mijn laatste werkdag Petra Guldemeester werkte zo'n twintig jaar bij AH 1232 Hoofddorp. Ze had als caissière een vaste klantenkring met wie ze een hechte band opbouwde. 'Ik was naast kassamedewerker soms ook "maatschappelijk werkster" en "psychiater".' Fans Liefde voor het vak Aha 16 i *at'. Wie: Petra Guldemeester (61) Wat: Caissière Waar: AH 1232, Hoofddorp In dienst: 1 oktober 1992 Uit dienst: 31 december 2011 Petra begon bijna twintig jaar geleden als herintreedster. 'Ik had vroeger wel in een winkel gewerkt, maar dat was voordat de kinderen geboren waren. Ik vond het heel spannend om weer te gaan solliciteren.' Die angst bleek onterecht, want Petra werd meteen aangenomen. 'Ik heb overal in de winkel gewerkt en heb het overal naar mijn zin gehad. Maar toen ik na een paar jaar achter de kassa terechtkwam, bleek ik daar helemaal op mijn plek te zitten.' Het contact met klanten ging haar erg goed af. Zo goed zelfs, dat ze binnen een paar jaar een groep 'fans' had. Klanten die altijd bij Petra in de rij gingen staan om af te rekenen. 'Ik heb met die klanten een hechte band opgebouwd. Ik maakte altijd een praatje en sommige mensen stortten hun hart bij mij uit. Zelf heb ik ook het nodige meegemaakt, dus ik had altijd een troostend woord klaar. Ik heb zo veel bijzondere verhalen gehoord, verdrietige én vrolijke. Ik kan er een boek over schrijven.' Op 31 december 2011 ging Petra met vervroegd pensioen. Dat klanten en collega's haar erg waardeerden, blijkt wel op Petra's afscheidsfeest. 'Ik vond het een van de meest bijzondere dagen uit mijn leven. Alle lieve woorden, liedjes, cadeaus en bloemen, het was echt over weldigend. Er was zelfs een klant die een gedicht voor me had geschreven. Ik kan nog emotioneel worden als ik eraan denk.' Petra vond haar afscheidsfeest een goede afronding van een mooie periode. 'Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en heb altijd met hart en ziel ge werkt. De laatste jaren heb ik geprobeerd om de liefde voor het vak over te brengen op jongere collega's. Als dat dan lukte, was ik dolgelukkig.'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9