Nieuwe Superdierenactie start op 1 oktober 'Ik was te jong om mee te doen aan The Voice of Holland 'In mijn hoofd was het rustig, maar mijn benen trilden' Doorgaan in de muziek Aha 6 Hij heeft een grappige naam, een flitsend kapsel en zijn vijanden spuit hij onder met poep. Met zo'n cv hoort de hop er natuurlijk helemaal bij! Het vrolijke vogeltje is een van de 204 lolbroeken uit de nieuwe Superdierenactie van Albert Heijn in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds. jg9 aff* Raadje Dierenplaatje De wereld is het beschermen waard 7 Aha Meggy van Raak Samen lunchen tussen de opnames door. 'Ik heb een jaar lang zangles gehad om mee te kunnen doen aan een musical. Toen ontdekte ik dat er meer in mijn stem zat. Nu zing ik veel op open avonden van school en verjaardagsfeesten. Vorig jaar ben ik met vier anderen een band begonnen: PerFect. Ik speel drums en gitaar. Het was ontzettend leuk om mee te doen aan AH Talent. Alles was heel goed geregeld. Mijn familie was na afloop heel trots. Mensen die niet wisten dat ik kon zingen, waren verrast. Veertien dagen later belde The Voice of Holland. Ze waagde het erop. Haar collega's, die dat later pas hoorden, begonnen een cam pagne: 'Stem op Elske'. Ze raakte steeds enthousiaster en zeurde haar vriendinnen de oren van het hoofd over de fantastische prijs die ze kon winnen. Elske beleefde vervolgens de finale als in een droom. 'Alles was leuk', vertelt ze. 'Vroeg in de ochtend met vrienden in de auto naar Zaandam, de styling-adviezen, het oefenen, een interview met Winston en heel veel plezier met collega's Henny Krapels en Wim Woeltjes.' Tegen de tijd dat ze moest optreden, was Elske zo ner veus dat ze zich verslikte in de eerste zin. 'Na de uitslag wilde zangcoach Babette direct mijn telefoonnummer. Maar pas bij thuiskomst drong tot me door: wow, dit gaat om de opname van een single. Dat was ik door de spanning helemaal vergeten.' Ook de studiodag vond Elske leuk en leerzaam. De visagie, het passen van kleding, alle tips die ze kreeg, de Helaas was ik te jong om mee te doen. Dus dat wordt volgend jaar. Ik wil zo ver mogelijk komen in de muziek en schrijf mijn eigen nummers. Binnenkort neem ik mijn eerste cd op.' Wie: Sem Ekkelboom (15) Werkt bij: AH 1488 Leiden Functie: Medewerker Verkoopklaar Zong tijdens de finale: 'The Lost Boy' van Greg Holden 'Ik zing al zo lang ik me kan herinneren en treed regelmatig op in het dorp Chaam. Toch was ik heel zenuwachtig tijdens de halve finale. In mijn hoofd was het rustig, maar mijn benen trilden. Voor een jury optreden is iets heel anders dan in het theater. Daar is het donker, je weet niet wie er naar je kijken. De finaledag daarna was heel gezellig. Iedereen gunde het elkaar om te winnen. Ik kreeg na afloop ontzettend veel reacties. Het meest verbazingwekkende was een telefoontje of ik mee wilde doen aan de blind auditions voor The Voice of Holland! Het is uiteindelijk niet doorgegaan, want ik had te weinig tijd om te oefenen. We zijn er wel met alle finalisten naartoe geweest om te kijken. Superleuk. Volgend jaar wil ik er zeker ook staan.' Wie: Meggy van Raak (17) Werkt bij: AH 8765 Chaam Functie: Medewerker Verkoopklaar Zong tijdens de finale: 'Glitter in The Air' van Pink professionele en spontane begeleiding van Edwin van Hoevelaak en zijn broer. 'Het was allemaal zo vet. Ik mocht zelfs over de schouder van Edwin meekijken hoe hij bezig was met de computer en het mengpaneel.' Lastiger vond ze het playbacken, buiten op een hek. 'Ik moest overdrijven, dat voelt onnatuurlijk.' Ook de aanwijzingen van de fotograaf, die de hele dag foto's nam, waren niet altijd even makkelijk. 'Denk je er eindelijk aan je kin omhoog te doen, vergeet je je ogen open te houden', lacht ze. Wat Elske betreft had het de hele week mogen duren. Ze zou graag doorgaan in de muziek. 'Zingen met een band. Dat is mijn droom. Ik schrijf steeds meer eigen nummers en ben trots op mijn cd. Misschien is er een geïnteres seerde platenmaat schappij? Als er iets op mij afkomt, pak ik het.' Lachen met de I van het dierenrijk Zeearend Rendier Pelikaan Wandelend blad Vogelbekdier Zeeotter ""fl fl* In de Superdierenactie van 2011 stonden de uitblinkers van het dierenrijk centraal: Welk dier rent het snelst, springt het hoogst of eet het meest? 'Een mix van leuk en leerzaam die goed aansloeg bij de AH-klanten', weet Themamanager Wilian Hulshof. 'Alle reden dus voor een vervolg en ook nu doen we het in samenwerking met het WNF.' Net als in 2011 krijgen klanten bij elke tien euro aan boodschappen vier Superdieren- kaartjes. In totaal zijn er 204 verschillende kaartjes in 17 verschillende categorieën: dieren met handig gereedschap, gekke bekken en rare gewoontes. Ieder Super- dierenkaartje bevat een vraag en antwoord en een weetje. Verzamelaars steken de kaartjes in het Dierenverzamel- en doeboek, dat vol staat met puzzels, quizzen en spelle tjes over de lolbroeken. 'Nieuw onderdeel is het spel "Raadje Dierenplaatje", waarbij je een dierenkaartje achter een hoofdband steekt, zichtbaar voor de ander', vertelt Wilian. 'Vergelijk het maar met Wie-ben-ik. Door het stellen van vragen moet je ontdek ken welk Superdier je bent. Het is speels en leerzaam tegelijk, dat maakt het zo leuk!' Ook nieuw: de kaartjes zitten niet meer in een zakje, maar per vier aan elkaar met een scheurstrip. 'Dat scheelt een berg afval.' Achter de vrolijke actie schuilt een iets serieuzere boodschap. Afgelopen decennium is het besef doorgedrongen dat we de aarde in hoog tempo uitputten. De aarde heeft anderhalf jaar nodig om te produceren wat we in een jaar tijd met z'n allen gebruiken. Samen met het Wereld Natuur Fonds werkt Albert Heijn aan oplossingen die concreet bijdragen aan de bescherming en het behoud van de natuur wereldwijd. Daarbij ligt de focus op het verduurzamen van grond stoffen waarvan de impact op de natuur groot is, zoals papier, vis, soja en palmolie. De Superdierenactie onderstreept deze boodschap en wil mensen inspireren: de wereld is het beschermen waard! Ga naar www.wnf.nl/aha voor een speciale aanbieding. Als Albert Heijn- medewerker krijg je de eerste drie maanden van het WNF-lidmaatschap gratis. Het lidmaatschap kan op elk gewenst moment worden opgezegd.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4