'Er hangt een jonge, dynamische sfeer' koffie aan te kleden' 'Meer ruimte om mijn Albert Heijn Onlangs is de eerste vernieuwde Albert Heijn to go geopend, op station Zuid/WTC in Amsterdam. Het nieuwe assortiment is vooral gericht op directe consumptie. De nadruk ligt op vers, gezond, lekker én snel. 'Klanten moeten met een positief gevoel en extra energie hun reis vervolgen.' Inspelen op de stemming van de klant Aha 12 Digital bites 13 Aha Albert Hefjn Albert Heijn De vernieuwde Albert Heijn to go is fris, energiek en dynamisch. Het is absoluut geen boodschappenwinkel meer. Je komt er voor verse, gezonde producten, heerlijk belegde brood jes, vers plaatgebak, fruitsappen en de geur van versgebrande koffie in verschillende varianten. Snel je ontbijt, lunch of avond maaltijd samenstellen, betalen en dan weer verder. Joyce Bierman is Concept Director bij Albert Heijn en verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de nieuwe formule. Ze vertelt over de achtergrond van het nieuwe, maar vooral eigentijdse concept. 'Mensen hebben het steeds drukker. Daardoor verschuiven de maaltijdmomen ten. Ze ontbijten minder thuis en vaker onderweg. De behoefte aan maaltijden die direct gegeten kunnen worden, neemt daardoor sterk toe. De oude AH to go vol deed daar deels aan, maar was tegelijker tijd een mini-supermarkt waar je ook boodschappen voor later deed. Dat hebben we in de nieuwe formule losgelaten.' Je kunt bij de vernieuwde Albert Heijn to go nog steeds terecht voor stoommaaltijden, pizza's en salades, maar de nadruk ligt vooral op directe consumptie. 'Daarom hebben we het een en ander aan het assor- timent toegevoegd', legt Joyce uit. We hebben nu bijvoorbeeld ook handige cups met maaltijden, zoals pasta's, rijstmaal- tijden en soepen. Je kunt ze zowel warm als koud kopen, dus om direct op te eten of om mee te nemen naar huis.' Bij de ingang van de winkel wordt verder drie keer per dag een wisselende 'mealdeal' aangeboden. Bijvoorbeeld een broodje met een flesje sap voor een speciale prijs. 'Dat is de snelste oplossing voor het moment van de dag.' Klanten positieve energie voor onderweg geven, is de missie die Albert Heijn voor ogen heeft met de vernieuwde Albert Heijn to go. 'En daar is werkelijk alles op afge stemd', vertelt Joyce. 'Kijk en luister zelf maar eens: de muziek en verlichting worden bijvoorbeeld steeds aangepast aan het moment van de dag. Alles om op een prettige manier in te spelen op de stemming van de klant.' Over de nieuwe uitstraling van de winkel is goed nagedacht. 'Wat we willen voorkomen is verwarring over wat mensen kunnen verwachten in een Albert Heijn to go. We maken wel gebruik Paul Engels 'De uitstraling van de winkel is fris, helder en nieuw', vindt Paul Engels, Medewerker van de vernieuwde Albert Heijn to go 5703 in Amsterdam. 'Het buurtwinkelgevoel is weg. Er hangt nu een jonge, dynamische sfeer.' De reacties van klanten zijn ver deeld volgens Paul. 'Van heel positief tot onwennig, maar de meeste mensen zijn enthousiast. Vooral over de frisse uitstra ling. Voor sommige vaste klanten is het nieuwe assortiment wel even wennen. We zitten bij een kantorenpark en de klanten die bij ons hun boodschappen haalden voor de bedrijfslunch grepen mis. Speciaal voor hen verkopen we nu losse broodjes en allerlei soorten beleg. Ook van de mede werkers wordt een positieve uitstraling verwacht. Iedereen is opgewekt en vrolijk en zorgt dat de klant blij de deur uit gaat. En dat werkt! Als je een vaste klant vraagt of het appeltje van gisteren lekker was, wordt dat gewaardeerd.' van de sterke merknaam Albert Heijn, omdat de kwaliteit van de producten zeer gewaardeerd wordt, maar kiezen voor een andere uitstraling van de winkel. Daarnaast hoort bij de doelgroepen waar we ons op richten, mensen die regelmatig de winkel passeren, een andere stijl dan bij het supermarktconcept.' positieve impuls te geven.' Op de mobiele site van Albert Heijn to go vind je vervol gens winkelinformatie en worden klanten uitgebreid om feedback gevraagd over allerlei onderwerpen. Dit om de winkel steeds te blijven verbeteren. De snelheid waarmee alle Albert Heijn to go's aan- gepast worden naar de nieuwe uitstraling, is afhankelijk van het succes van de winkel in Amsterdam. 'Maar in 2012 komen er in Nederland tussen de vijf a tien Albert Heijn to go's in de nieuwe stijl bij, eigentijds en helemaal gericht op gemak. Ook willen we de eerste to go's in Duitsland openen.' de Albert Heijn to go.' De vernieuwingen vindt ze een echte verbetering. 'De winkel is nu vooral gericht op directe consumptie. Fijn voor mij, want de dagelijkse boodschappen haalde ik er toch al niet. Er is nu echt goede koffie en er zijn lekkere verse broodjes. Daarbij is er ook meer ruimte gemaakt om even rustig je koffie "aan te kleden" en oogt het gezelliger door de nieuwe inrichting. De medewerkers zijn daarnaast ook nog eens aardig: ze nemen de tijd voor je en maken een praatje. Zo mogen ze mij wel in alle Albert Heijn-winkels helpen.' Niet alleen de winkel is helemaal ver nieuwd, de nieuwe Albert Heijn to go is tegenwoordig ook digitaal bereikbaar. Joyce: 'Mensen zijn steeds meer digitaal ingesteld. Daar wilden we op inspelen. Speciaal voor de klant hebben we daarom iedere dag nieuwe "digital bites"; QR-codes naar verschillende sites met filmpjes, plaatjes, puzzels en muziek. De QR-codes vind je overal in de winkel op ronde kartonnen schijfjes en ze worden iedere dag ververst. Alles om je een Jessica Veerman 'De nieuwe Albert Heijn to go is precies wat ik 's ochtends nodig heb', zegt klant Jessica Veerman. Zelf werkt ze in Amsterdam Zuid waar ze dagelijks vanuit het centrum met de metro naar toe rijdt. 'Ik ben vaak wat gehaast, neem dan niet de tijd om te ontbijten en dat moet dus onderweg gebeuren. Een croissantje met kaas en koffie haal ik dan doorgaans bij

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 7