Vliegende partytent Wf/fy Gevaar(te) op Kreta i ft Vol gas omhoog Poolse klapzoenen Een slijmerige vriend Vliegende partytenten, op hol geslagen caravans, noodweer op de camping... Op vakantie gaat er wel eens iets mis. Soms is dat om te lachen, soms om te huilen. Acht collega's over een vakantiemoment dat ze niet snel zullen vergeten. Aha 6 ALLÉS VLIEGT, BEHALVE PE VUEGERf 7 Aha Vakantieverhalen om nooit te vergeten 'Tja, wat ging er eigenlijk niet mis vorig jaar op de kindercamping in Hoeve (NL). Na twee dagen hadden we al ruzie met de buurman, die stiekem water tapte van ons aftap- punt. Toen ik daar iets van zei was de sfeer verziekt. Ook het weer zat niet echt mee. Zo hing onze partytent ineens vier meter hoog in een boom, na een enorme windvlaag. Gelukkig schoot iedereen te hulp, behalve onze buurman. Hij was van mening dat de vliegende partytent schade had veroorzaakt aan zijn auto. Of ik even een schadeformulier wilde invullen. Op de laatste dag moesten we de caravan inpakken, terwijl het hoosde. In alle drukte vergat ik de krik, maar daar kwamen we pas thuis in Berkel en Rodenrijs achter. Mijn collega's vonden het al vreemd: "Jij, kamperen?!" Toch wil ik volgend jaar een nieuwe poging wagen.' Peter van Malssen (34), Supermarktmanager, AH 1605 Pijnacker 'Het was op Kreta. Samen met een vriend wilde ik een scootertje huren. "Doe maar de zwaarste", zeiden we tegen de verhuurder. "Dan kunnen we er mooi samen op." We schrokken wel toen we het gevaarte zagen, maar dachten: het zal wel oké zijn. Na wat papierwerk konden we op weg. Lekker toeren. Maar wat ging hij hard! Wat was hij groot! En wat stuurde hij moeilijk! Soms moesten we drie of vier keer steken om een bocht te nemen. Maakt niet uit, we hadden lekker gereden en waren heerlijk uitgewaaid. 's Avonds in de hotelkamer belden we naar het thuisfront. "Wat voor een scootertje was dat dan?", wilden ze gelijk weten. "Nou, iets met 120 cc...", zeiden wij. Even was het stil aan de andere kant van de lijn, toen barstte het los: of we helemaal gek waren geworden. "Dat is geen scooter, maar een motor!"' Marike Teunissen (33), Teamleider Verkoopafhandeling, AH 1475 Son en Breugel 'In 2002 gingen we voor het eerst met de caravan op vakantie. Naar Castellana in Zuid-Frankrijk, via de Route Napoléon. Een prachtige route! Al hebben mijn vrouw en de kinderen er niets van gezien. Die zaten met hun handen voor de ogen van schrik. Smalle weggetjes langs gapende afgronden; niet echt ideaal voor een caravanDe vakantie was top, maar eindigde bijna alsnog in een drama! Op de dag van vertrek moesten we een heel steile weg oprijden, voordat ik bij de receptie kon parkeren. We stapten uit. Even plassen en dan terug naar Nederland. Totdat mijn zoon ineens riep: "Pa, de caravan!" Ik rende naar de auto, dook erin, kreeg de sleutel in het contact en gaf vol gas. Net voor een steile afdaling richting kampeerveld, kregen de banden grip. De jaren daarna ging er op vakanties heus nog wel eens iets mis, maar de handrem ben ik nooit meer vergeten.' Jan van Middelkoop (54), Kwaliteitsmedewerker, AH 1286 Hardinxveld-Giessendam 'Tijdens een wandeling door Gdansk stopten mijn vrouw Loes en ik bij een heel mooi huisje. Typisch Pools: groen geverfd, een houten balkonnetje, bloem bakken vol kleurige bloemen. Toen ik foto's aan het maken was, stond er een oudere vrouw op het balkon. Zij hoorde ons Nederlands praten en riep in gebroken Duits "kom maar naar boven!" Leuk, dacht ik, ik mag in huis ook wat plaatjes schieten. Eenmaal binnen, begon die mevrouw ons uit- bundig te zoenen. Haar zoon omhelsde ons. We moesten gaan zitten; er stond koffie klaar en allerlei lekkers. Wat een gastvrij volk!, dachten wij nog. Totdat er werd aangebeld... Voor de deur stond een Nederlands echtpaar, Kennissen van de Poolse vrouw, die ze vandaag weer zou zien, voor het eerst na 20 jaar...' Ide van der Geest (63), AH Business Services Stores, Hoofdkantoor Zaandam 'Veertien jaar jong was ik en net als elk jaar gingen we met de hele familie kamperen in Zuid-Frankrijk. Op een avond zat ik met mijn zeven broertjes en zusjes en mijn ouders voor de grote tent toen ineens een van mijn broertjes kwam aangerend. Hij huilde en was helemaal in paniek. "Een slak!!!" riep hij en hij spuugde. Het was heel zielig, maar tegelijk ook heel komisch, dus wij moesten vreselijk lachen. Vooral toen bleek wat er aan de hand was: een naaktslak was in zijn beugeldoosje gekropen. Mijn broertje had zijn beugel gepakt, in zijn mond gedaan en tegelijkertijd dus ook dat slijmerige beest. Echt smerig! Mijn moeder was kwaad dat wij zo moesten lachen. Voor straf kregen we die avond geen chips; dat weet ik nog goed Marieke Dwars (22), Teamleider Verkoopklaar, AH 1131 Schagen

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4