mijn laatste werkdag jmiJft. 2002 feWorkshop, j Meld je aan! Medewerker Verkoopklaar Hannie van Keulen had een bijzondere functie in haar winkel. Als gediplomeerd drogist gaf ze haar kennis door aan haar collega's. Maar ze was ook nooit te beroerd om zelf iets nieuws te leren. 'Ik heb zelfs nog noten leren branden.' Kennis bijspijkeren Leren van jongere collega's Aha 16 Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw laatste werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl. bijgebleven. Dat leerde ze dan weer van haar jongere collega's. 'Ik heb een geweldige tijd gehad. Op mijn afscheidsfeest waren mensen van 16 tot 60 jaar. Met velen heb ik een warme band opgebouwd. Sommige jongeren vonden het erg jammer dat "moeders" wegging, maar zonder mij redden die kanjers het ook wel!' Hannie heeft eerst tien jaar als drogist bij Etos gewerkt. 'Dat was leuk. Maar toen ik een aanbod kreeg van Albert Heijn twijfel de ik geen seconde. Destijds had je "winkel tjes in de winkel", zoals dat toen heette. Ze zochten iemand die de drogisterijshop Health Beauty kon bestieren. Het sprak me meteen aan. Ik kon mijn vak uitoefenen en ondertussen ook nog in een grote super markt werken. Veel collega's, veel reuring. Heerlijk, helemaal wat voor mij!' De Health Beauty-shop verdween na een paar jaar, maar Hannie bleef. Ze bleef zelfs 36 jaar en is nooit één dag met tegenzin naar haar werk gegaan. Haar geheim? 'Je moet blijven leren en niet bang zijn om nieuwe dingen aan te pakken. Die instelling heb ik van de eerste tot de laatste dag ge had. Ik heb altijd op de drogisterijafdeling gewerkt. Dan moet je je kennis blijven bijspijkeren. Om mijn kennis aan anderen door te geven, schreef ik iedere week een artikeltje in de onze interne nieuwsbrief. Bijvoorbeeld dat je geen neusdruppels aan zwangere vrouwen mag verkopen. Ik heb dat achttien jaar lang gedaan en nooit om een onderwerp verlegen gezeten.' Hannie bleef niet alleen leren op haar eigen vakgebied, ook het supermarkt vak maakte ze zich eigen. 'Ik heb van alles gedaan. Ik heb kaas en vleeswaren verkocht en heb zelfs noten leren bran den voor onze eigen notenbranderij. Fantastisch!' Ze heeft altijd opengestaan voor nieuwe dingen. 'Zo blijf je fris.' Ook op technologisch vlak is Hannie altijd Wie: Hannie van Keulen-Raaijmakers Leeftijd: 61 Wat: Medewerker Verkoopklaar Huidige locatie: AH XL 1614 Eindhoven In dienst: 15 maart 1976 Uit dienst: 28 mei 2012

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9