In opleiding bij Albert Heijn 'Ik heb eerst alle winkelprocessen doorlopen: kassa, vakkenvullen, deli kaas, enzovoorts' Geweldige winkels om in te winkelen én te werken. Dat is hoe Albert Heijn bekend wil staan. Om dit waar te maken, moeten medewerkers zichzelf blijven uitdagen. Albert Heijn biedt daarvoor ruim zestig verschillende leertrajecten aan. 'Mijn doel is samen met een team te werken aan een nog betere winkel' 'Ik heb in korte tijd veel geleerd en moet nu eerst ervaring opdoen' Verschillende leervormen Aha 8 9 Aha Volop KANSEN Linda Kolk maakte de overstap van HR-consultant M naar de winkelorganisatie. Simone Olthof, Manager Learning, weet wat nodig is om een geweldige winkel neer te zetten: kennis en drive! Niet voor niets biedt Albert Heijn mede werkers volop kansen om te leren. 'Klik op Plaza op de app ELM en je ziet wat er allemaal mogelijk is', aldus Simone. Bijvoorbeeld het introductieprogramma "Welkom bij AH", de functionele opleidingen "Receiving" voor logistiek en "Proces Verkoop" voor medewerkers verkoop in de winkel. Maar ook een persoonlijk ontwikkelingsaanbod, zoals leiderschapstrajecten voor supermarktmanagers en assistent supermarktmanagers en selectiegesprekken voeren voor teamleiders. Simone: 'Natuurlijk is het aantal keuzes afhankelijk van je functie, maar voor iedereen zit er wel iets bij. En we bouwen voortdurend verder aan het aanbod. Zo gaan we in 2013 voor logistiek nieuwe opleidingen ontwikkelen en het huidige winkel opleidingsaanbod optimaliseren.' De ruim zestig opleidingen worden in verschillende leer vormen aangeboden: leren op de werkvloer, e-learning, toetsen, zelfstudie en klassikaal. Samen met zes collega's in haar team en de afdeling Albert Heijn Business Services probeert Simone te zorgen voor praktische lesstof; altijd met een directe link naar de alledaagse praktijk. 'Maar het succes van een opleiding hangt altijd af van wat mensen zelf met de opgedane kennis doen', eindigt ze. Bovendien wil ze iedereen ervan bewust maken dat je ook tijdens het werk kunt leren, gewoon door te praten met collega's en te zien hoe zij problemen oplossen en initiatieven nemen. Mehmet Kilic heeft al heel wat cursussen gevolgd. Wie: Linda Kolk (27) Wat: Assistent Supermarktmanager Waar: AH 1006 Amsterdam met de focus op communiceren en leidinggeven. Heel waardevol! Na dit traject ga ik door met de vervolg opleiding supermarktmanager. Dat is immers mijn doel: eindverantwoordelijk zijn, de lijnen uitzetten en samen met een team werken aan een nog betere winkel voor onze klanten.' 'De rol van supermarktmanager zou goed passen bij wie ik ben, wat ik wil en wat ik kan. Dat inzicht heb ik gekregen dankzij deelname aan een talenten programma van Ahold. Een bevestiging van wat ik "stiekem" al wist. Ik kom namelijk uit een echt ondernemersgezin, zit graag dicht bij het vuur en ben niet bang voor het dragen van verantwoor delijkheid. Integendeel. In oktober heb ik de knoop doorgehakt en de overstap gemaakt van het hoofdkantoor, waar ik werkte als HR-consultant, naar de winkelorganisatie. Een grote stap, toch had ik geen twijfels, ook omdat ik over tuigd was - en ben - van de kwaliteit van het opleidingstraject. Zo heb ik de afgelopen maanden eerst alle winkel processen doorlopen: o.a. kassa, vakken- vullen, brood, delikaas. Daarna heb ik ervaren hoe het is om teamleider te zijn en sinds januari ben ik officieel aange steld als assistent supermarktmanager. Mijn opleiding loopt ondertussen ge woon door. Ik voer opdrachten uit in de winkel, bijvoorbeeld het observeren van de caissières of het leiden van een vul- ploeg. Daarbij kijk ik hoe het gaat, denk na over hoe het beter kan en bespreek dat met het kader. Tijdens regionale groepstrainingen komen deze zaken opnieuw aan bod en krijg je tips van experts. Verder wordt in de opleiding veel aandacht besteed aan "gedrag", "Order verzamelen via de headset" en "Corvee". Ik ben nu in het bezit van een heftruckrijbewijs en heb de functie van magazijnmedewerker 2. Heftruck rijden kon ik al, maar ik had nog geen ervaring met de reachtruck, waar je zijwaarts in zit. Het verschil viel me mee. Na een dag theorie en een dag praktijk kreeg ik een positieve beoordeling van mijn praktijk begeleider. Geslaagd ben je dan nog niet. Pas na tweehonderd heftruckuren mag je op voor het examen. Nee, ik vond het Wie: Mehmet Kilic (24) Wat: Magazijnmedewerker 2 Waar: Distributiecentrum Geldermalsen geen moeilijk traject. Volgens mijn leidinggevende ben ik heel rustig en dat is een handige eigenschap voor een heftruckchauffeur. Om magazijn medewerker 3 te worden moet je weer nieuwe trainingen volgen gericht op die functie, zoals het controleren van binnen komende goederen en rolcontainers. Voorlopig is het wel even goed zo. Ik heb in korte tijd veel geleerd en moet nu eerst ervaring opdoen en groeien in mijn dagelijkse werk.' 'Ik werk nu een jaar in DC Geldermalsen en ik heb inmiddels al heel wat cursussen gevolgd. Het begon met HACCP en veilig heid, een voor iedereen in het DC verplicht programma op het gebied van veiligheid en hygiëne. Daarna volgde de opleiding tot magazijnmedewerker 1, met onder meer verschillende trainingen en taken, zoals

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 5