mijn laatste werkdag eeuw Albert Heijn voor Freek Bakker Meld je aan! Freek Bakker heeft een flink aantal jaren bij Albert Heijn gewerkt. 49 jaar, om precies te zijn. Hij begon al op zijn 16e in de winkel in Amsterdam Osdorp. 'Het was vroeger heel gewoon om zo jong te gaan werken. Studeren deed je in de avonduren.' Prijsstempel en prijspistool Nooit verveeld Aha 16 Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en over jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan voor deze nieuwe rubriek en vertel je verhaal. aha-magazine@ah.nl 'Het is eigenlijk voorbijgevlogen', zegt Freek Bakker, als hij op zijn carrière bij Albert Heijn terugkijkt. 'Ik ben er altijd trots op geweest dat ik bij Albert Heijn werk. Ik heb door de jaren heen verschil lende aanbiedingen gehad van andere super markten, maar ik ben er nooit op ingegaan. Albert Heijn is altijd een voorloper geweest in de supermarktwereld. En dat maakt het werk leuk en interessant.' Freek heeft uiteraard veel zien veranderen binnen Albert Heijn. Toen hij begon in Amsterdam Osdorp was dat een van de eerste supermarkten in Nederland. 'Ik deed veel fysiek werk, alles ging nog met de hand. Alle producten moesten bijvoorbeeld geprijsd worden; eerst met een prijsstempel, later met een prijspistool. Leveranciers kwamen zelf de spullen naar het magazijn brengen. Het was een leuke en gezellige tijd. Maar vroeger was niet alles beter, hoor. De logistiek liet vaak te wensen over. We zaten wel eens twee weken zonder toilet papier of zonder pindakaas. We moesten vaak nee verkopen. Dat is nu ondenkbaar.' Freek heeft verschillende functies bekleed, van Medewerker Vers tot Assistent Supermarktmanager. 'Ik heb me nooit verveeld.' Freek werkt door tot zijn 65e, iets dat je niet veel meer ziet. 'Ik heb aanbiedingen van Albert Heijn gekregen om eerder te stoppen. Dat heb ik niet leuk gevonden. Ik wilde zelf beslissen wanneer ik zou stoppen.' In november wordt hij 65 jaar en gaat hij uit dienst. Zijn laatste werkdag was op 21 maart. Daarna heeft hij zijn vakantiedagen opgenomen. 'Ik zag uiteindelijk niet meer op tegen mijn laatste werkdag. Het is iets waar je langzaam naartoe leeft. Hoe ik mijn vrije tijd ga invullen, daarover heb ik nog geen idee. Ik ga niet van tevoren allerlei plannen maken. Ik ga eerst maar eens genieten van de rust.' Wie: Freek Bakker (64) Wat: Medewerker Verkoopklaar Huidige locatie: AH XL 1133 Zaandam In dienst: 1 augustus 1963 Uit dienst: 4 november 2012

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9