PRIJS LAAGD PRÜGOvÉp^ 125jaar Van Nederland en vóór Nederland 'De prijsbeleving van klanten is niet altijd in lijn met de werkelijkheid' De prijzen door de jaren heen 'Je kunt wel degelijk goedkoop winkelen bij Albert Heijn' Klein dagelijks geluk Samen koken Dat helpt Grondstofprijzen Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van Albert Heijn ligt er een nieuw kookboek in de winkel: Altijd iets te vieren!. Een jubileum editie vol recepten voor kleine en grote geluksmomenten aan tafel. Compleet met foto's van viermomenten van onze eigen collega's. Schuif aan als je iets te vieren hebt 7 Aha 37 procent op de normale schapprijs. Gemiddeld ligt dit op 33 procent.' Al met al zijn de schapprijzen bij Albert Heijn (bijna) net zo goedkoop als bij veel van de concurrenten. 'Voeg de Bonus aanbiedingen toe aan je boodschappenlijstje en je bent bij ons zelfs goedkoper uit!' Onlangs is Albert Heijn gestart met de campagne 'Uw dagelijkse boodschappen in prijs verlagen. Dat helpt'. Bij deze actie is een groot aantal dagelijkse boodschappen flink in prijs verlaagd. 'Het zijn lastige tijden', geeft Meike aan. 'Wij willen voor klanten een bondgenoot zijn op wie ze in economisch lastige tijden kunnen rekenen. En hoe kan Albert Heijn klanten het best helpen in tijden van bezuinigingen? Door de prijzen van een aantal belangrijke boodschappen te verlagen.' Er worden niet zomaar wat producten in prijs verlaagd. Meike legt uit dat er goed is gekeken naar welke producten klanten vaak en veel kopen: de dagelijkse boodschappen. En de prijsverlagingen zijn merkbaar bij zowel eigenmerkproducten van Albert Heijn, als bij producten van A-merken, zoals Bavaria pils, Grand'Italia spaghetti en Blue Band halvarine. 'Het gaat dus om prijsverla gingen van producten die onmisbaar zijn in een huishouden. Dat merken onze klanten echt in hun portemonnee.' Hoe weinig de prijzen in supermarkten de laatste jaren ook zijn gestegen, toch gaan ze af en toe omhoog. Meike: 'Wij zitten in een markt waarbij de prijzen van eindproducten vaak ook stijgen als de prijzen van grond stoffen omhooggaan. Daardoor zijn wij niet altijd in staat om onze prijzen op hetzelfde peil te houden. Ook andere supermarkten hebben daarmee te maken. Wij zorgen er in elk geval voor dat het prijsverschil tussen ons en andere supermarkten gelijk blijft, of liever kleiner wordt.' Tijdens de recessie in de jaren 30 deed Albert Heijn er alles aan om de prijzen laag te houden. Onder het motto 'Albert Heijn maakt U het leven goedkooper' werden de prijzen van 25 artikelen met tien tot twintig procent verlaagd. Op 1 januari 1981 ging de campagne ''s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten' van start. Albert Heijn toonde zich solidair met zijn klanten en verlaagde de prijzen. In 2003 was Albert Heijn meer dan tien pro cent duurder dan belangrijke concurrenten. Daarom verlaagde Albert Heijn de prijzen van duizenden producten. Het verschil met concurrenten is inmiddels veel kleiner geworden. Albert Heijn is tegenwoordig vaak minstens zo goedkoop, of zelfs goedkoper, dan concurrenten. Begin 2012 blijkt dat Nederlandse supermarkten ten opzichte van 2002 slechts twee procent duurder zijn gewor den. Daarmee zijn consumenten relatief gezien een kleiner deel van hun inkomen kwijt aan boodschappen dan tien jaar geleden. Wanda Scheltema woont en werkt in Hilversum en doet een a twee keer per week boodschappen bij een grote Albert Heijn in de buurt. Tk ga vooral naar Albert Heijn voor het uitgebreide assortiment. Je hebt alles bij de hand en dat is handig als je druk bent met je werk. Eenmaal in de winkel let ik wel op de aanbiedingen. Ik koop bewust, probeer bijvoorbeeld steeds producten uit van Euro Shopper. Als ik ze van voldoende kwaliteit vind, zoals het toi letpapier en vruchtensap, dan blijf ik dat kopen. Of Albert Heijn duur is of goedkoop? Door het uitgebreide assortiment kom ik nog wel eens met meer thuis dan nodig is, waardoor ik duurder uit ben dan verwacht. Maar als je goed oplet, kun je wel degelijk goedkoop winkelen bij Albert Heijn.' Si UNIEK JUBILEUM KOOKBOEK Hoe vieren wij onze geluksmomen ten in Nederland? En wat eten we daarbij het liefst? In opdracht van Albert Heijn deed TNS NIPO een grootschalig onderzoek. Uit het grote aantal gerechten dat daaruit naar voren kwam, werden er ruim negentig gekozen voor het jubileumkookboek. Van die ge rechten maakte Albert Heijn vervolgens recepten; geschikt om het grote, maar vooral ook het kleine dagelijkse geluk samen aan tafel te vieren. Het kookboek is van en vóór klanten van Albert Heijn. En omdat de medewerkers van Albert Heijn de trouwste klanten zijn, kregen zij de mogelijkheid een foto van hun persoonlijke geluksmoment in te sturen voor het boek. Samen met een bijpassende uitspraak. Veel van die foto's en uitspraken staan nu afgebeeld naast de recepten. Altijd iets te vieren! is opgedeeld in acht hoofdstukken, die elk ingaan op een vier- moment: Hoera!, Lekker weekend, Eropuit, Welkom (aan tafel), Buitenfeest, Proost!, (Zin in) vakantie en Kook van jou. Het boek is onderdeel van de Albert Heijn- campagne in week 20 en 21. Ook die laat zien dat je naast grote feesten als Pasen en Kerstmis ook het klein dagelijks geluk met familie en vrienden aan tafel kunt vieren. Schuif aan als je iets te vieren hebt! Het kookboek is een eenmalige uitgave en het is te koop voor de speciale jubileumprijs van 4,99. 'Waarom ik de foto heb ingestuurd? Hiermee komen mijn werk en privé- leven mooi samen. Ik ben trots op mijn werk bij Albert Heijn én op mijn gezin. Een goede balans daartussen vind ik belangrijk. Het is een foto van mijn zoon Gyman, nu tien, twee jaar geleden op Koninginnedag. De foto past goed in zo'n feestelijk kookboek, maar staat voor mij ook voor - zoals we ook binnen Albert Heijn zeggen - klein dagelijks geluk.' Priscilla Reeb, Operationeel Manager Besturing, DC Overijssel 'Twee jaar terug was ik 25 jaar bij de zaak. Met collega's, oud-collega's, mijn moeder, man en zoon, Menno, van 13 heb ik toen een kookworkshop gedaan. Vier van de foto's die toen zijn genomen, heb ik inge stuurd voor het kookboek: ik wilde mijn steentje bijdragen omdat ik mijn jubileum heb mogen vieren zoals ik dat graag wilde. Een foto waar ik samen met mijn zoon op sta, is uitgekozen. We staan er allebei goed op én je ziet ons in de keuken. Net als thuis, dan koken we ook graag samen.' Willeke Seybel, Projectmanager BS Distributie Replenishment, Hoofdkantoor Zaandam

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4