert Heijn) en student detailhandel Marloes (drie jaar bij Albert Heijn) ook al aardig wat dienstjaren achter hun naam staan. 'Zet ons met zijn vieren aan tafel en het gaat over Albert Heijn', lacht Marloes. 'Onze ouders moeten nog wel eens ingrijpen. Dan is het letterlijk: "Stop! Genoeg! Ander onderwerp nu!"' De vier zijn het helemaal eens: een leuker bijbaantje is er niet. 'Achter de groente voelt het alsof je je eigen winkeltje hebt', legt Jan-Willem uit. 'Vooral als je klanten tips kunt geven, bijvoorbeeld over welke appels geschikt zijn voor de appeltaart.' Voor Marloes is de afwisseling in het werk het grootste pluspunt: klanten helpen, brood bakken, snijden, inpakken, aanvullen... Tom noemt de onderlinge gezellig-heid: 'Veel collega's zien elkaar

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 6