Wat is gezond leven? Veel sporten? Gezond eten? Zeven collega's vertellen over hoe zij gezondheid zien en hoe ze dit in hun eigen leven toepassen. Hulp voor een gezonder leven 'Ik wil jongeren bewuster maken van hun eetgewoonte' 'Alles in één keer veranderen is moeilijk' 'Ik experimenteer graag met superfood' 'Werk en yoga houden mij in balans' Ahé4 5 Aha GEZOND Naam: Noual El Hachhouchi (24) Functie: Teamleider Verkoopklaar Locatie: AH 1376 Utrecht Fan van: JOGG 'Mijn supermarktmanager vroeg me begin dit jaar als JOGG-coach. JOGG, oftewel Jongeren Op Gezond Gewicht, is een landelijk initiatief voor een gezonde omgeving en een gezonde jeugd. Samen met andere JOGG-coaches en de gemeente Utrecht bedachten we I drie aansprekende activiteiten voor basis schoolleerlingen van groep zeven en acht. In het afgelopen jaar hebben enkele hon derden kinderen hieraan deelgenomen. Bij een van de activiteiten lieten we kinde- ren bijvoorbeeld zien wat een vieze mix er ontstaat in je maag door het eten van chocoladerepen, chips, kaasbroodjes en drinken van energiedrankjes, de voor hen gebruikelijke tussendoortjes. Hiermee hopen we jongeren bewuster te maken van j hun eetgewoonten. De reacties achteraf waren heel positief. We stonden bovendien in de lokale krant. Komend jaar doen meer Albert Heijn-winkels mee aan JOGG. Geweldig dat we zo ons steentje bijdragen aan een gezonde jeugd. Zelf heb ik er ook j van geleerd: ik ga weer sporten.' •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Naam: Remco Souer (23) Functie: Teamleider Verkoopklaar Locatie: AH 1149 Den Haag Fan van: niet roken, bewust eten en sporten 'Sinds ik weet dat ik diabetes heb, denk ik bewuster na over eten, drinken en sporten. Alles in één keer veranderen is moeilijk. Daarom heb ik het opge bouwd. Toen ik op internet las dat roken en diabetes slecht samengaan, wilde ik als eerste stoppen met roken. Dat valt me gelukkig erg mee. Het heeft mijn gezondheid echt goed gedaan. Aan het einde van een werkdag heb ik energie over en ik kan mij veel beter concentreren. Nu ben ik ook bezig met mijn voeding. Ik eet op vaste tijden, ontbijt iedere dag en let scherper op de schijf van vijf. Hierdoor kan ik klanten ook beter helpen bij het maken van gezonde keuzes. Er is namelijk nog veel gebrek aan kennis. Binnenkort is het tijd voor de derde stap. Dan stap ik over op een insulinepomp en kan ik het sporten weer gaan opbouwen. Ook dat moet ik weer opnieuw leren.' ook graag met superfood, voeding met een hoge energetische waarde. Een shot tarwegras bijvoorbeeld staat gelijk aan een kilo verse groenten. Daarnaast doe ik aan fitness en taekwondo. Ik wil te allen tijde mijn prestatievermogen hoog houden. Soms doe ik mee als er tijdens vergaderingen iets lekkers op tafel staat. Maar dan eet ik de dagen erna volgens een heel strak regime. Collega's vinden mij een moeilijke eter. Maar het is niet moeilijk, het is een bewuste omgang met eten. Lastig bin nen een supermarkt vol verleidingen? Nee hoor, als je lang niet gesnoept hebt, verlies je die behoefte.' Naam: Heraldy Oetomo (30) Functie Teamleider Verkoopafhandeling Locatie AH 1343 's-Gravenhage Fan van: superfood 'Naast mijn baan bij Albert Heijn heb ik een bedrijf in de evenementenbranche. Door de drukte van twee banen is mijn bewustzijn van een gezonde leefstijl gegroeid. Ik ontbijt goed, heb altijd een voorraad gezonde pro ducten in huis en neem een foodiebag mee naar evenementen. Daar stop ik bruine boterhammen met pindakaas of appelstroop in, een paar stukken fruit, water, Dextro Energy en Spirulina, een voedingssupplement. Ik experimenteer Naam: Esther Kersten (42) Functie: Managementassistente I Locatie: Hoofdkantoor Zaandam Fan van: yoga Markets Format Development 'Na een jaar werken in Australië, jaren geleden, realiseerde ik me dat ik niet tot mijn 65e in één baan wilde blijven. Ik ben opleidingen gaan volgen: de Akademie voor Massage en Bewegings therapie en vier jaar Yoga Academie. Nu geef ik vier avonden per week yogales, waarvan één avond op het hoofdkantoor. Op vrijdag werk ik als massagetherapeut. De combinatie van mijn werk als mana gementassistente en als yogadocent biedt me een ritme waarin ik me fijn voel. Mijn werk bij Ahold noem ik mijn mind job. Vooral de internationale kant ervan vind ik leuk. Yoga is heel anders: het is bezig zijn op lichamelijk en energetisch niveau. Ik geniet van het contact met mensen. En dankzij yoga houd ik mijn onderrug problemen in de hand en ben ik nauwe lijks ziek. Yoga helpt me om te focussen, te relativeren en het is goed tegen stress. Werk en yoga houden mij in balans.' Albert Heijn draagt actief bij aan een gezonde leefstijl van zowel medewerkers als consumenten. Bijvoorbeeld door op producten duidelijk aan te geven wat gezondere of bewustere keuzes zijn en door inspiratie te bieden voor een gezonde leefstijl. Brand Positioning Manager Marja Vermeulen vertelt dat Albert Heijn die verantwoordelijkheid onder andere neemt omdat een derde van de Nederlanders zijn boodschappen doet bij Albert Heijn. 'Als Nederlanders 25 procent minder zout eten, betekent dat 300.000 vaatjes tafelzout minder per dag1, zegt ze. 'Omdat het zout gehalte van producten belangrijk is voor een gezonde leefstijl hebben we de afgelo pen jaren verschillende stappen gezet om het zoutgehalte van producten te verlagen. Onlangs zijn nog alle kant-en-klaarmaaltijden vernieuwd en is het zoutgehalte van deze producten verlaagd. En tussen nu en 2015 maken we onze eigen merkproducten nog gezonder door alle slechte transvetten eruit te halen.' Hiernaast wil Albert Heijn met 'Ik eet het beter' ook kinderen actief aanzetten tot een gezonde leefstijl. Dit schooljaar is het bestaande lesprogramma uitgebreid met een online platform, waar onder andere kennis- en doe-opdrachten op staan. Ook het nieuwe AH Schoolvoetbal- programma, in samenwerking met de KNVB, is op dit platform aangesloten. Speciaal voor medewerkers is het 'Fit Fun-programma' ontwikkeld. Op de website van Fit Fun vind je recepten, tips en sportieve informatie om je eet- en beweeg- gewoonten te verbeteren.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3