Voorlopig geen Keiharde operamuziek Just looking around Met dank aan 'ons mam' Aha 8 Ruud Urlus was twee jaar geleden de eerste die de opleiding voor Commercieel Medewerker afrondde. Sindsdien heeft hij naar eigen zeggen 'de mooiste baan bij Albert Heijn'. Maar zonder moeder Loes was hij misschien wel nooit bij Albert Heijn terechtgekomen. Aan tafel Vraagbaak 'Met twee auto's en zeven vrienden reden we in de zomer van 2010 naar Italië. Letterlijk bij het passeren van de Italiaanse grens ging de airconditioning kapot. Bloedheet was het! De volgende dag: Pats! Een sterretje in de ruit, dat in no time uitscheurde tot een enorme barst. We bleven lachen, zelfs toen we de dag daarna ontdekten dat de accu leeg was, omdat we de radio waren vergeten uit te zetten. Die zondag verloor het Nederlands elftal de WK-finale van Spanje en kort daarop kregen we een telefoontje uit Nederland: de oma van mijn vriend was overleden. Samen uit, samen thuis, vond de rest van de groep, dus zijn we met zijn allen vijf dagen eerder naar huis gegaan. Het is een prachtig land, maar Italië wordt het voorlopig even niet meer voor ons.' Jorinde Beukema (21), Teamleider Verkoopafhandeling, AH 1210 Alphen aan den Rijn 'Mijn favoriete vakantiebestemming is zonder twijfel Texas (VS). In oktober 2010 waren mijn vriend en ik in Houston. We waren net geland en wilden de stad in. Ik ben een vrouw, houd van schoenen, dus we zaten al snel in een mooie schoenen zaak. Nou zijn ze in Amerika nogal enthousiast. Winkelpersoneel komt direct op je af, vraagt hoe het met je is en of ze je misschien kunnen helpen. "No, hoor", zei ik tegen dat meisje, en ik had niks in de gaten. Wel viel het me op dat ze een beetje verbouwereerd wegliep. Bij het ver laten van de winkel, lag mijn vriend in een deuk: "Weet je wel wat je zonet gezegd hebt: Nee, hoer!" Gênant! Nee, ik ben niet teruggegaan, dat durfde ik niet. De rest van de vakantie werd het netjes: No thank you, just looking around.' Chantal Reitsema (22), Teamleider Verkoopafhandeling, AH 1026 Haren 'Vorig jaar verbleef ik met zes vrienden in een appartement aan de Costa Brava in Spanje. We waren nog geen vijf minuten binnen toen de buurvrouw al aanbelde. Ze was behoorlijk boos. We verstonden haar niet, maar schijnbaar waren wij te luidruchtig. De rest van de week bleef ze aanbellen, schreeuwen, kloppen, bonken en ga zo maar door. Op een gegeven moment zagen we haar met grote speakers haar appartement binnengaan. Blijkbaar wilde ze ons terugpakken. De ochtend erna werden wij wakker met keiharde operamuziek! Op de dag voor het vertrek ging er iets mis: we hadden onszelf buitengesloten. Maar de enige weg naar binnen was via het balkon van de buurvrouw. Echt vriendelijk reageerde ze niet, toch liet ze ons erdoor. Dat vonden wij zo aardig dat we een bloemetje voor haar hebben gekocht. Ze was er echt blij mee. Misschien ook wel omdat ze wist dat wij die dag eindelijk naar huis zouden gaan Rick Meisters (17), Winkeltrainee, AH 1199 Roermond oven eten. Van AH, natuurlijk.' In die functie is Ruud vraagbaak voor klanten en collega's, verzorgt hij de aan kleding van de winkel bij feestdagen en thema's, houdt hij demonstraties van 'hoe schil je een ananas' tot 'hoe smaakt het nieuwe zuivelproduct', en organiseert hij elke woensdagmiddag een kindermiddag. 'Ik wil vooral plezier uitstralen', zegt hij. 'Klanten moeten zich thuis voelen; belang rijk in zo'n grote winkel als een AH XL.' 'Zullen we het eens ergens anders over hebben', zuchtten vader Frans en broers Erik en Mark wel eens, toen Ruud nog thuis woonde. Albert Heijn was hét gespreksonderwerp van de dag. 'Nu alleen nog op vrijdag', lacht Loes. 'Dan eet Ruud thuis.' Ruud: 'Gezellig is dat, en lekker. Vooral als we kipfilet met pesto uit de koopt. Als ze binnenkomt, pak ik die zak boontjes alvast. Dat vindt ze echt prachtig.' Toen Ruud zeventien was en een vakantie baantje zocht, zei 'ons mam': kom maar eens bij ons kijken. 'Ik werd aangenomen en anderhalf jaar later vroegen ze me of ik AH 1426 in Helmond mee wilde op starten', vertelt Ruud. 'Daar heb ik een vast contract gekregen en alle afdelingen doorlopen. Na mijn interne opleiding werd ik in 2010 de eerste Commercieel Medewerker bij AH XL 1615 in Helmond.' Ruud Urlus werkt op 12 december 2012 alweer 12,5 jaar bij Albert Heijn. Zijn moeder Loes, Medewerker Verkoopklaar bij AH 1137 in Someren, begon net iets eerder. Zij startte vijftien jaar geleden. 'Met twee halve dagen in de week', vertelt ze. 'Dat doe ik nu nog steeds, omdat ik graag onder de mensen ben. Met mijn collega's is het heel gezellig en je kunt je verhaal bij elkaar kwijt als er eens een keer iets is. De klanten? Die ken ik vaak bij naam. Someren is echt een dorp. Van een wat oudere vrouw weet ik bijvoorbeeld dat ze altijd een bepaalde zak boontjes

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 5