samen uit, samen thuis voor mijn moeder' Ik geef les samen met een collega' 'Vlees heb ik bewust uit mijn menu verbannen' Trainen doe ik in kleding van Albert Heijn' *3» In november 2008 vierde Anke Herbert haar 12,5 jarig jubileum als Medewerker Verkoop bij AH 1127 De Lier. Extra speciaal, want de leidinggevende die haar huldigde was haar zoon René. De volgende generatie Geen scheve gezichten 'Gezondheid vind ik superbelangrijk. Sport hoort daarbij. Al vind ik dat je primair moet gaan sporten vanwege het plezier. Als zestienjarige begon ik met kickboksen. Een toen nog heel onbekende sport in Nederland. Later haalde ik, samen met mijn toen twaalfjarige zoon, de zwarte band bij taekwondo. En een paar jaar geleden kon ik een kickboksschool overnemen. Dat doe ik naast mijn baan bij Albert Heijn. Om die twee te kunnen com bineren, geef ik nu samen met een collega les. Steeds meer Albert Heijn- medewerkers weten ons te vinden. Al heb ik sommige over de streep moeten trekken. Degene die nu het meest fanatiek is, had nog nooit gesport en is inmiddels twintig kilo afgevallen. Kickboksen staat jammer genoeg nog steeds in een kwaad dag licht. Maar we trainen heel hard en de sfeer is superleuk. In een vecht sport kun je veel kwijt. Stille mensen krijgen zelfvertrouwen, druktemakers worden rustig. In al die jaren dat ik aan vechtsport doe, heb ik nog nooit ruzie gehad.' Naam: Bella Warnaar (58) Functie: Teamleider Verkoopafhandeling Locatie: AH 1020 Rotterdam Fan van: vegetarisch eten 'Rond mijn twintigste ben ik gaan hardlopen. En sinds dien beweeg ik heel veel in de buitenlucht. Lange- afstandswandelingen, nordic walking, gps-wandelen: bij elkaar besteed ik er zo'n zes uur per week aan. In de zomer meer. Wat het me oplevert? Door te bewegen maak ik mijn hoofd leeg en kan ik er weer tegenaan. Daarnaast eet ik drie keer per week vegetarisch. Vlees heb ik bewust uit mijn menu verbannen. Net als vet, jus en zout. Ik heb het niet nodig en als ik de verhalen hoor over de leefomstandigheden van sommigen dieren, heb ik er geen zin meer in. Ik ben een dierenvriend en ik wil graag oud worden, 's Ochtends, als ik achter de kassa zit, komen er nogal wat collega's zo'n vet croissantje afrekenen. Daar kom ik dan met mijn broodtrommel met 30+-kaas. En als ik zie hoeveel energiedrankjes scholieren kopen... Dan zou ik willen dat Albert Heijn veel meer schoolontbijtsessies organiseert. Wat mij betreft elke dag.' Naam: Wim Emans (44) Functie Shiftleader Locatie Distributiecentrum Nieuwegein Fan van: kickboksen Naam: Jack van Oers (55) Functie: Supermarktmanager Locatie: AH XL 1511 Vlissingen Fan van: wielrennen 'Wielrennen is mijn absolute passie. Op de lagere school zat ik bij Johan van der Velde in de klas. Toen ik later hoorde dat hij als tweede was geëindigd in het eindklassement van de Tour de l'Avenir, dacht ik: dat kan ik ook. Ik kocht een fiets en ging als een gek trainen. Dat heb ik twintig jaar gedaan, ik reed ruim honderd wedstrijden per seizoen. Nu train ik een uurtje of tien per week, op mijn vrije dagen. En als ik 's ochtends vrij ben, rijd ik weieens 75 kilometer. Sport heb ik nodig om mijn lichaam gezond te houden. En het helpt me om te presteren op mijn werk. Komende zomer ga ik weer deelnemen aan de Alpe d'HuZes. Trainen daarvoor doe ik in kleding van Albert Heijn.' Pijnacker, Nootdorp en - sinds augustus 2012 - Den Haag. 'Een prachtige locatie. Als "boer" uit het Westland is hier een heel nieuwe wereld voor me opengegaan.' 'Ik ben apetrots op hem en zie hem groeien in zijn rol. Minstens een keer in de week spreken we elkaar en je snapt wel waar we het dan over hebben', vertelt Anke trots. Dochter Nadine en zoon Martijn kletsen dan vrolijk mee, want ook zij hebben een AH-verleden in De Lier. En de volgende generatie dient zich aan. Anke: 'Delano, het zoontje van Martijn, zei een tijdje terug dat hij later achter de kassa wil werken. Maar de allerlaatste keer had hij het over politie agent worden. Nog even afwachten dus.' vertrok naar AH 1003 in Berkel en Rodenrijs. Ruim een halfjaar later keerde hij weer terug naar De Lier. Als direct leidinggevende van Anke. René: 'Ik had wel geregeld dat ik geen beoordeling of werkplanning hoefde te maken voor mijn moeder. We wilden geen scheve gezichten bij collega's.' Anke lacht: 'Misschien was hij daarom voor mij juist wel wat strenger!' In zijn nieuwe rol zette René zijn moeder nog in de bloemetjes, bij haar 12,5 jarig jubileum. Kort daarop werd hij ASM in Anke werkt nog altijd met veel plezier in haar winkel. 'Heerlijk dorps', vindt ze. 'Echt ons kent ons.' René vertrok daar in 2009 en is inmiddels Assistent Supermarkt manager bij AH 1149 Den Haag. 'Het zat er al vroeg in bij hem', vertelt Anke. 'Toen René hier op zijn veertiende begon, hoorde ik collega's zeggen: snapt het snel!"' Negen jaar lang vervulde René allerlei functies in De Lier, totdat hij in 2008

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4