Albert Heijn steunt 'We willen kinderen uit arme gezinnen een leuke verjaardag geven' Armoede in Nederland Wie jarig is, trakteert. Speciaal ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum is Albert Heijn een samenwerking aangegaan met Stichting Jarige Job. Want ook kinderen die bijna nooit hun verjaardag kunnen vieren, hebben recht op een feestje. Over de streep voor Stichting Jarige Job AH 2645 Rotterdam is een grote fan 'Er belanden in totaal zo'n 155.000 artikelen van Albert Heijn in verjaardagsdozen' Actieweek 11 Aha Aha 10 10.000 gezinnen Bewustzijn vergroten In 2010 groeiden 318.000 kinderen op in armoede. Inmiddels zijn dat er 367.000. Bij zo'n 61.000 kinderen is er thuis zo weinig geld dat sociale uitsluiting dreigt. Waar kun je een paperclip allemaal voor ruilen? Een FC Barcelona-T-shirt? Een Hugo Boss- portemonnee? En wat gebeurt er vervolgens als je die producten verkoopt? Dertig mede werkers afkomstig uit de hele Albert Heijn- organisatie deden op 29 maart mee aan een Business Clinic over ondernemerschap. Met goede verkoopverhalen trokken zij voorbijgan gers, winkeliers en anderen over de streep. De opbrengst ging naar Stichting Jarige Job. 'Ook wij vinden dit een mooi doel', zegt Consultant Learning HR Expertise Linda Kolk. Samen met vijf supermarktmanagers en een HR Business Partner organiseerde zij deze succesvolle Business Clinic. Eric Groenen, Supermarktmanager van AH 2645 Rotterdam, is enthousiast sponsor van Stichting Jarige Job. Regelmatig doneert hij restanten van acties. Toen managers van een van de distributiecentra laatst een dag lang verjaar dagsdozen gingen inpakken, verzorgde hij een lunch. En in week 38, tijdens de jubileumweek, als alle 32 Rotterdamse Albert Heijn-winkels samen met de buurt het 125-jarig jubileum vieren, schuift Stichting Jarige Job aan om zijn verhaal te doen. Eric: 'Oprichter Huib Lloyd werkte twintig jaar geleden bij Albert Heijn als medewerker in de winkel. Nu zijn we overburen. Ik heb zijn initiatief gevolgd en ben groot fan van Jarige Job.' 155.000 artikelen van Albert Heijn, zoals pakjes met servetjes, wegwerpbordjes, verjaardagskaarsjes en nog veel meer, in verjaardagsdozen. Daarnaast heeft de stichting de mogelijkheid gekregen om donateurs te werven met een advertentie in Wathandig 2 van 2012 en een artikel in de Allerhande van oktober. Ook gaat er van ieder verkocht jubileumperentaartje 25 eurocent naar Stichting Jarige Job en is de opbrengst van de single van Elske Haverkamp, de winnares van AH Talent, bestemd voor de stichting. De derde week van september staat volle dig in het teken van 125 jaar Albert Heijn. Dan zijn de jubileumtaartjes in de actie en kunnen klanten bovendien de single van AH Talent kopen of downloaden via internet. Marianne: 'Hoe meer taartjes en singles we verkopen, hoe beter natuurlijk. Daarnaast hopen we die week veel nieuwe donateurs voor de stichting te werven.' Albert Heijn steunt Stichting Jarige Job in ieder geval tijdens het jubileumjaar met de speciale jubileumactiviteiten. Hoe eventuele steun er voor de komende jaren uit zal zien, wordt op dit moment nog bekeken. Cadeautjes, taart, slingers, een traktatie op school. Voor wie jarig is, klinkt het allemaal heel gewoon. Toch zijn er steeds meer kinderen voor wie het vieren van hun verjaardag hele maal niet is weggelegd. Hun ouders hebben er geen geld voor. Soms zelfs houden ze hun kinderen thuis van school. En dat op een dag die eigenlijk een feest had moeten zijn. 'Schrijnend', vindt Huib Lloyd, oprichter van Stichting Jarige Job. Huib heeft altijd al bewondering gehad voor minderbedeel den. Hij werkte bij de Daklozenkrant, runde een daklozencafé en stond aan de wieg van het Rotterdamse daklozenvoetbal. Maar toen hij in de week na de geboorte van zijn oudste zoon vier fietsjes cadeau kreeg, kwam het besef van armoede via zijn eigen voordeur naar binnen. 'Hartstikke goed bedoeld natuurlijk', reageert hij terug kijkend. 'Maar wat een overdaad. Ineens zag ik zo duidelijk de kloof tussen arm en rijk, hier in onze wijk. Ik móést iets doen.' Samen met zijn vrouw bedacht Huib een verjaar dagsdoos voor kinderen tussen vier en twaalf jaar waarvan de ouders echt geen geld hebben. Hij toog ermee naar de Rotterdamse Voedsel- bank. Daar was men direct enthousiast. Vrijwilligers van de Voedselbank verrasten afgelopen jaar ruim tien duizend gezinnen met een verjaardagsdoos. Standaard bevat iedere doos drie cadeautjes, slingers en ballonnen, een taart om zelf te versieren, nog iets lekkers voor thuis en traktaties voor school. Daarnaast zorgen bedrijven vaak nog voor extra presentjes. 'Product donaties hebben een enorme toegevoegde waarde', vertelt Huib. 'De Cars-wegwerp- bordjes van Albert Heijn worden bijvoorbeeld vaak afgewassen door de ont vangers, zodat ze meerdere keren gebruikt kunnen worden.' Ouders staan volgens hem te dansen en te springen bij ontvangst van de doos. We zien en voelen de eigenwaarde van ouders en kinderen groeien.' Op dit moment melden zich steeds meer van de in totaal 136 Nederlandse Voedsel- banken om aan zijn initiatief mee te doen. Binnen drie jaar hoopt Huib 61.000 gezin nen te bereiken. 'Dat is de groep waar de financiële nood zo hoog is, dat kinderen in een sociaal isolement dreigen te raken.' Albert Heijn grijpt zijn 125e verjaardag aan om de groei van Stichting Jarige Job te ondersteunen. 'We willen onder medewer kers en klanten het bewustzijn vergroten dat een verjaardagsfeestje voor lang niet iedereen gewoon is', licht Marianne Pijpers, Programmamanager AH 125 jaar, toe. Albert Heijn realiseert deze steun onder meer via donaties van non-foodverjaardags- artikelen. Inmiddels belanden in totaal zo'n Oprichter Huib Lloyd:

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 6