Een vernieuwde AGF-afdeling 'De kwaliteit is gewoon goed' 4x Vers 'Vakmanschap krijgt weer de ruimte' Focus op vers Veel van de verkochte producten bij Albert Heijn zijn afkomstig uit de productgroepen aardappelen, groente en fruit. Dit is dan ook het visitekaartje van de winkels en al vele jaren hét domein van Albert Heijn. 'Deze positie willen we versterken met een nieuw concept waar onze passie voor groente en fruit van afspat!' Van hol naar bol Communiceren over smaak Passie voor groente en fruit -w? »®iW I Aha 10 11 Aha Het goede van de markt, gewoon bij Albert Heijn Iedereen houdt van groente en fruit. Het is gezond, lekker en we eten het elke dag. De ultieme plek om groente en fruit te kopen is voor veel mensen de markt. Volgens Category Manager Erik Vorenkamp ligt dit aan de overvloed van vers aanbod en het directe contact met de marktkooplui. 'Bovendien kan je er proeven en bestaat de beleving bij bezoe kers dat het er goedkoop is. In de nieuwe AGF-aanpak gaan we dan ook een aantal van deze elementen doorvertalen naar onze winkels.' Albert Heijn heeft een lange traditie op het gebied van vers. Om deze positie te versterken, is ervoor gekozen een nieuw concept te introduceren op de afdeling AGF. 'Dit nieuwe concept rust op vier pijlers', legt Erik uit. 'Verleidelijke over vloed, veel voor weinig, echt smaakt het best en verrassende variatie.' Met verleidelijke overvloed doelt Erik op de manier van presenteren. Het product speelt de hoofdrol en de inventaris moet daarbij ondergeschikt zijn. 'Van hol naar bol noemen we dat.' Een belangrijke rol is hierbij weggelegd voor de medewerkers op de afdeling. Zij zijn zichtbaar aanwezig voor de klanten, vullen voortdurend producten aan en bewaken de kwaliteit. 'Collega's die echt trots zijn op hun afde ling en met passie praten over groente en fruit.' Eerder dit jaar is Albert Heijn gestart met de Marktkraam, waarin een afwis selend assortiment wordt aangeboden tegen zeer scherpe prijzen. 'Veel voor wei nig dus', geeft Erik aan. 'Ook op andere manieren biedt Albert Heijn veel voor weinig', gaat hij verder. 'De scherpste acties van Nederland in AH Bonus, de Klant Victoria van den Berg van Saparoea koopt haar groente en fruit al jaren bij AH 1363 in Amsterdam. 'Dan ben ik in een keer klaar met al mijn boodschappen', zegt ze. 'Lekker gemak kelijk en bovendien is de kwaliteit gewoon goed. De markt vind ik te ver weg en de groenteman om de hoek noem ik wel eens gekscherend de groentejuwelier...' Het is Victoria opgevallen dat er sinds dit voorjaar een marktkraam op de AGF-afdeling in de winkel staat. 'Een leuke toevoeging', vindt ze. 'Niet eens vanwege de aanbiedingen, maar vooral omdat daar P van alles bij elkaar ligt wat ik vaak koop.' AH 1363 Amsterdam Ir- 1 is een relatief kleine winkel, toch grijpt ze niet vaak mis.'Laatst I zocht ik een keer verse vijgen, en in de zomer wilde perziken. I Die heb ik toen bij AH XL gekocht.' w introductie van speciale voordeelverpak kingen en een groot assortiment met vaste ronde prijzen.' Erik legt uit dat prijs en presentatie heel belang rijk zijn, maar dat het uiteindelijk natuur lijk wel draait om de smaak. 'Daarom steken wij veel energie in het bewaken van de kwaliteit', vertelt hij. 'Van teler tot aan de klant.' Onder de noemer 'echt smaakt het best' wordt het assortiment uitgebreid met verschillende AH Excellent producten, speciaal geteeld voor Albert Heijn. 'En we gaan veel meer met onze klanten communi ceren over smaak. Op nieuwe verpakkingen komen bijvoorbeeld teksten over de smaak van het product. Zo staat bij appels de aanduiding: "zoet, met een stevige bite" of "licht zuur". Misschien kunnen we mensen hiermee op het idee brengen om eens een andere appelsoort te kiezen dan normaal.' Voor klanten die meer willen weten over de oorsprong, smaak en bereiding van producten is er sinds de introductie van de nieuwe AGF-afdeling een uitgebreide groentewijzer te koop. De toekomstige communicatie zal meer dan ooit gericht zijn op de Hollandse helden, zoals asperges, boerenkool en kersen. Bovendien worden klanten meer betrokken bij de seizoenen. 'Als de appels net van de boom komen, smaken ze het lekkerst', stelt Erik. 'Hetzelfde kan je zeg gen van aardbeien die vers van het land komen, of de eerste asperges! Zo willen we elk seizoen gaan vieren, met in totaal ruim 130 heerlijke seizoensproducten! Verrassend veel variatie voor onze klanten dus!' De vier belangrijkste pijlers van de vernieuwde AGF-afdeling: Verleidelijke overvloed Veel voor weinig Echt smaakt het best Verrassende variatie Ö1 Mandarijn Op de AGF-afdeling worden producten sinds kort anders gepresenteerd. Bij AH 1363 in Amsterdam zijn ze zo snel mogelijk begonnen met het ombouwen van de AGF-afdeling, zo enthousiast was iedereen over het nieuwe concept. Medewerker Verkoopklaar Deniz Akman vindt het leuk dat hij gemotiveerd wordt om meer met klanten te praten over de producten en hen te adviseren. 'Dat vinden de klanten ook fijn', merkt hij op. Verder besteedt Deniz veel aandacht aan productpresentatie. 'Voorheen zetten we een krat neer met alleen een vaste laag appels, nu hogen we die op met losse exemplaren. Een uitbundige presentatie, naar het idee van de markt.' Het valt hem op dat vakman schap weer de ruimte krijgt die het ver dient. 'Dat is goed voor ons team en voor onze klanten.' Albert Heijn heeft een lange traditie op het gebied van vers. Het is belangrijk om klanten kwaliteit, keuze en inspiratie te bieden, zeker op het gebied van vers. Om aan de wensen van de klant te kunnen blijven voldoen, gaat Albert Heijn de komen de tijd nog meer aandacht besteden aan vers. In week 44 werd afgetrapt met een vernieuwde invulling van de AGF-afdeling. Later zullen andere afdelingen volgen.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 6