inhoud column >0' mijn product i COLOFON Aha is een uitgave van Ahold Europe Tijdens de decembermaand gaan we voor lekker. De een kiest voor varkenshaas, de ander voor een rijkelijk gevulde risotto. We willen in ieder geval allemaal graag genieten. r* Feestdagen Terugkijken op 2012 Ambities waarmaken 1 (l K 3. Mijn product 4. Collega's vieren feest 9. Goede voornemens 10. Gebraden rosbief 13. Samen uit, samen thuis 14. Goede doelen 16. Klikklikklik 18. Jaaroverzicht 22. OR 22. Personalia 23. MVP 24. Mijn laatste werkdag FSC Verhuisd? Geef je nieuwe adres doorl 'MIJN WINTERMAALTIJD: RISOTTO' 'IK HOUD VAN LOKALE SPECIALITEITEN' 3 Aha 'LEKKER ETEN HOORT BIJ KERST' Het is kerst! Zo voelt het al in onze winkels. Meer dan ooit zijn onze winkels onderge dompeld in een fantastische kerstsfeer. We hebben ruim achthonderd kerstmarkten gecreëerd in Nederland en België en daar zijn we enorm trots op. Klanten krijgen er voorproefjes en tips en kunnen in een aantal winkels live zien hoe gerechten uit Allerhande gemaakt worden. Ook vinden ze er natuurlijk alles voor de feestdagen, van artikelen voor de aankleding van het huis tot ruim 160 producten die we speciaal voor de feestdagen hebben ontwikkeld. Extra bijzonder vind ik de exclusieve samenwerking met Jamie Oliver Hij heeft niet alleen als gasthoofdredacteur meegewerkt aan verrassende kerstrecepten in Allerhande, maar ook nog eens zestien smaakvolle producten ontwikkeld die bij ons in de winkel verkrijgbaar zijn. Iedereen gaat natuurlijk op zijn eigen manier om met de feestdagen in december. Persoonlijk vier ik de kerstdagen het liefst thuis met mijn gezin. Een goed glas wijn en heerlijk eten waar we met z'n allen van kunnen genieten, zijn voor mij echte hoogtepunten. Maar niet iedereen viert de kerstdagen op deze manier. Sommige collega's vinden het belangrijk om een bezoek te brengen aan de kerk en voor andere collega's betekent Kerstmis helemaal niets. Voor hen zijn andere feestdagen veel belangrijker, zoals het Suikerfeest, Holi of Jom Kipoer. Bij Albert Heijn werken collega's met veel verschillende achtergronden. Waarschijnlijk weet je van een aantal collega's wel wat ze gaan doen tijdens de feestdagen, maar weet je ook welke gedachte erachter zit? In deze Aha ver tellen vijf collega's met verschillende culturele achtergronden wat voor hen belangrijke feestdagen zijn en hoe zij deze feestdagen vieren. Naast het vieren van de kerstdagen en het inluiden van het nieuwe jaar kijken we in december ook graag terug op wat er het afgelopen jaar allemaal is gebeurd. Samen hebben we ons best gedaan om al onze klanten iedere dag zo goed mogelijk te bedienen. We hebben op verschillende locaties in Nederland en België nieuwe winkels geopend, waardoor meer mensen de mogelijkheid hebben om hun dagelijkse boodschappen bij Albert Heijn te doen. En in Duitsland hebben we de eerste mensen kennis laten maken met Albert Heijn to go. Behalve het openen van nieuwe locaties hebben we ook nieuwe services ontwikkeld voor onze klanten. Onze eerste Pick Up Points zijn geopend, het bezorggebied van Albert.nl is uitgebreid en we bieden klanten sinds kort de mogelijkheid om boodschappen ook mobiel te bestellen. Natuurlijk zijn er ook dingen geweest die we anders hadden kunnen aanpakken. We vinden het bijvoorbeeld jammer dat sommige ontwikkelingen negatieve publiciteit hebben gekregen. Dat is uiteraard nooit de bedoeling geweest. We staan aan de vooravond van vernieuwingen, verbeteringen en innovaties. Hierover zullen we onze klanten in 2013 uiteraard ook proactief blijven informeren. Natuurlijk stond 2012 voor een groot gedeelte ook in het teken van de 125e verjaardag van Albert Heijn. Er werden speciale jubileum producten geïntroduceerd, acties georganiseerd voor Stichting Jarige Job, bijzondere edities van Aha en Allerhande uitgebracht en feestgevierd met collega's, klanten en de buurt. Ondanks al deze feestelijke gebeurtenissen moeten we niet vergeten dat de economie het nog steeds moeilijk heeft en dat het consumenten vertrouwen onder druk staat. Daardoor zullen we er volgend jaar ook weer vol gas tegenaan moeten. In 2012 zijn we er samen in geslaagd weer een stukje van onze ambitie waar te maken en ik hoop ook in 2013 op jou te kunnen rekenen. Bedankt voor jouw inzet en alvast fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar gewenst! Sander van der Laan Algemeen Directeur De favoriete producten van drie collega's. Veel mensen vieren in december Kerstmis. Anderen vieren weer heel andere feestdagen. Een greep uit de goede voornemens van collega's. Samen met Jamie Oliver werd een bijzondere productlijn ontwikkeld. Waaronder AH Gemarineerde rosbief met winterkruiden en citrus. Aha nam een kijkje bij de leverancier. Er was direct een klik tussen Medewerkers Verkoop Cindy Split en Rick Chamberlain, maar de echte vonk sloeg later pas over. Op 20 juni 2012 werd hun zoon geboren. Al jaren zetten veel collega's zich vrijwillig in voor anderen. Vier collega's vertellen hun verhaal. Nieuws en oproepjes uit het land. Het jaar 2012 was een bewogen jaar. In deze Aha een terugblik. De OR heeft de Participatieprijs toegekend aan Aat van Rees. Jubilea en IM. Aanbiedingen voor medewerkers. Met hart en ziel werkte Rita voor Albert Heijn. Ze kreeg dan ook een spetterend afscheid van haar collega's van AH 1210 Alphen a/d Rijn. Communications, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam REALISATIE Hemels Customer Media; onderdeel van Sanoma HOOFDREDACTIE Tamara Gorbach REDACTIE Dayenne Bosveld, Hester van Mourik, Marian Vullings, Karen Wikart, Mieke Wobben ARTDIRECTION Xander Elink Schuurman VORMGEVING Doriene Koot AAN DIT NUMMER WERKTEN MEE De Beeldredaktie, Geert Braam, Lex Draijer, Mariël Kolmschot, Monique de Ligny, Marlies Ruijter, Joy Storimans, Ingmar Timmer, Jan Vorsselman, Milou van der Will, Ton Zonneveld. Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Wil je reageren op een artikel of heb je zelf een onderwerp? Laat het ons weten via aha-magazine@ah.nl. AHA 1 VERSCHIJNT OP 12 JANUARI 2013. www.fsc.ofg MIX Papier van verantwoorde herkomst FSC® C007110 Medewerkers hoofdkantoor via HR. Medewerkers winkels en DC's via je leidinggevende. Gepensioneerden via Ahold Pensioenfonds. De favorieten van jouw collega's Claire Redelé Wie: Claire Redelé (27), Coördinator Massacommunicatie en Media, Hoofdkantoor Zaandam Wat: AH Excellent risotto 'Toen ik me afvroeg wat mijn favoriete product tijdens de feestdagen is, realiseerde ik me dat ik altijd bij familie eet met de feestdagen en dus zelf nooit kook. Erg luxe, weet ik, dus laten we dat voorlopig maar zo houden! Maar als ik zelf aan de slag ga in de keuken tijdens de wintermaanden, dan maak ik graag risotto. Je kunt het op verschillende manieren klaar maken, met zeevruchten of met Italiaanse worstjes en pecorino. Mijn specialiteit: risotto met groene asperges, shiitake, parmaham, witte wijn en Parmezaanse kaas. Ik maak het vaak als vrienden gezellig komen eten. Heel erg lekker!' Wie: Sabine van Eijk (32), Medewerker Verkoop, AH 1523 Steenwijk Wat AH varkenshaas met champignonsaus 'Met de kerstdagen zorg ik altijd voor lekker eten, daar sta ik om bekend binnen de familie. Ik vind dat het hoort bij de gezelligheid van kerst. Familie, lekker eten, wat wil je nog meer? Dit gerecht is bovendien erg makkelijk: je zet het in de oven en het is met een halfuurtje klaar. En vergis je niet, het is wel makkelijk, maar toch ook heel smaakvol. Door de katen spek krijgt het vlees een lekkere rooksmaak. Ik maak er dan van die aardappelbolletjes bij en wat verse groenten, zoals haricots verts. Het resultaat is een echte feestmaaltijd.' Wie: Joyce Westerbrink (19), Medewerker Verkoop, AH 8548 Veendam Wat: AH Zuidlaarder bol 'Ik vind dat wij een bijzondere Albert Heijn hebben. We verkopen namelijk allemaal lokale producten uit het noorden, zoals Weidenaar- worsten. Mijn favoriete lokale product is de AH Zuidlaarder bol. Het ziet er eigenlijk uit als een grote krentenbol en heeft een beetje die krentenbroodsmaak, maar dan net een beetje anders. Het is moeilijk uit te leggen: proef het gewoon maar eens. Je kunt de bol eten als ontbijt tijdens de feestdagen. Maar ik neem hem ook graag mee voor bij de lunch, met een beetje roomboter. Daarna hoefik meestal niets meer, want zo'n bol vult goed.'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 2