Nieuwe smaken bij Albert Heijn Even voorstellen: de zes nieuwe AH Pizza's Smaken veranderen en Albert Heijn verandert mee. Alle productgroepen in het schap Maaltijdgemak zijn daarom uitgebreid onder de loep genomen, waaronder de AH Pizza's. Het resultaat: verbeterde producten, zowel qua smaak en samenstelling als qua uitstraling. 'Klanten willen een tomaat kunnen herkennen.' Traditionele recepten Aha 4 Over smaak valt niet te twisten Omzetstijging PUUR en VERS, maar vooral erg lékker Maaltijdsalades, pastamaaltijden, dagverse maaltijden, stoommaal- tijden en pizza's: Albert Heijn heeft van alle supermarkten in Nederland het grootste assortiment kant- en klaarmaaltijden. Klanten kiezen steeds vaker voor gemak, maar ze worden ook steeds kritischer. Voedsel moet puur zijn, vers, het liefst duurzaam geproduceerd én scherp geprijsd. Uit onderzoek is gebleken dat kant-en-klaarmaaltijden vaak worden gezien als niet lekker, duur en ongezond. 'Met die resultaten moesten we natuurlijk iets doen', zegt Categorymanager Maaltijdgemak Jeroen Dekkers. AH Pizza margherita, met tomaat en kaas 4,99) AH Pizza prosciutto e pancetta, met Italiaanse ham en spek 5,49) AH Pizza pollo e asparagi, met kip en asperges 5,49) AH Pizza salmone, met gerookte zalm 5,49) AH Pizza spinata romana, met Italiaanse gedroogde vleeswaren 4,99) AH Pizza bianca, met gorgonzola, provolone en grana padano 4,99) Wil je zelf de vernieuwde pizza's proeven? Met de coupon krijg je 1,- korting op een verse AH Pizza. De coupon is alleen te gebruiken in combinatie met je AH Bonuskaart. 'Ook al is een deel van die resultaten gebaseerd op vooroordelen. Blijkbaar hebben dit soort maaltijden een slecht imago. Dat wilden we echt doorbreken. Smaak moest weer op de eerste plaats komen.' Ongeveer een jaar geleden is Albert Heijn gestart met het aanpassen van het schap Maaltijdgemak. De producten moesten beter aansluiten bij de ver anderende wensen van klanten. Zowel culinaire experts en productontwikkelaars als consumenten kregen een rol bij het verbeteren van de producten. Uitgangspunt: een optimale combinatie van houdbaar heid, vers, puur en smakelijk. 'Smaak is ongelooflijk belangrijk bij een maaltijd', weet Productontwikkelaar Andreas Oerlemans. 'Eten is natuurlijk functioneel, maar het is ook genieten en emotie. Het moet vooral lekker zijn.' Tegelijkertijd willen klanten af van het gevoel dat kant-en-klaar niet goed voor ze zou zijn. 'Daarom zijn we op zoek gegaan naar de lekkerste oorspronkelijke recepten voor de gerechten', zegt Jeroen. 'Eten, zoals het ooit bedoeld is, met zo min mogelijk andere toevoegingen.' Zo werd bij de ontwikkeling van de zes nieuwe varianten pizza's stap voor stap gezocht naar de klas sieke, traditionele recepten en de juiste ingrediënten. 'Dat begint met de bodem', legt Andreas uit. 'Als die niet goed is, wordt het geen toppizza. We vonden een Italiaanse leverancier die het deeg op de klassieke wijze maakt en kneedt en op de traditionele manier afbakt in een steenoven. Er zit nu onder andere minder zout VI.rZZ.-nr «dfDondf jjmct Medewerker Verkoopklaar Dennis Boschman, AH XL 1385 Alkmaar, heeft onlangs het schap Maaltijdgemak omgebouwd in de winkel. 'Er is een nieuw assortiment pizza's, maar ook allerlei nieuwe maaltijdsalades. De verpakking van de pizza's oogt veel aantrekkelijker, het schap ziet er een stuk stralender uit. Zelf eet ik vaak een pizza als ik 's avonds moet werken. Die met ham spreekt mij persoonlijk zeer aan, erg lekker. Pizza is echt een avondproduct. Klanten die laat binnen komen, nemen ze graag mee. Ik vind het heel X goed dat Albert Heijn steeds iets nieuws aanbiedt. Neem nou die maaltijdsalades: dat was altijd al een toppertje, zeker 's zomers als mensen vanaf het strand komen en snel iets gezonds willen. Nu is er nóg meer keus, zoals Marokkaanse kip, of champignons kaas. Heerlijk!' Dennis Boschman in de pizza's, en voor het beleg en de garnering worden alleen de allerlekkerste, verse ingrediënten gebruikt. Klanten willen een tomaat wel kunnen herkennen.' schap Maaltijdgemak nog meer onder de "\rpbi_ aandacht te brengen, wil Jeroen de komende - tijd acties inplannen en proeverijen organiseren. 'Maar onze belangrijkste ambassadeurs zijn natuurlijk onze collega's in de winkels', vult Andreas aan. 'Iedereen zou eigenlijk zo'n nieuwe pizza moeten proeven. Dus: word fan en sprea,dtheword\'M Hoe weet je of je de juiste smaak te pakken hebt? Andreas: 'Smaak wordt beïnvloed door een combinatie van alle zintuigen. Alles speelt mee: mond, neus, ogen en zelfs je oren. Iets knapperigs, maar ook een zacht gevoel of frisse smaak zorgen voor het juiste mond- gevoel. Ook de geur heeft grote invloed op wat je proeft. Verder moet het gerecht er aantrekkelijk uitzien en is het geluid van belang. Iets knapperigs moet je wel kunnen hóren. Als dat allemaal klopt, benader je de juiste smaak, hoewel over smaak uiteindelijk natuurlijk niet valt te twisten...' Culinaire experts, van Italiaanse toprestaurants tot deskundigen in de supermarktwereld, gaven een positief oordeel over de nieuwe pizza's van Albert Heijn. Daarna kwam de ultieme test: het klanten-proefpanel. 'Specialisten zijn belangrijk,' zegt Andreas, 'maar het zijn uiteindelijk onze klanten die het laatste woord hebben.' Uniek: het proefpanel moest een hele pizza eten om te kijken of ze de pizza ook bij grotere hoeveel heden nog steeds lekker bleven vinden. 'Gelukkig waren ze erg enthousiast. Zowel over de smaak, de uitstraling, en de verpakking. Vooral de "versbeleving" van de pizza scoorde bijzonder hoog. Goed om te horen, want consumenten vinden versheid één van de belang rijkste aspecten bij een pizza.' Korting êl,-per pizza. Geldig van 2 t/m 15 juli 2012. Geldt voor de 6 verschillende pizza's in doos. Korting niet geldig in combinatie met andere acties. Te gebruiken in combinatie met je AH Bonuskaart. De vernieuwde pizza's liggen sinds week 17 in het schap. Sindsdien vond een omzetstijging van twintig procent plaats. 'Dat is natuurlijk geweldig', zegt Jeroen. 'Het is altijd spannend of klanten nieuwe producten gemakkelijk kunnen vinden.' Om de veranderingen in het

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 3