Unieke tas van SuperTrash voor Albert Heijn samen uit, samen thuis 'Ik leer die jongens dat ze geduld moeten hebben' Albert Heijn bestaat dan wel 125 jaar, dat wil niet zeggen dat we niet weten wat hip is. Speciaal voor dit jubileumjaar ontwierp het populaire modelabel SuperTrash voor alle medewerkers van Albert Heijn een unieke tas. Duurzaam en een tikje gedurfd. Wat was jullie reactie toen de vraag binnenkwam om een tas voor Albert Heijn te ontwerpen? Was het moeilijk om tot een ontwerp te komen? Wat was de opdracht die jullie kregen van Albert Heijn? Waarom kozen jullie voor dit materiaal? Hoe zien we SuperTrash terug in het ontwerp? Wat vind je zelf het leukst aan het ontwerp? Aha 12 Vader Ed is Teamleider bij het DC in Pijnacker. Zijn zoons Chris en Bert zijn collega's bij het DC in Geldermalsen. 'Heel gezellig, samenwerken met je broer', vindt Chris. Een nadeeltje is er wel: 'Bert vraagt me nog wel eens om geld voor het eten!' Vallen en opstaan Enthousiasme 13 Aha Supershopper van. AFVAL Het 125-jarig jubileum van Albert Heijn gaat niet ongemerkt voorbij. Het wordt gevierd met zowel medewerkers als klanten en relaties. Alle medewerkers krijgen tijdens de jubileumweek een bijzonder cadeau: een shopper voor de dagelijkse boodschappen. Het is een cadeau dat niet in de kast verdwijnt, maar dat iedere dag gebruikt kan worden. En het is nog duurzaam ook! De tas is namelijk gemaakt van gerecyclede petflessen. Het ontwerp komt van het modelabel SuperTrash. Hoe ging de samenwerking en wat is het idee achter het ontwerp? We vroegen het Kim Harmsen van SuperTrash. 'We waren vereerd! Albert Heijn is de grootste supermarkt in Nederland en heeft een mooi imago dat staat voor vernieuwing. SuperTrash werkt graag samen met bij zondere merken en bedrijven. We hadden al eens samengewerkt voor de EK-jurk, die exclusief bij Albert Heijn werd verkocht. Die samenwerking was goed bevallen.' 'Deze tas is bestemd voor een heel grote doelgroep die ook nog eens sterk verschilt in leeftijd, smaak en interesse. Dat maakt het niet gemakkelijk. Maar juist deze uitdaging maakte het ontwerpproces voor SuperTrash interessant.' We waren eigenlijk heel vrij in ons ontwerp. De enige eis die gesteld werd, was dat de tas van gerecycled materiaal gemaakt moest worden. En dat mocht ook zichtbaar zijn. Duurzaamheid is iets waar Albert Heijn voor staat.' 'Het gerecyclede materiaal moest gemaakt zijn van producten die bij Albert Heijn verkocht worden. Gezamenlijk dachten we meteen aan petflessen. Een herkenbaar product en het doorschijnende van de fles kon interessant zijn voor het ontwerp. Toen later in het proces bleek dat gerecyclede flessen helemaal niet doorschijnend blijven, waren we nog enthousiaster. Juist omdat wij dit eindresultaat niet verwachtten uit twee petflessen.' 'SuperTrash maakt veel gebruik van kleur en prints. En daar mag best een beetje pit in zitten. We zijn niet bang om risico's te nemen.' 'Ik vind de combinatie van de zwart-wit print met de felgekleurde letter een spannend contrast.' Een variant op deze tas is vanaf week 41 te koop voor klanten. De tassen zijn verkrijgbaar in alle winkels van Albert Heijn, met uit zondering van Albert Heijn to go. V.l.n.r.: Chris, Ed en Bert van den Heuvel. Ed werkte jarenlang voor een sloopbedrijf in Tiel. Het bedrijf van zijn zwager, die de vader is van volkszanger Frans Duijts. 'Maar Fransje zat toen nog in de luiers', lacht Ed. In 1990 vertrekt Ed bij het sloop bedrijf. 'Ons derde kind was op komst, ik zocht naar meer zekerheid.' Die vond hij bij het LDC van Albert Heijn in Utrecht. Ed keek zijn ogen uit. 'Alles was perfect geregeld en er hing een goede sfeer. Een ge oliede machine! Tot op de dag van vandaag ben ik trots dat ik hier mag werken.' Ed werkt zich op van uitzendkracht naar vaste medewerker, eerst in Utrecht, later in Geldermalsen, totdat de liefde hem naar Pijnacker bracht. 'Ik werkte hard, maar schreeuwde ook hard', kijkt hij terug. 'Bij Albert Heijn hebben ze me een spiegel voorgehouden en kansen gegeven om mezelf te ontwikkelen. Na veel vallen en opstaan ben ik bij DC Pijnacker doorgegroeid naar de functie van Teamleider. Je moet geduld hebben en in jezelf investeren, dat is ook precies wat ik die jongens voorhoud. Ze zijn allebei het huis uit, maar op verjaardagen is Albert Heijn hét gespreksonderwerp.' De broers lachen. Ze kennen 'de preek' van vader Ed. Bert: 'Hij is zo enthousiast over Albert Heijn. Mede daarom heb ik mijn baan als schilder verruild voor een functie in het DC.' Chris werkte daar toen al drie jaar. 'Ik wil hier nooit meer weg. Vooral de ploegendiensten bevallen me goed', zegt Chris. De broers zijn echt door hun vader aangestoken met het Albert Heijn-virus. Bert heeft ambitie voor een leidinggevende functie, Chris' hart ligt bij de logistiek. 'Dat komt goed', weet vader Ed, 'als ze maar...' Bert en Chris: 'Geduld hebben!'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 7