KIJKJE IN Een DE KEUKEN van boeren en telers namens uw Feiten cijfers 'Mensen zullen door de Open Dagen absoluut fan worden van Albert Heijn' Waarom groeit andijvie in het donker? Hoe oud kan kaas worden? Leggen kleine kippen ook kleine eieren? Tijdens de Open Dagen namen klanten en medewerkers een kijkje in de keuken van boeren en telers en werden dit soort vragen beantwoord. Aardappelen, uien en suikerbieten Leerzaam en goed georganiseerd Aha 4 5 Aha hi) After1"'Hei'n Zo'n 175 boeren en telers door heel Nederland deden mee aan de Open Dagen. De producten die een rol speelden tijdens de Open Dagen: appels en peren, eieren, melk en kaas, aardappels en groenten en bloemen en planten. 85.000 bezoekers kwamen af op de Open Dagen: 35.000 in het zeer warme weekend van 18 en 19 augustus, 50.000 in het weekend erna. Klein Tiengemeten in Dinteloord, vindt het geweldig om zijn vak op de kaart te zetten en uitleg te geven over de producten. De akkers van Leen beslaan 350 hectare. Dat zijn omgerekend maar liefst 525 voetbal velden. Er worden aardappelen, uien en suikerbieten verbouwd, maar ook witlof en cichorei. De aardappelen van Albert Heijn, zoals de Lady Christel, komen hier bijvoorbeeld vandaan. Er werken maar vier mensen bij het bedrijf van Leen. 'Tijdens de Open Dagen stonden mensen er echt van te kijken hoe wij hier bezig zijn', lacht hij. 'In de landbouw is ontzettend veel veranderd de afgelopen dertig jaar. Wij werken met de meest moderne technieken Aardappelen, groente en fruit, melk, kaas en eieren, bloemen en planten: Albert Heijn is trots op het assor timent verse producten. Al 125 jaar maken de leveranciers de kwaliteit van deze producten waar. Daarom wordt het jubileum niet alleen met klanten en medewerkers gevierd, maar ook met leve ranciers. Zo'n 175 boeren en telers in heel Nederland hebben eind augustus hun deuren opengezet om te laten zien waar de verse producten van Albert Heijn van daan komen. En dat sloeg aan: ondanks de weersomstandigheden, hitte in het eerste weekend en regen tijdens het tweede weekend, kwamen zo'n 85.000 bezoekers op de Open Dagen af. Achter elk vers product zit een eigen ge zicht. Tijdens de Open Dagen wilde Albert Heijn klanten en medewerkers graag kennis laten maken met deze mensen. En wie kan er nou beter vertellen over het vers assortiment dan de boer of teler zelf? Leen Vos, eigenaar van akkerbouwbedrijf om de gewassen zo verantwoord mogelijk te laten groeien en te bewaren. Zo krijg je de mooiste producten in de winkel. We hebben bijvoorbeeld machines met een gps-systeem om te zaaien, te maaien of te rooien. Bezoekers zijn daar erg van onder de indruk.' Ook Medewerker Verkoopklaar Sarita Kardinaal van AH 1859 in Dinteloord vond het super leerzaam om te zien hoe de aardappelen verbouwd worden, welke verschillende groenten er zijn en wat je allemaal met suikerbieten kunt doen. Ze zag de aankondiging van de Open Dagen in de kantine van de winkel en was direct enthousiast. 'Ik wilde graag helpen tijdens een Open Dag', vertelt ze. 'Het leek me erg interessant om te zien waar onze producten vandaan komen en daarnaast is het natuurlijk gewoon leuk om een handje mee te helpen.' Tijdens de Open Dagen konden klanten en medewerkers zien dat de producten

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 3