Het beste team van AH! Wist je dat 'Ga niet ineens van de eerste naar de vijfde versnelling' 'Als ik eenmaal in het vliegtuig zit, laat ik het werk achter me' Het toernooi in het kort Geen tijd om na te denken Het vakantiegevoel vasthouden Het Albert Heijn Voetbaltoernooi 2012, voor alle medewerkers van Ahold Nederland, ging zondag 27 mei van start met 166 teams. Zondag 3 juni waren de finales. Overtuigend winnaar was Sporting Soenda, het herenteam van AH 1148 in Haarlem. De titel verdedigen Ruim de helft van de vakantiegangers denkt af en toe aan het werk. Tweederde checkt tijdens de vakantie de (zakelijke) e-mail. Eenderde heeft wel eens contact met het werk vanaf het vakantieadres. Een uitgeruste medewerker presteert beter en is in staat om op zijn beurt taken van collega's die op vakantie gaan waar te nemen.' Actieve vakanties zijn volgens Kees een uitstekende manier om de zinnen te verzetten. 'Het is ook leuk om vooraf na te denken over de invulling ervan. Door tijdens je vakantie echt met iets anders bezig te zijn, nieuwe indrukken op te doen, heb je geen tijd om over werk na te denken. Die heb je wel als je de hele vakantie in een strandstoel ligt. Ik had vandaag een vrouw op het spreekuur die vertelde dat ze bewust heel primitief ging kamperen: back to basics. De knop om. Veel wan delen en tijd doorbrengen met de kinderen. Dat is een prima manier om uit je normale beslommeringen te stappen.' Wie het vakantiegevoel te pakken heeft, houdt dat het liefst ook zo lang mogelijk vast. Maar in de praktijk is het na de eerste werkdag vaak alsof je nooit bent weg geweest. 'Wat je in elk geval niet moet doen, is zondag avond thuiskomen en maandagochtend weer aan de slag gaan', zegt Kees. 'Dan geef je jezelf een enorme klap in het gezicht. Een collega van me komt vaak op dinsdag terug van vakantie. De woensdag en donderdag is hij nog wat aan het lummelen. En op vrijdag, vaak een rustige dag op het werk, gaat hij voorzichtig weer even "proeven". Dan kom je langzaam weer in het ritme. Ga in elk geval niet ineens van de eerste naar de vijfde versnelling. Dan ben je zo weer aan vakantie toe.' 'Vakantie is voor mij zon, zee en strand. Even helemaal niks doen. M'n werk en opleiding slokken veel tijd op, dus vakantie betekent echt even opladen. In de week voor ik vertrek, ben ik meestal nog erg druk. Delegeren is niet mijn sterkste kant. Sommige dingen doe ik het liefst zelf. Dat komt ook doordat ik veel plezier heb in mijn werk en inzet wil tonen. Maar mijn hoofd zit wel eens erg vol en dat zorgt soms voor stress. Als ik een maal in het vliegtuig zit, laat ik het werk achter me. De telefoon neem ik dan ook niet meer op. Normaal ben ik in de zomer vier weken vrij. Heerlijk. Dat duurt zo lang dat ik daarna weer helemaal klaar ben om aan de slag te gaan. Dit jaar ga ik - slechts - acht dagen naar Egypte. Een klein offer voor de reis die ik aan het einde van het jaar ga maken: drie maanden backpacken In Nleuw-Zeeland. Ja, dat wordt wel even schakelen als Ik terugkom.' Lucinda van Houten (23), Teamleider Verkoopklaar, AH 1571 Dronten Boven v.l.n.r. Robin de Ridder, Elwin van Grootheest, Henk Schilder, Marlo Halatoe, Job Welling. Midden v.l.n.r. Danny Kok, Hugo Koning, Bart Klein. Liggend v.l.n.r. Amin Ouass, Dennis Woelinga. Op de foto ontbreken Milan Oskam, Paul van Steyn, Muhammet Kocabas. Dit jaar zijn voor het eerst het Fit&Fun Voetbaltoernooi en het Albert Heijn Voetbal toernooi Regio Zuid samengevoegd tot het Albert Heijn Voetbaltoernooi. In zestien heren-, twee dames- en drie gemengde poules speelden de teams de voorrondes op de complexen van amateurverenigingen USV Elinkwijk in Utrecht en VV Gemert in Gemert. Een week later ontmoetten de 24 poulewinnaars elkaar bij USV Elinkwijk voor de kwartfinale, halve finale en finale. Het Albert Heijn Voetbaltoernooi 2012 was een toernooi vol gezelligheid en sportiviteit! van keeper Elwin van Grootheest. Vanaf dat moment stond veldspeler Hugo Koning op doel. De finale werd gespeeld tegen FC Tik Tik van AH 1385 Alkmaar. Een Noord-Hollandse derby. We stonden best onder druk, maar gingen goed', vertelt Robin. 'Tien minuten voor tijd gaf Marlo Halatoe een voorzet en kopte Dennis Woelinga 'm tegendraads in. Toen was het 1-0, en dat is het gebleven.' Sporting Soenda heeft nu alle prijzen binnen die tijdens het Albert Heijn Voetbaltoernooi te behalen zijn. 'Volgend jaar hoeven we die alleen nog te verdedigen.' En de finalebeker van dit jaar? 'Die hebben we samen met onze teamfoto tussen de draaideuren van de winkel opgesteld. Zo kunnen onze klanten hem ook zien.' Twee jaar geleden eindigden ze als derde, vorig jaar als tweede. Logisch dus dat de jongens van Sporting Soenda dit jaar voor de finaleplek gingen. Robin de Ridder, controlerend middenvelder en ver dediger: 'We hadden een ander team dan voorgaande keren, maar hadden nu wel de beste selectie. We voetballen allemaal bij verenigingen en er zitten een paar goede spelers bij. Vanaf de voorrondes zeiden we dus al: we gaan de beker pakken.' Met achttien doelpunten voor en maar twee tegen liet het Haarlemse team zijn zeven tegenstanders in de voorrondes ver achter zich. De finaledag begon met een blessure

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9