Samen knallen in de winkel 'De boer praat met zo veel liefde over zijn producten' 'Zelfs het loof wordt nog gebruikt, dat verrast me!' Aha 6 Als jonge tiener wist Angela Koolbergen het zeker. Ze wilde zeker niet zoals haar zussen bij Albert Heijn gaan werken. Maar inmiddels werkt ze er alweer zeven jaar. Elkaar helpen Het wagenpark van dein Tiengemeten in Dinteloord. van Albert Heijn verbouwd worden bij boeren en telers uit de buurt én konden zij' kennismaken met het verhaal achter de producten. 'De mensen vinden het reuze interessant om te zien waar producten vandaan komen', geeft Leen aan. 'Veel bezoekers bleven wel twee of drie uur om alles te ontdekken en vragen te stellen.' Het viel bezoekers op dat het bedrijf heel zorg vuldig omgaat met mest en beschermings middelen, maar ook met de producten zelf. 'Ze gooien niets weg', vertelt Sarita. 'Zelfs het loof wordt nog gebruikt als veevoer. Dat verraste me.' De Open Dagen waren een groot succes. Sarita: 'Naast leerzaam was het ook geweldig georganiseerd. Er waren leuke spelletjes voor kinderen, zoals aardappelstempels maken en een speur tocht. Ook werden er ter plekke verse frietjes gemaakt van de aardappelen.' Sarita en haar collega Elles Leijdekkers hebben de kinderen beziggehouden, terwijl hun ouders werden rondgeleid door de boer. Boer Leen vond het een heel goed initiatief van Albert Heijn en de volgende keer doet hij zeker weer mee. Het viel Sarita op dat er ook bezoekers waren die nog geen klant zijn van Albert Heijn. 'Door deze Open Dagen denk ik dat ze absoluut fan worden.' Bezoeker Charlotte Geers hoorde op de radio over de Open Dagen van Albert Heijn. 'Ik dacht meteen: daar ga ik met mijn dochter Louise naar toe. Ze is vier en ik vind het belangrijk dat ze weet waar haar eten vandaan komt. Melk van de koe, eieren van de kip en groente van het land. We zijn eerst naar een kippenboerderij geweest en ze vond het geweldig. Daarna wilde ze ook nog graag naar de aardappelboerderij: "waar de frietjes vandaan komen". Voor de kinderen waren er, naast de frietjes, allerlei leuke en leerzame activiteiten. Zelf was ik heel verrast dat hier nog zo veel andere producten worden verbouwd, zoals uien en bietjes. Ook vond ik het interessant om te zien hoe het productieproces verloopt. Veel ingewikkelder dan je als leek denkt. En dan die loeigrote machines, heel indrukwekkend! Ik vond het goed om te zien hoe ze voortdurend met de kwaliteit bezig zijn, op een heel verantwoorde manier. Ook leuk: de boer nam veel tijd om met je te praten. Het viel me op met hoeveel liefde en betrokkenheid hij over zijn producten praat. Mooi om te zien. We vonden het super om een kijkje achter de schermen te krijgen. Dit smaakt echt naar meer!' 'Mijn oudere zussen Linda en Sandra werkten bij Albert Heijn en uit dwarsig- heid wilde ik juist iets heel anders', lacht Angela. Moeder José hoort het glimlachend aan. 'Grappig hè, als je weet dat ze nu alweer zeven jaar bij Albert Heijn werkt!' Momenteel volgt Angela een duale hbo- opleiding, waarbij ze studeren combineert met een dienstverband bij AH 1273 in Nieuwerkerk aan den IJssel. 'Nooit gedacht dat het zo leuk zou zijn', zegt ze. 'Ik vind het heerlijk om samen met mijn team te knallen in de winkel!' Het leven loopt vaak anders dan gedacht. Ook voor José. Als 54-jarige moeder begon ze zes maanden geleden als caissière bij AH 1253 in Nieuw- Vennep. Inmiddels zit ze in een traject om Teamleider te worden. 'Ondanks mijn leef tijd krijg ik hier alle kansen; dat vind ik zó mooi. Levenservaring heeft natuurlijk ook zijn voordelen: er lopen hier veel jonge meiden rond en daar kan ik perfect mee omgaan. Ik heb er zelf vier!' De vierde is Mariska. En ja, ook zij werkt bij Albert Heijn. Als Teamleider Verkoop afhandeling. Eerst in Nieuw-Vennep en sinds april bij AH 1557 in Leiden. 'Nee, ik ben niet vertrokken vanwege de komst van mijn moeder', zegt ze. 'Al is het wel handiger zo. Het lijkt me toch lastig als je het werk van je eigen moeder moet gaan beoordelen.' De zussen Linda en Sandra zijn uiteindelijk andere wegen ingeslagen: richting onderwijs en horeca. Mariska twijfelt nog. Ze is bijna klaar met haar hbo-studie rechten. 'De advocatuur lonkt, maar doorgroeien binnen Albert Heijn is zeker een optie', zegt ze. Angela is er al wel uit: ze wil Assistent Supermarktmanager worden en daarna verder zien. 'Hopelijk blijft Mariska bij AH', zegt Angela. We zijn heel close en bellen elkaar elke dag. Gaat het over het werk dan weten we precies wat de ander bedoelt en kunnen we elkaar helpen. Erg handig!' Alle dames van het gezin werken of werkten voor Albert Heijn. Moeder José staat naast Linda. Op de bank zitten v.l.n.r. Angela, Sandra en Mariska.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4