125jaar 'De tijd was rijp voor een nieuwe, verantwoorde productiewijze' 'Vooral het contact met de mensen vind ik leuk' 'Ik vind het prettig om feedback te krijgen' 'Ik wil geen nee verkopen' Feiten Cijfers Aandacht voor duurzaamheid Aha 6 Wie heeft het vroeger niet gedaan: winkeltje spelen. Daarom krijgen klanten de kans om samen met hun kinderen of kleinkinderen een heel bijzonder winkeltje te beginnen. Passie voor kruidenieren 7 Aha Albert Heijn verkoopt per jaar in totaal 435 miljoen eieren, waarvan: ruim 7.000.000 AH puur&eerlijk Rondeeleieren; 46.000.000 AH puur&eerlijk vrije uitloopeieren; 42.000.000 AH puur&eerlijk biologische eieren; 300.000 AH Scharreleieren; 40.000.000 A-merk eieren. om het buitenverblijf verhindert dat (roof vogels in contact kunnen komen met de kippen. Bovendien garandeert het een natuurlijke leefwijze. Een rondom inge graven hek voorkomt vervolgens dat vossen aan de haal gaan met een lekker kippetje. Jeffrey is onder de indruk. 'Ze zien er heel vrolijk en gezond uit. Je hebt toch die beel den van overvolle hokken in je hoofd. Maar dit is echt heel anders.' Niet voor niets dat de Dierenbescherming het hoogste Beter Leven kenmerk van drie sterren heeft toe gekend aan de Rondeeleieren. 'Wij maken dan ook gebruik van wetenschappelijk bewezen kippenkennis', zegt Gerard. Niet alleen het dierenwelzijn staat boven aan bij Rondeel, ook de aandacht voor duur zaamheid maakt dit concept zo bijzonder. Zo kreeg Rondeel ook het Milieukeur, een onafhankelijk keurmerk voor duurzame veehouderij. Het betekent dat er minder ammoniak wordt uitgestoten en bewust wordt omgegaan met energieverbruik, scha- delijke stoffen en afval. De verpak king van het Rondeelei spant misschien wel de kroon. Het doosje is gemaakt van aardappelzetmeel en volledig biologisch afbreekbaar. Het mag na gebruik gewoon in de groenbak. Zo wordt maar liefst twintig procent minder CO2-uitstoot be reikt. 'Bovendien vallen de ronde doosjes op in het schap', geeft Nathalie aan. 'Klanten vragen vaak wat de herkomst is van de mooie ronde eierdoosjes', vertelt Jeffrey. 'Nu heb ik naast alle achtergrond informatie ook een leuk verhaal te vertellen.' Daarbij zijn de eieren echt kakelvers, omdat Rondeel het hele proces zelf uitvoert. 'Tussen het moment dat het ei is gelegd en het moment dat het doosje in de winkel ligt, zit hooguit een paar dagen', legt Gerard uit. 'Dat is vele malen korter dan bij andere eieren.' Nathalie vult aan dat er vanwege Pasen nu ook tijdelijk gekookte, gekleurde Rondeeleieren in het assortiment zijn opgenomen. landschap mooier vinden. 1. Het nachtverblijf 2. Het dagverblijf 3. De bosrand 4. De centrale middenkern (werkruimte voor de pluimveehouder, bezoekersruimte en klimaatregeling) Uit onderzoek blijkt dat mensen ronde vormen in het .v.. CSM 'Ik probeer altijd mee te denken. Tijdens de feestdagen was een klant bijvoorbeeld te laat bij het kopen van een AH Excellent zalmschotel. Toen heb ik een alternatieve schotel met haar samengesteld. Ik ben heel erg Albert Heijn. Vooral het contact met de mensen vind ik leuk. Met een ouder klantenpaar raakte ik goed bevriend. Ik ga regelmatig op de koffie.' Won Bouwmans (32), Sr. Medewerker Verkoop, AH 1187 Deurne 'Ik sta al 13 jaar op de afdeling Delikaas en beschouw het als mijn eigen winkel. Met veel vaste klanten. Ik vind het prettig om feedback te krijgen. Meestal is die positief. Zo niet, dan probeer ik daar wat mee te doen. Ik voorspel dat het "winkeltje spelen" een enorme hit wordt. Bij kinderen én ouderen. Bij die laatste groep zal het nostalgische gevoelens oproepen. Zij zullen fanatiek sparen voor hun kleinkinderen.' Alphons Eijkelkamp (51 Medewerker Verkoop, AH XL 1518 Zutphen Voor een klant die tevergeefs op zoek was naar "Kopiko- snoepjes" ben ik bij andere winkels gaan informeren. Hij was dolblij toen ik belde dat ze binnen waren. Klanten verwachten niet dat je die moeite doet.' Stephan Vos {25), Teamleider Verkoop, AH 1118 Soest Een bijzonder winkeltje openen Klanten kunnen hun winkeltje openen vanaf 10 april. Niet zomaar een winkeltje, maar een miniatuurversie van de eerste Albert Heijn: het Zaanse winkeltje uit 1887. Deze miniatuurversie is vanaf die datum verkrijgbaar bij Albert Heijn. De producten voor in de schappen krijgen klanten gratis bij elke vijftien euro aan boodschappen. Denk daarbij aan mini-groente en mini-fruit, maar ook aan mini-pindakaas, mini-Chocomel of mini-Marsjes. In totaal zijn er 51 mini's verkrijgbaar. Om het geheel helemaal compleet te maken, is er ook nog winkel speelgoed te koop zoals een winkelmandje, wagentje en kassa met scanner. Met het winkeltje wil Albert Heijn als organisatie graag haar passie voor kruidenieren delen met de klant. Wat is er nou leuker dan winkeltje spelen met je kinderen of kleinkinderen? Ook bij de collega's van Albert Heijn zit 'winkeltje spelen' in het bloed.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4