Zwoele zomerverhalen, mystieke sprookjes, realistische vertellingen en herkenbare songteksten. Verschillende collega's vinden het leuk om ons te boeien met hun verhalen en zetten deze graag op papier. En ze hebben er talent voor! 'ER IS EEN REDELIJK "LACHWEKKEND" BOEKJE ONTSTAAN' 'IK HEB AL BEST VEEL INTERVIEWS GEDAAN' 'SCHRIJVEN IS LEUK EN SPANNEND' 'IK HEB AL ZO'N 125 BOEKEN VERKOCHT' 'MIJN TEKSTEN GAAN OVER HAAT EN LIEFDE' De schrijvers van Albert Heijn Wie: Evert van Welie (37), Kwaliteitsmedewerker, AH 1134 Ridderkerk Wat: Een man zoals ik 'Ruim een jaar geleden plaatste ik wat korte schetsen uit mijn dagelijks leven op sociale media. Gewoon, voor de lol. Ik zie zo veel om me heen gebeuren. Van een klant die paniekerig het thuisfront belt tot een stel in de trein dat het voor je ogen uitmaakt. Ongelooflijk toch? Veel mensen reageerden op mijn stukjes. Iemand vroeg me als columnist. Toen dat niet doorging, kwam ik op het idee van een verhalenbundel. Zo is een redelijk "lachwekkend" boekje ontstaan. Met hulp geschreven, want zelf ben ik dys lectisch. Tegenwoordig plaats ik iedere dag een stukje op internet. Meestal schrijf ik er twee of drie tegelijk, bij elkaar een uur per week. Nog steeds krijg ik veel leuke reacties. Juist door die wisselwerking heb ik er nog steeds heel veel lol in.' 'Een man zoals ik' van Evert van Welie is verkrijgbaar via www.freemusketeers.nl en kost 15,95. Autisme heb opgezet om politiek en onderwijs te beïnvloeden. Schrijven heb ik altijd al leuk gevonden. Dit boek heeft me bij elkaar twee weken gekost. Weinig collega's weten ervan af. Het onderwerp spreekt lang niet iedereen aan. Sinds de verschijning ervan ben ik geïnterviewd door het Noordhollands Dagblad, Trouw en Radio 1. Bij een congres voor passend onderwijs kregen de sprekers mijn boek cadeau. Ik kreeg het advies een afspraak te maken met de Vaste Kamercommissie Onderwijs. Ik wacht nu op een uitnodiging.' 'Gewoon?! Passend?! Onderwijs?!' is verkrijgbaar via www.gewoonpassend onderwijs.nl en kost 16,95. Wie: Lenie Rademaker (47), Ambtelijk Secretaris Medezeggenschap, Hoofdkantoor Zaandam Wat: Gewoon?! Passend?! Onderwijs?! 'Mijn zoon heeft autisme. Toen hij naar de zesde school op rij ging, dacht ik: dit verhaal moeten meer mensen lezen. De ontwikkeling van kinderen is mijn passie. In mijn boek beschrijf ik mijn zoektocht naar scholen en de acties die ik als vrijwilliger samen met de Nederlandse Vereniging voor Wie: Thea Spoelstra (49), Redacteur Editorial Services, Hoofdkantoor Zaandam Wat: Isaaria 'Tijdens een Loopbaan Oriëntatie Training van Albert Heijn ontdekte ik mijn plezier in schrijven. Vervolgens schreef ik jaren lang korte verhalen tot ik me eens aan een boek wilde wagen. Inspiratie genoeg: een puberdochter en mijn eigen herinneringen aan de pubertijd. Daaruit ontstond Isaaria. Het verhaal gaat over de veertienjarige Isabel die een dagboek bijhoudt om dit ooit te kunnen laten lezen aan haar spoor loos verdwenen moeder. Ik heb het boek in fases geschreven, soms wekenlang fanatiek en dan een aantal maanden niet. Bij elkaar kostte het me zo'n drie jaar. Een collega wees me op een wedstrijd van een uitgeverij. Mijn kans! De kinderjury koos mijn boek uit acht nominaties. Ik stond te springen toen ik het hoorde. Maar de echte beloning waren alle complimenten daarna. Van een meisje dat nooit las tot de ontroerde moeder van een collega. Nu werk ik aan een vervolg. Schrijven is leuk en spannend, vooral omdat ook ik niet weet wat eruit komt.' Wie: Caroline Baan (20), Teamleider Verkoopafhandeling, AH 1609 Rijssen Wat: Dierenvriendjes en het verdwenen varken (4-8 jaar) 'Ik ben creatief, heb altijd ideeën in mijn hoofd en maak kinderen graag enthousiast om te gaan lezen. Afgelopen jaar liep ik stage als derdejaars Pabo studente en bedacht verhaaltjes waarin door mijzelf gehaakte beestjes een rol speelden. Kinderen konden tijdens het luisteren meespelen. Zo ontstond het idee van een voorleesboek. Voor de illustraties vroeg ik een oud-leerling van mijn eigen basisschool. In het boek wisselen humor en verdriet elkaar af. Zo zegt een dierenvriendje zonder na te denken iets onaardigs tegen het varken, waarna het varken verdrietig wegloopt en de andere dieren het gaan zoeken. Kinderen leren daarvan. Mede dankzij een signeersessie bij Albert Heijn heb ik al zo'n 125 boeken verkocht. Ik krijg leuke reacties van klanten. Inmiddels heb ik al weer ideeën voor een tweede boek. Dit keer voor oudere kin deren, want ik geef nu les in groep acht.' 'Dierenvriendjes en het verdwenen varken' is verkrijgbaar via www.boekscout.nl en kost €16,95. Wie: Clint Mangal (27), Magazijn medewerker en Opleider, DC Geldermalsen Wat: De Overlever 'Ik was vijftien, basketballer en op het veld klonk altijd een gettoblaster. Zo ontstond mijn passie voor muziek. In de loop der jaren bouwde ik een professionele studio. Daar heb ik mijn mixtape, een cd met losse nummers, opgenomen. Zonder hulp van een platenmaatschappij. Tekst, achtergrond muziek, image, alles is zelf bedacht. De teksten van mijn songs gaan over haat en liefde. Ondanks alles wat ik meegemaakt heb in mijn leven, ben ik altijd doorgegaan. Mijn videoclip is binnen een dag door 170.000 mensen bekeken. Dat is nog nooit voorgekomen. Inmiddels ben ik zeven dagen per week bezig om mezelf te promoten. Ik doe mee aan wedstrijden en heb binnen kort mijn eerste betaalde optreden. Het is wel druk en ik moet iedere dag heel strak indelen. Werken doe ik graag. Maar ja, tegelijkertijd wil ik ook in mijn studio zijn.' 'De Overlever' is gratis te downloaden via www.clintmangal.nl. 'Isaaria' van Thea Spoelstra is verkrijgbaar via www.uitgeverij boomhut.nl en kost 14,95.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 11