r V Albert Heijn doet meer Replenishment geeft terug Maatschappelijk verantwoord ondernemen is al jaren een belangrijk thema voor Albert Heijn. Er zijn dan ook veel initiatieven op het gebied van gezondheid, duurzame handel, klimaat en lokale betrokkenheid. Om dat beter onder de aandacht te brengen startte op de Dag van de Duurzaamheid de campagne Meer Doen. "Wij worden extra sssssssssssssssssstil vervoerd." <3 Albert Heijn doet meer voor: Verantwoordelijkheid nemen Een goede buurman "Door deze deur verbruikt deze koeling tot 25% minder energie. Da's best veel, toch?" Aha 12 13 Aha Als medewerker van Albert Heijn heb je zo'n 120.000 collega's. Dat betekent dat je samen echt kunt bijdragen aan een duurzame samenleving. De afdeling Replenishment nam recent het initiatief voor een schoonmaakproject in het Amsterdamse Bos. 'Elk jaar gaan we met de afdeling op pad. Deze keer wilden we de natuur echt iets teruggeven', vertelt secretaresse Carolien Coret. 'Op een mooie dag in juni zijn we met een man of vijftig naar het bos gegaan. We hebben berenklauwen verwijderd, bruggen schoongemaakt en zwerfvuil opgeruimd. Het was een ontzettend leuke combinatie van een recreatief teamuitje en iets terug doen voor de natuur en je medemens.' 'Met DRIE MILJOEN klanten per dag kun je het verschil maken' De campagne Meer Doen laat in de winkels zien wat Albert Heijn allemaal doet op het gebied van duurzaam ondernemen. 'Dat doen we op een heel laagdrempelige en concrete manier', vertelt Marketing Manager Meike van Es. 'De boodschappen brengen zelf de boodschap.' Denk hierbij aan een chocoladereep die uitlegt dat Albert Heijn bijdraagt aan een beter bestaan van cacao- boeren. Of een 'heel gewoon gebleven'- braadworst die vertelt dat al het verse varkensvlees van Albert Heijn een ster heeft gekregen als Beter Leven kenmerk van de Dierenbescherming. 'Er worden weinig mogelijkheden onbenut gelaten', zegt Meike. 'Zo vertelt de draagtas dat je hem makkelijk nog een keer kunt gebrui ken (en nog een keer, en dan nog een keer) en op koelvitrines delen melkpakken mee dat de koeling dankzij de paneeldeur tot 25 procent minder energie verbruikt.' 'Voor het winkelend publiek zijn duur zaamheid en maatschappelijk verantwoord ondernemen soms onderwerpen die zwaar klinken en ver van hen afstaan', legt Meike uit. 'Op deze manier brengen we het dicht bij en maken we het tastbaar. Dagelijks bezoeken drie miljoen mensen Albert Heijn. Als al die mensen bereid zijn om een extra stap te zetten op weg naar een gezondere en duurzamere samenleving, maak je met elkaar een enorm verschil.' Met deze meer jarige campagne laat Albert Heijn zien dat hij beseft dat groei ook verantwoordelijk heden met zich meebrengt, voor de eigen medewerkers, de buurt, de klanten én de wereld eromheen. Een van de initiatieven van Albert Heijn is bijvoorbeeld de AH Foundation, die dit jaar alweer vijf jaar bestaat. Vanuit dit fonds wordt een bijdrage geleverd aan de werkomstandig heden en -omgeving van medewerkers van Afrikaanse leveranciers. Albert Heijn wil in 2015 met elk product van het eigen merk een duurzame stap voorwaarts heb ben gezet. 'Bij de productie van thee kun je dan bijvoorbeeld denken aan het verbeteren van arbeidsomstandigheden en bij wc- papier is het weer belangrijk dat er papier gebruikt wordt uit bossen die op duurzame wijze worden beheerd.' Ook dicht bij huis toont Albert Heijn maatschappelijke betrokkenheid. Met meer dan 850 winkels door heel Nederland is Albert Heijn in veel buurten aanwezig. De winkel is vaak een belangrijke ont moetingsplek voor buurtbewoners. Het is dus belangrijk dat die omgeving veilig, heel en schoon is en dat ook blijft. Op basisscholen draagt Albert Heijn bij aan lesprogramma's om kinderen bewust te maken van gezonde voeding. Een volgende stap is ook al gezet door samen met de KNVB het schoolvoetbal een impuls te geven. In de winkels moet de nadruk weer komen te liggen op gezondheid. Meike: 'Wij werken voortdurend aan de ontwik keling van gezonde en lekkere producten van ons eigen merk. We willen nog meer focussen op groente en fruit en mensen inspireren bij het bedenken van gezonde gerechten.' Meike verwacht dat de cam pagne Meer Doen een groot succes zal worden. 'Het is een geweldige manier om mensen te laten zien hoe ze ook zelf een stapje kunnen zetten.' Heb jij ook een leuk idee om met jouw collega's iets terug te doen voor het milieu? Of heb je een duurzaam initiatief? Maak er werk van en laat het Meike weten: meike-van.es@ahold.com. Msar doen mrx liet klimaat. Gewon bl[ Albert Heijn. HET KLIMAAT Sinds de kassabon niet meer automatisch geprint wordt, is ruim 100.000 kilometer aan kassabonpapier bespaard - dat is 2,5 keer de omtrek van de aarde. Het niet langer gratis aanbieden van de doorzichtige plastic zakjes bij de kassa scheelt dagelijks 600 kg aan plastic afval. DIERENWELZIJN Negentig procent van de scharrelkip in Nederland wordt verkocht door Albert Heijn. DE BUURT Alle winkels in aandachtswijken hebben een Keurmerk Veilig Ondernemen. GEZONDHEID Ruim 300.000 kinderen in Nederland doen mee aan het 'Ik eet het beter'-programma. ■Als ik 2ef> üal sue Albert Hel]n Dellcaü chocoladerepen (Je cacao boeren aan een beier beslaan helpen, - Meer doen wor de buurt Gewoon bij Albert Heijn. <3

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 7