VT ff' EK-campagne van Albert Heijn Robben is in bloedvorm' Over enkele dagen barst de strijd los. Niet alleen in Polen en de Oekraïne, maar zeker ook bij ons thuis op de bank, in de kroeg of op een plein in de binnenstad. We steunen 'onze' mannen door dik en dun. Maar wie weet er eigenlijk het meeste van voetbal? Wie voorspelt de uitslagen van Oranje het beste? Zijn het de mannen of de vrouwen? Speciaal daarvoor organiseert Albert Heijn de 'mannen tegen de vrouwen'-pool. 'De bal is rond' Sjaaltjes, bretels en hoeden Door de ogen van Oranje Haar hele leven houdt ze al van voetbal. Danielle Fleischacker, Medewerker Verkoop bij AH 1238 in Breda, kan zich vooral de wedstrijd van Oranje tegen Argentinië in 1996 dan ook goed herinneren. 'Ik was op vakantie in Luxemburg en we keken de wedstrijd in een café. Iedereen ging uit z'n dak toen we wonnen. Vooral omdat we zo mooi speelden.' Ook dit jaar kijkt Danielle de wedstrijden van Oranje met vrienden in een café, aan de Grote Markt in Roosendaal. 'We gaan ver komen, met Sneijder, die altijd voor de bal gaat, en Afellay als sterspelers. We zitten in een lastige poule met Duitsland en Portugal, maar we ieder team Wat is hét Oranje-moment van Dennis van Delft, Medewerker Verkoopklaar bij AH 1419 in Duiven? De halve WK-finale Nederland-Uruguay in 2010! 'Dat was echt één groot feest', vertelt hij. Samen met z'n vrienden keek hij naar de wedstrijd, biertje erbij, lekker ontspannen. Ook dit jaar is hij er weer helemaal klaar voor. 'Ik heb er vertrouwen in, maar het wordt wel lastig. Gelukkig is Robben in bloedvorm. Als we winnen, en daar ga ik wel van uit, dan reis ik het liefst meteen af naar Polen om erbij te zijn. Maar een reisje naar Amsterdam voor de huldiging zou ook leuk zijn... d We hebben een wereldelftal, alles is mogelijk.' Danielle Fleischacker De STRIJD kan beginnen! Wuppies, welpies en beesies. Je zag ze overal; in auto's, cafés, op scholen en kantoren. Heel Nederland wilde er eentje hebben. Na drie succesvolle voetbalcampagnes heeft Albert Heijn dit jaar bewust voor een ander soort campagne gekozen. Zónder knuffels. Rhea de Bies, Themamanager Massacommunicatie Media, is daar trots op. 'We willen altijd onderscheidend zijn', vertelt ze. 'Daarom komen we dit jaar juist met iets anders. Tijdens dit EK voetbal willen we voor ééns en voor altijd de oerstrijd tussen mannen en vrouwen beslechten. Ik ben heel benieuwd welk geslacht de uitslag van de wedstrijden van het Nederlands elftal het beste kan voorspellen!' Op zaterdag 2 juni is de uitzwaaiwedstrijd van Oranje, tegen Noord-Ierland. Dan kan de strijd beginnen. 'Via www.facebook.com/ albertheijn kun je meedoen aan een pool. Geen ingewikkeld gedoe met lange lijsten en teams waarvan je geen speler bij naam kent. Nee, gewoon per wedstrijd van Oranje de stand voorspellen. Wij houden de scores bij en geven vóór de wedstrijd al aan wat anderen denken. Natuurlijk hoor je na de wedstrijd of het de mannen of de vrouwen waren die de uitslag het beste voorspeld hebben', vertelt Rhea. 'Om iedereen te laten zien wat jij denkt dat de uitslag wordt, verkoopt Albert Heijn speciale sjaaltjes, bretels en hoeden: met een schuifsysteem waarmee je de stand kunt aangeven! Voor slechts drie euro per item kunnen klanten hiermee leuke gesprekken en discussies losmaken op straat, op kantoor of op school. En dat is nou precies wat we willen.' Natuurlijk heeft niet iedereen evenveel verstand van voetbal. Ook daar is iets op gevonden. Speciaal voor Albert Heijn heeft Panini, wereldleider op het gebied van verzamelplaatjes, een speciale editie van hun verzamelalbum gemaakt. Voor slechts 1,49 koop je het boek met daarin niet alleen ruimte voor de voetbalplaatjes, die je gratis kunt sparen tijdens het EK, maar ook statistieken en andere informatie over voetbal, vanuit het perspectief van Oranjelegendes. Zij geven informatie over alle tegenstanders van Oranje, vertellen leuke weetjes en geven tips. Het boek heet dan ook toepasselijk: 'Het toernooi door de ogen van Oranje'. 'Ouders kunnen het bij voorbeeld gebruiken om hun kennis te ver groten voor de pool', legt Rhea uit. 'Maar het is vooral leuk voor vaders die in hun jeugd al voetbalplaatjes van Panini spaarden. Kinderen kunnen in het verzamelalbum hun eigen schoolvoetbalteam samenstellen met MyPanini Oranje-voetbalplaatjes. Het Oranje-droomteam van de toekomst!' Naast de sjaaltjes, bretels, hoeden en speciale Panini-verzamelboeken verkoopt Albert Heijn ook een modieus jurkje van het merk Supertrash voor de dames, en een KNVB-voetbalshirt voor de heren. 'De hele maand juni kleurt heel Nederland Oranje', hoopt Rhea. 'Iedereen in jurkjes van Supertrash en KNVB-shirts, aange kleed met onze sjaaltjes, bretels en hoeden natuurlijk!' Het Nederlands elftal moet natuurlijk nog wel door de eerste ron de komen. Rhea: 'Maar daar gaan we wel van uit. Ik verwacht dat de strijd écht gaat losbarsten, zowel thuis als op het voetbal veld, tot de finale aan toe!' Lukasz Duzowski, Magazijnmedewerker DC Pijnacker, is een blij mens. Het EK vindt dit jaar plaats in zijn geboorteland Polen. 'Een mooie kans voor ons team en de toekomst van het Poolse voetbal', zegt hij. Toch is hij ook voor het Nederlands elftal, vooral door het mooie combinatiespel. 'Ik zat tijdens het WK in 1998 al aan de buis gekluisterd, toen Bergkamp zo prachtig scoorde tegen Argentinië. Nederland maakt dit jaar zeker kans om te winnen, maar dan moeten ze wel goed samen spelen. Voor Polen wordt het moeilijk, maar de bal is rond. Ik ga met vrienden kijken, thuis of in de kantine van de club waar ik zelf voetbal. Fijn, want ik ben voor twee teams. Voor wie ik ben als ze tegen elkaar moeten spelen? Daar geef ik geen antwoord op, haha!'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 3