Ruim 35 jaar werkte Kick Max op het hoofdkantoor in Zaandam. Het begon met de jongensclub bij logistiek, daarna volgden de deadlines en de stress bij de afdeling Actie en tot slot werkte hij aan een bijzonder project: de samenwerking met de voedselbank. Deadlines en stress Energie en voldoening Aha 16 Van het bestelsysteem 'vandaag voor morgen' had nog nooit iemand gehoord toen Kick begon op de afdeling Logistiek. 'Er was geen computer te bekennen, we bestelden alles aan de hand van voorraad- lijsten', vertelt hij. 'Bestelformulieren verzond je per post en later per fax. De levertijden? Enkele dagen tot twee weken! En toch lagen de winkels altijd vol.' Aan zijn tijd bij Logistiek denkt Kick met veel warmte terug. 'Het was een bijzondere club collega's. We gingen als vrienden met elkaar om. We hadden ook een zaalvoetbal team dat bekend stond als "onverslaanbaar". Met een aantal van die collega's hebben we nog jaarlijks een etentje.' Na een reorganisatie in de jaren negentig kwam Kick terecht bij de Winkelhelpdesk. 'Ik heb er veel geleerd, maar zat er niet op mijn plek. Ik was blij toen ik na anderhalf jaar de overstap kon maken naar de afde ling Actie. Een tijd van deadlines, vergade ren, wijzigingen en stress. Maar ook een enerverende tijd, waarin ik veel contacten heb opgedaan.' In 2009 heeft Kick aangegeven zijn laatste werkzame jaren graag op een andere manier in te vullen. 'Ik heb me mogen bezighouden met een fantastisch project binnen Albert Heijn: de samenwerking met de voedselbank. De distributiecentra leveren nu dagelijks verse producten die nog niet over de datum zijn, maar niet meer naar de winkels kun nen, aan de voedselbank. De klanten van de voedselbanken zijn er enorm blij mee. Ik haal veel energie en voldoening uit dit project. Als ik straks stop met werken, ga ik eerst genieten van een lange zomer vakantie. Daarna wil ik graag vrijwillig aan het werk voor de voedselbank.' Wie: Kick Max (62) Wat: Landelijk Projectleider Voedselbank Waar: Hoofdkantoor Zaandam In dienst: 1 mei 1977 Uit dienst: 15 juni 2012

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9