samen uit, samen thuis 'Ik heb wel de neiging om een beetje te moederen' «itN iw 'Het viel me op dat er veel aandacht is voor veiligheid' Meld je aan! De grote wens van Teamleider Verkoopklaar Aart Hol was om eens als vrachtwagenchauffeur aan de slag te gaan. Als verrassing voor zijn 25-jarig jubileum regelde zijn supermarktmanager dat hij een dag mee kon met de vrachtwagen. Hoe is de switch bevallen? Continue stroom Wederzijds begrip Aha 10 11 Aha IRinclüKa'É Ze ziet het nog zo voor zich. De eerste dag dat de zoon van Nazime Yildiz kwam werken bij AH 1034 in Dordrecht. 'Mijn hart brak toen ik Serhat zag zwoegen met zo'n grote container!' Werken en een gezinnetje stichten Bijzonder moment Een dag meekijken op de vrachtwagen Sinds het begin van zijn loopbaan heeft Aart Hol, Teamleider Verkoopklaar bij AH 1410 Ede, te maken met het voorraadproces van de winkel. Sinds hij eens op tv zag hoe sinaasappels uit Spanje naar Nederlandse winkels gebracht werden, wilde Aart een keer als vrachtwagenchauffeur aan de slag. 'Om halfdrie 's nachts werd ik in het distributiecentrum in Zwolle verwacht. Ik moest dus vroeg mijn bed uit!', lacht Aart. In het distributiecentrum wachtte hem een warm welkom, met dank aan Tjong-Li Tiën, Medewerker Ahold Transport Zwolle. In het DC heeft Aart kunnen zien hoe goed alles voorbereid wordt. 'Ik dacht altijd dat de chauffeurs maar gewoon op en neer reden van de DC's naar de winkels, maar alles is tot in de puntjes geregeld.' De ladingen worden op tijd klaargezet voor de arriverende vrachtwagens en medewerkers laden ze in. Het is een continue stroom van wagens die komen en gaan. Aart: 'Het viel me op dat er veel aandacht is voor veiligheid. Ik kreeg handschoenen en speciale schoenen aan met stalen neuzen.' Nadat de vrachtwagen van B. Wezenberg Transport was ingeladen, werd er koers gezet naar de winkel in Ede. 'Ook onderweg kan er door verschillende redenen vertra ging ontstaan. Zo kan een vrachtwagen pech krijgen, kunnen er files staan, of zijn er slechte weersomstandigheden.' Tegen halfzeven 's ochtends arriveerde Aart in Ede. Daar werd de vracht gelost en de lege fusten ingeladen voor de weg terug. Wat heeft Aart van deze ervaring geleerd? 'Er is vooral meer wederzijds begrip en respect ontstaan', vertelt hij. 'Je maakt altijd wel een praatje met de chauffeur als hij komt lossen, maar ik had geen idee wat er allemaal achter de schermen gebeurde. Ook andersom is het handig om informatie uit te wisselen. Ik heb bijvoorbeeld uitge legd waarom het voor de medewerkers in de winkel onhandig is dat het gebak tussen het vlees wordt ingeladen in de koel wagen.' Het transport is echt een geoliede machine. Als er een storing is, ligt alles stil. 'Nu ik weet hoeveel erbij komt kijken om alle vrachtwagens vol en op tijd te laten rijden, heb ik echt bewondering voor mijn collega's.' Het is Aart ook opgevallen hoe netjes en voorzichtig de chauffeurs met hun wagens omgaan. 'Mijn collega's in de winkel waren erg nieuwsgierig, dus ik heb hun uitgebreid verteld hoe het eraan toegaat. Als er nu een levering te laat is, staan we niet zo te mopperen, want we weten hoe het komt.' Teamleider Verkoopklaar Aart Hol ging een dag mee op de vrachtwagen. Het liefst was Nazime achter de kassa vandaan gekomen om hem te helpen. Dat deed ze toch maar niet. 'Haha, ik heb wel de neiging om een beetje te moederen, ja.' Haar zoon werkt nu precies een jaar bij Albert Heijn, Nazime al 21 jaar. Als vijftienjarige deed ze vakantiewerk en toen ze haar mavo had afgerond werd ze parttimer. 'Zeventien was ik toen. Hartstikke jong. Maar ik wist wat ik wilde: werken en snel een gezinnetje stichten. Op mijn negentiende ben ik getrouwd en twee jaar later was Serhat (16) er al.' Het werken op de afdelingen Delikaas en Bakkerij vond Nazime altijd het leukst. Toch koos ze na de geboorte van haar tweede zoon Eyyup (12) voor de functie van caissière. 'Dat is fysiek minder zwaar', legt ze uit. 'Belangrijk, want die twee jongens thuis kosten ook energie.' Laatst beleefde moeder Nazime een bijzonder moment. 'Het was heel druk in de winkel', vertelt Serhat. 'Dus mijn moeder moest "mijnheer Yildiz" oproepen om kassadienst te draaien.' Even later zaten ze rug aan rug boodschappen te scannen. 'Zo leuk!', zegt Nazime trots. Ze herkent zichzelf in hem. 'Ik ben erg nieuwsgierig en weet graag alles', vertelt ze. 'En Serhat zie ik in de winkel ook overal met zijn neus bovenop staan.' Hij knikt. 'Ik ben nu vakkenvuller, maar wil straks ook graag verder als teamleider.' Het werk blijft wel een bijbaantje voor hem. Volgend jaar begint hij aan de mbo-studie Middenkader functionaris Bouw. 'Mijn vader is timmerman. Ik werk nu met mijn moeder, wie weet doe ik later bouw projecten met mijn vader!' Werkt jouw partner, net als jij, ook bij Albert Heijn? Is jouw moeder ook al jaren onderdeel van de Albert Heijn-familie? Heeft jouw broer je meegesleept naar zijn bijbaantje en ben je nooit meer weggegaan? Meld je dan aan voor de nieuwe rubriek 'samen uit, samen thuis' en vertel je verhaal. aha-magazine@ah.nl

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 6