Je bent dan wel een Albert Heijner, maar je bent niet de directeur van Albert Heijn. Wat zou je doen als je dat wel was, al was het maar voor een dag? dan maakte ik de winkels veel duurzamer* dan kreeg iedere medewerker een opleiding productkennis' dan stuurde ik iedere manager dagelijks langs zijn medewerkers' dan zou ik de kloof tussen het hoofdkantoor en de winkels willen verkleinen' dan liet ik duidelijk zien hoe belangrijk mijn medewerkers zijn' 1986 1987 Aha 10 albert 2001 2002 11 Aha Als ik de baas van 'Als ik de directeur was, zou ik onderzoeken hoe Albert Heijn nog duurzamer kan worden. Het zal niet direct geld opleveren, maar Albert Heijn laat wel zien dat het meewerkt aan het verbeteren van de wereld. Uiteindelijk zou ik willen dat er van elk product in de winkel een biologische variant verkrijgbaar is. Mensen zullen bewuster gaan kopen en zo voeden wij de klant een beetje op. Ik zou geen producten meer verpakt willen hebben in die harde, plastic bakjes. De appelflappen kunnen in de plastic zakjes die we al gebruiken. Ook worden dan de vleesbakjes in verschillende formaten gemaakt, zodat we geen halflege bakjes meer in de koeling hebben.' Eefje Klinkenberg (22), Medewerker Verkoop, AH 1353 Haarlem 'Medewerkers in de winkel zijn ons visitekaartje. Een klant moet op een medewerker afstappen met het idee: daar staat een specialist die trots is op zijn afdeling en alles weet over de produc ten. De klant ziet drie soorten tomaat liggen en vraagt welke het best past bij een gerecht. De medewerker geeft uiteraard een prima antwoord omdat hij een paar keer per jaar een opleidingsdag over zijn producten bezoekt, eventueel op locatie, en elke twee weken een nieuwsbrief ontvangt met alle informatie over de producten die op dat moment in de winkel verkrijgbaar zijn. Zo ontstaat er een andere manier van werken.' Annet Heere (55), Category Assistent AGF, Hoofdkantoor Zaandam 'Iedere manager zou elke dag zijn gezicht moeten laten zien op zijn afdeling, al is het maar vijf minu ten. Zo toon je dat je medewerkers meetellen. Ook de collega's van het hoofdkantoor moeten regelmatig langskomen op het distributiecentrum om te zien wat hier gebeurt. Soms worden er nieuwe ideeën bedacht die wij moeten uitvoeren, maar die in de praktijk niet werken. Sinds kort volgen we bijvoorbeeld de cursus "Gezond werken". We moeten ervoor tekenen dat we de cursus hebben gedaan. Dit wordt door velen gezien als een manier van Albert Heijn om onder verplichtingen uit te komen, mocht er iets met je gebeuren. Dat wantrouwen zou een stuk minder zijn als de bedenkers vaker hun gezicht laten zien op de werkvloer, denk ik. Dan krijg je meer het idee dat de cursus voor onszelf is bedoeld.' Abdella Jmilou (37), Magazijnmedewerker, Distributiecentrum Zaandam Albert Eefje Klinkenberg Heijn Johan Maas was Annet Heere Babs Hendriks-Swier J 'Ik ben op mijn zestiende begonnen als caissière bij Albert Heijn, en inmiddels adviseer ik onder meer de marketingafdeling op het hoofdkantoor over de praktische uitvoerbaarheid van hun plan nen in de winkels. De belevingswereld van het hoofdkantoor en die van de winkels verschillen nogal. Die kloof zou ik willen verkleinen. Zaken die op het hoofdkantoor klein lijken, kunnen in de winkels een grote impact hebben en enorm veel energie kosten. En andersom. Als we elkaars wereld en werk leren kennen, krijgen we meer begrip voor elkaar en kunnen we meer bereiken.' Babs Hendriks-Swier (28), Specialist Business Services Stores, Hoofdkantoor Zaandam Abdella Jmilouj 'Als directeur zou ik regelmatig op de winkelvloer te vinden zijn, net als de oude Albert Heijn vroeger deed toen mijn opa in de winkel werkte. Hij kwam zelf een kinderwagen afleveren toen mijn vader in 1920 geboren werd. Het waren de crisis jaren, hij wist waaraan zijn personeel behoefte had. Albert Heijn is nu onpersoonlijker, vind ik, terwijl je je juist kunt onderscheiden door veel meer interactie tussen het hoofdkantoor en de winkelvloer te organiseren. Geef je mensen com plimentjes, laat zien hoe belangrijk je medewerkers zijn, heb oog voor elkaar. Die betrokkenheid die er vroeger was, die wil ik graag terug zien.' Johan Maas (57), Coördinator Location Facility, Distributiecentrum Nieuwegein De 500e winkel van Albert Heijn wordt geopend, AH 1500 aan het Stationsplein in AJmere Stad. Albert Heijn bestaat honderd jaar en moeder bedrijf Ahold krijgt het predicaat Koninklijk. Bezorgservice Albert.nl wordt opgericht. ch De eerste AH to go-winkels worden geopend; kleine winkels op stations en in drukke stadscentra.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 6