'Boodschappen doen bij ons is leuk' ILL# STEA Finalisten van de Winkelwedstrijd vertellen WINNAAR AH XL Albert Heijn Ger Gootzen, Supermarktmanager AH XL 1512 Maastricht Gert van Eden, Supermarkt manager AH XL 1856 Ede Twan van Meel, Ondernemer AH 8791 Made Lucia Hellstern, Shopmanager AH to go 5702 Eindhoven Het geheim van een succesvolle winkel ligt bij medewerkers. Dat is de ervaring van de finalisten van de Win kei wedstrijd. In negen etappes streden alle winkels om de titel 'Winnaar Winkelwedstrijd 2011'. Maar hoe kom je bij de top? Roel Kruip, Ondernemer AH 8710 Lichtenvoorde Jan Hulst, Ondernemer AH 8731 Nibbixwoud Toine van der Loo, Shopmanager AH to go 5610 's-Hertogenbosch John Zwanenberg en Rianne Rovers, Ondernemers AH 8570 Nuland 'Ons geheim is dat we de klant weten te binden. Daar zijn we in 2010 mee aan de slag gegaan. We vroegen medewerkers naar hun ervaringen. Ons managementteam draaide mee op verkoopafdelingen om zelf het enthousiasme van goed geholpen klanten te ervaren. We vroegen klanten naar hun mening en organi seerden fan-avonden. Klanten gingen zich hierdoor steeds prettiger voelen. We blijven die binding zoeken. Met vaste koffie-momenten in de winkel, klassenlunches voor scholen en binnenkort een buurtverenigingsdag. Tegen collega's zou ik willen zeggen: ga op zoek naar wat de klant wil. En zorg dat je er voor de klant bent.' We zijn er iedere dag helemaal klaar voor om onze klanten te verwelkomen. Gewoon omdat het in onze genen zit. Dit is een grote winkel waar 330 mensen werken. Toch is de sfeer persoonlijk. Mede dankzij een aantal heel herkenbare medewerkers. Onze commercieel medewerkster, die enorm gedreven is om het klanten naar de zin te maken. Onze slager, die iedere klant kent en onze kokkin, die je gastvrij uitnodigt om mee te genieten van een net bereid gerecht. Ook zelf ben ik voor iedereen bereik baar. Boodschappen doen bij ons is leuk. Zolang je al je systemen perfect op orde hebt (op tijd tellen, goed gevulde vakken) kun je fantastische dingen bereiken.' 'Wij onderhouden goede contacten met de buurt. De boom die door uitbreiding van ons parkeerterrein verdwijnt, krijgen omwonenden van ons terug. Iedere vrijdag rijdt onze bejaar dentaxi, waardoor mensen die slecht ter been zijn toch boodschappen kunnen doen. Voorop staat natuurlijk dat we onze klanten ontzettend goed helpen. De beste mix om bij de top te kunnen horen, is een verzorgde winkel met volle vakken en klantgerichte medewerkers.' 'Wij willen dat onze klanten zich hier lekker voelen. Daarom houden we de winkel opgeruimd en schoon en zorgen we voor nette hulp aan de kassa. We zijn een gezellig team. Dat is ons be langrijkste wapen. Heeft iemand last van zijn rug, dan zet een ander een stapje meer. Je hoeft geen vrienden te zijn, maar je moet wel kunnen glim lachen, eerlijk en respectvol zijn. We hebben enorm veel plezier met elkaar. Natuurlijk is het een grote eer om te winnen. Maar ik voelde me direct al een winnaar. Alleen de nominatie is al een geweldige erkenning.' 'Wil je je echt onderscheiden, dan zul je je klanten moeten verrassen en verwennen. Maar dat lukt pas als je de basis voor elkaar hebt. Goed gevulde schappen, een schone winkel en alle processen op orde, zijn een must! In dit relatief kleine dorp zijn al vijf supermarktketens actief. Dat maakt het extra belangrijk om je team te motiveren elke dag opnieuw de klant tot fan te maken. Naast een bezorgservice doen en denken wij actief mee in de lokale gemeenschap. We verzorgen onder andere lunches bij de jaarlijkse voetbalselectieweek en dragen actief bij aan maatschappelijke projecten binnen onze gemeente. "Naoberschap" zoals we dat hier noemen. Mijn team gaat hiervoor door het vuur!' 'Alles doen om de klant tegemoet te komen. Daar draait het bij ons om. Tweeënhalf in de rij betekent kassa erbij. We lopen altijd mee als iemand iets niet kan vinden, bestellen een product dat we niet in ons assortiment hebben of sturen een klant desnoods door. Als ik collega's één tip mag geven: laat je klanten niet anoniem in de winkel lopen. Begroet ze, wees voorkomend en zorg dat iedereen daaraan meedoet. Ga samen voor de klant.' 'Onze kracht ligt bij de medewerkers. Alle twaalf medewerkers voelen zich verantwoordelijk voor "hun" winkel en vinden het leuk er te werken. De basis is in orde. Wat we vooral doen is de puntjes op de i zetten. Klanten begroeten, extra producten in het assortiment opnemen wanneer daar vraag naar is, en aansluiten bij evenementen als carnaval en Bevrijdingsdag. Ook organiseren we proeverijen. Winkels die bij de top willen horen, adviseer ik om te beginnen bij hun medewerkers. Maak hen bewust van het belang van de winkel én de klant. En straal dat ook uit. Mocht je klanten toch een keer "nee" moeten verkopen, dan komen ze echt wel terug.' 'Betrokkenheid is het steekwoord. Richting onze mede werkers, de klanten, het dorp en het verenigingsleven. We zijn een dorpswinkel en kennen al onze klanten Bij ons is de klant geen koning maar keizer. Daarmee blijven we onze concurrenten voor, want op prijs en assortiment kun je je niet meer onderscheiden. Dit is dan ook al onze derde nominatie.'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 7