Een fantastische ervaring voor AH-talenten 'Denk je er eindelijk aan je kin omhoog te doen, vergeet je je ogen open te houden' Tijdens de finale zong ik een zwaar én een vrolijk nummer' Aha 4 Vijftig halve finalisten, tien finalisten, ruim twintigduizend stemmen en één winnares. Caissière Elske Haverkamp won AH Talent, de talentenjacht ter ere van het 125-jarig jubileum van Albert Heijn. 'Muziek was altijd al mijn hobby.' Voor Stichting Jarige Job Een muzikale achtergrond 5 Aha Edwin van Hoevelaak achter het mengpaneel. Wie: Elske Haverkamp (20) Werkt bij: AH 1638 Hengelo Functie: Medewerker Verkoopafhandeling Zong tijdens de finale: 'Stay with me' (zelfgeschreven) De voorbereidingen voor de videoclip zijn begonnen. Alles wordt tot in de puntjes geregeld. Voor de videoclip moest Elske buiten op een hek playbacken. Elske wordt klaargemaakt voor de fotoshoot. And THE WINNER is Waarin blinken mede werkers van Albert Heijn nog meer uit naast hun vakkennis? Zingen! Ter gelegen heid van het 125-jarig jubileum van Albert Heijn schreef songwriter/producer Edwin van Hoevelaak het lied 'Een wereld vol leven'. Iedereen kon een eigen versie van het lied downloaden, inzingen en insturen. Maar liefst vijftig medewerkers zongen de sterren van de hemel tijdens de halve finale in Podium De Vorstin in Hilversum. Via sms kregen ze bij elkaar 21.843 stemmen van het publiek, dat bestond uit vrienden, familie en collega's. De tien kandidaten met de meeste stemmen gingen door naar de finale in het atrium van het hoofdkantoor van Albert Heijn, waar ze het jubileumlied én een zelf uitgezocht lied mochten zingen. De deskundige jury, met onder meer zang- coach Babette Labeij en tv-presentator Winston Gerschtanowitz, koos voor de originele vertolking van het jubileumlied door Elske Haverkamp, Caissière bij AH 1638 in Hengelo. Haar prijs? De opname van een single van het jubileumlied, een videoclip en een fotoshoot. Maar ook de overige finalisten krijgen een eervolle vermelding. Een aantal is zelfs benaderd door het televisieprogramma The Voice of Holland. De opbrengst van AH Talent, waaronder het downloaden van het jubileumlied en de via sms ontvangen stemmen, gaat naar Stichting Jarige Job. Daar komt de opbrengst van de single van Elske dit najaar nog bij. Wie weet wordt het wel een gouden plaat! Tot nu toe is, inclusief de verkoop van de speciale perentaartjes, al zo'n 50.000 euro bij elkaar gebracht. 'Een cd waar ik zelf op sta, dat is een droom die uitkomt', vertelt een nog steeds opgetogen Elske. Ze zong als klein kind al de sterren van de hemel, in haar slaap kamer. 'Ik vermaakte me dagenlang met oefenen, maar durfde het nooit iemand te laten horen.' Elske komt uit een muzikaal nest, zat zelf al jong achter de piano en leerde vervolgens gitaar, drums en een beetje basgitaar spelen. Haar eerste roem kwam echter pas op de middelbare school. Ze won er twee keer een zang wedstrijd, verloor langzaam aan haar schroom en eindigde in 2008 samen met een vriendin als eerste bij het Open Podium Hengelo. Vorig jaar won ze ook nog de zangwedstrijd 'Vanuit Je Tenen' bij poppodium Wim Woeltjjes Metropool in Hengelo. Toch twijfelde Elske over deelname aan AH Talent. Had ze er tijd voor? Zou het wel leuk zijn? Wilde ze in het Nederlands zingen? 'Mijn collega's vonden dat ik mee moest doen aan AH Talent. Dat wilde ik wel, maar dan wel met een leuke videoclip erbij. Toen ik bij de halve finale binnenkwam, herken den mensen mij van mijn clip! De volgende ochtend was de hele winkel versierd. Tijdens de finale zong ik bewust een zwaar én een vrolijk nummer. Ik wilde beide kanten van mijzelf laten zien. Wat een feest was het! Alles was tot in de puntjes geregeld. Het commentaar van de jury? Ze vonden me een rasentertainer. Ik sta dan ook al dertien jaar op de planken. De jury zag mijn ervaring. Dat was het mooiste compliment. Tijdens de jubileumweek mag ik ook op treden op het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam. Wat een eer! Dan kan ik nog meer van mijzelf laten zien.' Wie: Wim Woeltjes (46) Werkt bij: AH 8503 Groenlo Functie: Medewerker Verkoopafhandeling Zong tijdens de finale: 'Waar is de zon' en 'Het wijnfeest' van Willeke

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 3